Czy synchronizacja Wi-Fi iOS 5 może być używana przez VPN?


9

Dzięki synchronizacji iTunes Wi-fi w iOS 5 wydaje się, że hosta iTunes i urządzenie z systemem iOS muszą być w tej samej sieci LAN. Czy można obejść ten wymóg, uzyskując dostęp do sieci LAN użytkownika (za pomocą hosta maszyny iTunes) za pośrednictwem iOS VPN? Jakie kroki podjąłbyś, aby to skonfigurować?

--AKTUALIZACJA--

Badam to od prawie kolejnej godziny, a punktem spornym wydaje się być Bonjour. Najczystszy opis trudności, jakie widziałem podczas dyskusji w serwisie Apple:

https://discussions.apple.com/thread/1549218?start=0&tstart=0

Oczywiście istnieją sposoby rozwiązania tego problemu za pomocą różnych rozwiązań VPN innych firm, ale o ile wiem, wszystkie te wymagają pewnego rodzaju oprogramowania po stronie klienta, podczas gdy na urządzeniach z systemem iOS wbudowana obsługa jest ograniczona do L2TP, PPTP i IPSec, z których żaden nie wydaje się przekazywać pakietów Bonjour.

Czy jest jakiś sposób na to? Najlepiej byłoby, gdyby rozwiązanie wymagało jedynie modyfikacji na domowym końcu rzeczy, więc aby urządzenie działało, wystarczy urządzenie z systemem iOS na zdalnym końcu, ale jeśli masz kreatywne rozwiązanie, które wymaga MacBooka na zdalnym końcu i połączenia dzięki temu urządzenie iOS z pewnością byłbym otwarty na ten pomysł.


To nie jest odpowiedź, ale wątpię w to. Ogólnie połączenia lokalne Apple WiFi działają na Bonjour, co zazwyczaj nie działa w sieci VPN bez dodatkowej konfiguracji i konfiguracji.
chrismanderson

Odpowiedzi:


2

Nie jest to pełna odpowiedź, ale wydaje się, że przede wszystkim szukasz wskazówek i wskazówek:

Według ten artykuł MacOSXHints od trzech lat wydaje się możliwe kierowanie Bonjour przez VPN OpenVPN lub LogMeIn . Powinno to (przy pewnej magii hackowania i routingu) przynajmniej pozwolić na synchronizację Wi-Fi, o ile masz komputery (nie iDevices) na obu końcach VPN (i podłącz iDevice do jednego z nich).


Nie mam doświadczenia z VPN, ale +1 dla LogMeIn. To niesamowita, świetna usługa i jedna z pierwszych, która rozszerzyła VNC.
cregox

1

Problem, który napotykasz, wpływa również na udostępnianie biblioteki iTunes i pulpit zdalny. Rozwiązaniem dla wszystkich tych rzeczy jest stworzenie Bonjour Beacon .

Zobacz też: http://provideotech.org/bonjour-and-vpn-or-how-i-learned-to-stop-googling-and-love-simplicity/

Rozwiązania te są oparte na komputerach w sieci LAN i działają w ramach istniejących struktur VPN wbudowanych w OS X (PPTP i L2TP).


1
To wygląda całkiem genialnie. Muszę to oddać. Dzięki!
bobtiki
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.