Jaki jest cel ~ / Library / Containers?


29

Zastanawiam się, jaki jest cel ~/Library/Containers?

Wiem, że poniżej ~/Library/Preferencesmożna znaleźć specyficzne dla użytkownika aplikacje i listy konfiguracji systemu. Ale mogę je również znaleźć ~/Library/Containers.

Jaka konfiguracja jest tam przechowywana?

Odpowiedzi:


35

~/Library/Containers zawierają katalogi domowe aplikacji w piaskownicy.

Aplikacje w piaskownicy to na przykład aplikacje pobrane z Mac App Store. Piaskownica oznacza, że ​​są „odizolowane” od reszty systemu, więc jedna aplikacja nie jest w stanie wyrządzić niesprawiedliwej szkody innym częściom systemu.

Dlatego aplikacje w piaskownicy zwykle nie mogą po prostu zapisywać w dowolnej ścieżce systemu plików, którą chcą. Aby ułatwić pisanie na standardowych ścieżkach bez konieczności przepisywania aplikacji, system utworzy folder kontenera, do którego może zapisać się aplikacja w piaskownicy. Aplikacja w trybie piaskownicy myśli, że zapisuje na przykład w folderze systemowym dla preferencji - ale system przepisuje ścieżkę, aby zamiast tego znalazła się w folderze kontenera.

Na przykład wiele aplikacji zapisywało swoje dane ~/Library/Application Support/. Aplikacja w piaskownicy nie może tego zrobić - zamiast tego dane są zapisywane poniżej ~/Library/Containers/ścieżki dla tej aplikacji.


1
Czy bezpiecznie jest po prostu usunąć ten katalog? W moim domu stało się dość duże (~ 11 GB).
Dror

5
Nie, to nie jest bezpieczne - chyba że nie masz nic przeciwko utracie wszystkich ustawień i danych tam przechowywanych.
jksoegaard
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.