Jak mogę bezprzewodowo przesyłać zdjęcia z iPhone'a na komputer bez korzystania z Photostream?


13

Czasami robię szybkie zdjęcie aparatem mojego iPhone'a i muszę go załadować na iMaca.
Chciałbym to zrobić bezprzewodowo (jak synchronizacja i wszystko inne).

Wiem, że Photostream iCloud powinien mi na to pozwolić, ale nie mam wystarczająco nowej wersji iPhoto, aby uzyskać do niego dostęp. Naprawdę nigdy nie używam iPhoto, więc trudno uzasadnić aktualizację.

Kiedy podłączam telefon do komputera za pomocą USB, istnieje wiele szybkich sposobów na usunięcie z niego zdjęć. Przechwytywanie obrazu, podgląd, iPhoto itp. Żadna z tych opcji nie jest jednak dostępna przez WiFi lub Bluetooth.

Czy istnieje sposób na przesyłanie zdjęć z iPhone'a do mojego iMaca bezprzewodowo i bez korzystania z Photostream?

Idealnie, przechwytywanie obrazu i / lub podgląd widziałby telefon jako kamerę sieciową.


Odpowiedzi:


1
  1. Pobierz Bump ze sklepu App Store.
  2. Idź do https://bu.mp/
  3. Wybierz swoje zdjęcia z aplikacji wypukłej (z rolki aparatu lub biblioteki zdjęć).
  4. Naciśnij telefon na spację komputera Mac.
  5. Naciśnij Połącz na stronie internetowej i w telefonie
  6. Następnie możesz użyć przycisku pobierania lub pobierania wszystkich przycisków na stronie internetowej lub przeciągnij i upuść.

EDYCJA: Jak wskazano w komentarzach, guz nie jest już denerwujący. Wiem, że korzystam z DeskConnect, który jest tak samo szybki jak bump i ma tę zaletę, że nie musisz fizycznie przenosić żadnego urządzenia, ani nie musisz mieć ich obu jednocześnie w tym samym miejscu. Jednak nie ma klienta WWW, więc musisz zainstalować oprogramowanie na swoim komputerze.


Ta odpowiedź wygasła, ponieważ Bump nie jest już dostępny (patrz blog.bu.mp ). Nie jest to jednak głosowanie negatywne, ponieważ była to prawidłowa odpowiedź.
tuomassalo

6

Możesz użyć aplikacji na iPhone'a, takiej jak WiFi Photo Transfer (kilka jest dostępnych w sklepie z aplikacjami), ale nie sądzę, że będzie to wygodniejsze niż zwykłe podłączenie telefonu.

Innym sposobem byłoby robienie zdjęć za pomocą Dropbox . Aplikacja Dropbox na iPhone'a pozwala zabierać telefony, które pojawią się w folderze Dropbox na komputerze Mac.


Fajnie, nie miałem pojęcia, że ​​Dropbox może to zrobić. Dzięki!
Nathan Greenstein

@Nathan Chociaż dropbox jest dla ciebie akceptowalny, nie był dla mnie. Nie zsynchronizuje się - po prostu spróbuje przesłać kilka razy. Dodatkowo musisz najpierw dostać się do aplikacji Dropbox, która nie zapewnia funkcji innych aplikacji fotograficznych, których używałam.
cregox,

2

Wymagania : iOS 5 i iTunes 10.5

iOS 5 i iTunes 10.5 obsługują synchronizację bezprzewodową, musisz podłączyć telefon przez USB, zaznacz „ Synchronizuj z tym iPhonem przez Wi-Fi ”.

Następnie przejdź do karty „ Zdjęcia ” i wybierz synchronizację albumów iPhoto lub folderu Zdjęcia (lub dowolnego innego folderu niestandardowego).

Za każdym razem, gdy chcesz zsynchronizować zdjęcia, wystarczy nacisnąć „Synchronizuj”


3
To nie działa Przenosi zdjęcia z komputera na iPhone'a, ale nie w drugą stronę (co próbuję zrobić).
Nathan Greenstein

0

Mam Printopia na moim komputerze Mac. Tak więc na moim iPhonie, kiedy mam zdjęcie pokazujące, a następnie wydrukuję, jedną z drukarek Airprint jest „Wyślij do Dropbox na Macu”, a innym jest „Wyślij na Maca” (co - co mnie zaskakuje - natychmiast otworzyło się w Photoshopie, prawdopodobnie dlatego, że jest to moja domyślna aplikacja do JPEG. Nawet (iOS5) wysyła wiele zdjęć jednocześnie.


0

Jeśli masz narzędzia programistyczne, będziesz mieć Printer Simulator.

  1. Uruchom Printer Simulator (po prostu wpisz go w polu wyszukiwania w centrum uwagi).
  2. Następnie na iPhonie możesz wybrać zdjęcia, które chcesz. Wybierz udostępnij, a następnie wydrukuj.
  3. Wybierz oryginalną „drukarkę”.
  4. Kilka sekund po naciśnięciu przycisku Drukuj otworzą się w podglądzie na komputerze Mac.

Jeśli masz dużo zdjęć do przesłania, możesz zaoszczędzić sobie konieczności zapisywania każdego zdjęcia w podglądzie, zmieniając lokalizację zapisywania w Preferencjach symulatora drukarki.


0

Najprostszym sposobem jest użycie aplikacji „transfr”. Możesz wysyłać zdjęcia lub filmy z iPhone'a na komputer Mac lub odwrotnie. Niezwykle przyjazny dla użytkownika.


2
„Najlepszy” jest terminem względnym i silnie odnosi się do konkretnych przypadków użycia. Czy możesz poprawić swoją odpowiedź, dodając kilka funkcji, które sprawiają, że aplikacja jest dla Ciebie interesująca? Pomocne byłoby także dodanie linku.
nohillside

-1

Na karcie Aplikacje w oknie iTunes - gdzie widzisz wszystkie aplikacje na wszystkich ekranach telefonu - w dolnej części, znajdziesz listę aplikacji, które mogą przesyłać pliki do iz komputera. Nawet w sieci Wi-Fi.

Jedną z tych aplikacji jest iPhoto. Potrzebujesz iPhoto zainstalowanego w telefonie i musisz zapisać obrazy z rolki aparatu w iPhoto.

Proces ten jest nieco uciążliwy - jednak kreator AppleScript może coś wymyślić - ale wykonuje zadanie i na pewno oszczędza szukania kabla.


-1

Użyłem iAny Manager. Może pomóc w kopiowaniu zdjęć z komputera na iPhone'a, a także w przesyłaniu zdjęć z iPhone'a na komputer.


Ta aplikacja jest dostępna tylko dla systemu Windows. Pierwotne pytanie dotyczyło OSX.
tuomassalo
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.