Panika jądra MacBooka Pro po zmianie głośników


1

Niedawno zmieniłem głośniki mojego 13-calowego Retina MacBooka Pro (połowa 2014 r., MacOS Sierra) i po kilku dniach mój MacBook zawiesił się podczas skanowania dokumentu za pomocą drukarki HP podłączonej kablem USB. Nie reagował na przycisk zasilania Poszedłem do centrum serwisowego firmy Apple, tam usunęli połączenie baterii z płyty głównej. Po tym, jak MacBook zaczął reagować na przycisk zasilania. Ale to nie działa tak jak kiedyś. To się wielokrotnie uruchamia ponownie bez ostrzeżenia, a wyświetlacz migocze .

Kiedy uruchamiam MacBooka w trybie awaryjnym, działa naprawdę dobrze. Spojrzałem na dzienniki paniki. Widzę po załadowaniu com.apple.driver.AudioAUUC podczas ponownego uruchamiania MacBooka. W trybie awaryjnym dźwięk nie jest włączony i działa dobrze bez żadnego problemu, więc myślę i popraw mnie, jeśli się mylę, problem leży w AudioAUUC. Czy jest jakiś sposób, aby zmusić MacOS, aby nie ładował tych problematycznych sterowników podczas normalnego uruchamiania? Każda pomoc jest na prawdę doceniana.

Poniżej znajduje się część dzienników paniki:

Mac OS version:
16F73

Kernel version:
Darwin Kernel Version 16.6.0: Fri Apr 14 16:21:16 PDT 2017; root:xnu-3789.60.24~6/RELEASE_X86_64
Kernel UUID: FB2170A8-257D-3C64-B14D-BC06CC94E34C
Kernel slide:     0x0000000012600000
Kernel text base: 0xffffff8012800000
__HIB  text base: 0xffffff8012700000
System model name: MacBookPro11,1 (Mac-189A3D4F975D5FFC)

System uptime in nanoseconds: 24172689777
last loaded kext at 12185909650: com.apple.driver.AudioAUUC 1.70 (addr 0xffffff7f956b8000, size 28672)
loaded kexts:
com.apple.driver.AudioAUUC  1.70
com.apple.filesystems.autofs    3.0
com.apple.driver.pmtelemetry    1
com.apple.iokit.IOUserEthernet  1.0.1
....

Czy próbowałeś zresetować SMC po wykonaniu usługi?
Allan

Tak, mam. Próbowałem zresetować SMC. Nawet zainstalowałem Yosemite wciąż ten sam problem. Potem ponownie zaktualizowałem do Sierra.
mrp

Problem polega na tym, że twój USB jest całkowicie niezależny od audio. Zmiana głośnika w MBP jest jak zmiana głośników domowego zestawu stereo z Boston Acoustics na Bose (nie potrzebujesz nowego wzmacniacza, aby nimi sterować). Uruchamianie w trybie awaryjnym wyłącza wiele innych rzeczy, które również mogą powodować konflikty; dźwięk może być zbiegiem okoliczności. Czy próbowałeś czystej instalacji (na dysku USB)?
Allan

Dzięki Allan. Aby wyodrębnić problem, muszę zainstalować sterownik jeden po drugim i sprawdzić, co powoduje problem. Ponieważ nie znalazłem prostego sposobu na zrobienie tego w MacOS, dlatego zainstalowałem system Windows 10 na MBP. Przed zainstalowaniem jakichkolwiek sterowników Windows działał poprawnie, gdy tylko zainstalowałem sterowniki obecne w Bootcampie, Windows 10 pokazał to samo zachowanie, które pokazywał MacOS, tj. Ekran migocze i wielokrotnie się restartuje. Po kilku próbach wygląda na to, że po załadowaniu sterownika Intel Iris Graphics komputer MacBook ulega awarii. Nie jestem jednak w 100% pewien.
mrp

Odpowiedzi:


1

Aby rozwiązać ten problem, musiałem znaleźć sposób instalowania sterowników jeden po drugim, aby zobaczyć, co powoduje migotanie ekranu i awarię systemu operacyjnego. Nie znalazłem łatwego sposobu na zrobienie tego w Mac OS. Więc zainstalowałem Windows 10 na MacBooku Pro bez korzystania z Bootcamp. Pobrałem oprogramowanie obsługi Bootcamp ze strony Apple. Nie zainstalowałem wszystkich sterowników z tego oprogramowania pomocniczego jednocześnie. Zamiast tego instalowałem sterowniki jeden po drugim i sprawdzałem, czy powoduje to jakiś problem. Po wielu godzinach dochodzenia dowiedziałem się, że jak tylko sterownik urządzenia Intel Iris zostanie zainstalowany, system operacyjny ulega awarii. Aby ponownie uruchomić MacBooka, musiałem znaleźć sposób, aby zmusić system operacyjny do ładowania tych sterowników urządzeń. Nawet jeśli nie zainstaluję tych sterowników ręcznie, system Windows pobierze sterowniki i zainstaluje je dla mnie. Aby upewnić się, że Windows nie pobiera tych sterowników, zrobiłem trzy rzeczy.

Po pierwsze, upewniłem się, że Windows nie zainstaluje sterowników wadliwego sprzętu. Po drugie, wyłączyłem automatyczne pobieranie i instalację sterowników. Po trzecie, zmieniłem połączenie Wi-Fi na pomiarowe.

Teraz wszystko działa. Ale używam Windows 10 zamiast MacOS. Windows 10 uratował mnie przed wymianą płytki logicznej na moim MacBooku Pro. Windows 10 obsługuje bash, więc czuję się jak w domu.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.