Czy można zainstalować Xcode 9 na MacBooku Pro 17 cali z połowy 2009 roku?


9

Szukam MacBooka do tworzenia aplikacji na iOS i znalazłem 17-calowego MacBooka Pro z połowy 2009 roku w rozsądnej cenie.

Czy Xcode 9 działa na nim?

Odpowiedzi:


8

Nie oficjalnie nie.

Xcode 9 będzie wymagał uruchomienia macOS Sierra 10.12.4. Niestety 17-calowy MacBook Pro z połowy 2009 roku może obsługiwać tylko najnowszą wersję systemu OS X El Capitan 10.11.6.

Jednak nieoficjalnie 17-calowy MacBook Pro z połowy 2009 roku może uruchamiać macOS Sierra dzięki narzędziu macOS Sierra Patcher .

Jeśli jest to coś, co chcesz rozważyć, upewnij się, że przeczytałeś wszystkie informacje na stronie MacOS Sierra Patcher Tool, ponieważ zawiera ważne informacje, które powinieneś rozważyć przed kontynuowaniem. Gdybym to był ja, nie zrobiłbym tego bez pełnej kopii zapasowej , abyś mógł odzyskać system, jeśli wszystko pójdzie źle.

UWAGA: Nie widziałem Xcode 9 faktycznie zainstalowanego na żadnym nieobsługiwanym komputerze Mac, więc nie mogę potwierdzić, że będzie działał na komputerze z zainstalowanym systemem macOS Sierra w wyniku działania narzędzia Mac Patric Tool Sierra.


Opcją może być także wirtualizacja systemu operacyjnego. Powiedziałbym, że każdy MacBook Retina byłby pod każdym względem znacznie szybszy niż cokolwiek innego (Mac Pro / MacBook Pro), więc OP może po prostu szukać nieco nowszego i tego samego cenionego używanego Maca i uzyskać znacznie lepszą wydajność dzięki Xcode 9. Patcher pozwoliłoby na instalację systemu operacyjnego, ale kompilacja ze sprzętem będzie pierwszą rzeczą do złamania, ponieważ działa tak blisko sprzętu bez sterowników i interfejsu API, aby wyrównać różnice architektoniczne.
bmike

Wchodzi to w hackintosh terytorium bmike i użytkownik byłby lepiej po prostu zbudować Hackintosha lub zwirtualizować na dowolnym komputerze, a nie w tym MacBooku Pro.
Foliovision,

4

Laptop, który rozważasz, jest podwójnym rdzeniem i7 z dużym prawdopodobieństwem. To nie będzie fajny komputer, na którym można uruchomić Xcode, El Capitan lub Sierra (ostatni system operacyjny, który uruchomiłbym na dwurdzeniowym MBP to 10,8 Mountain Lion, Yosemite działałby wyjątkowo słabo).

Za różnicę w cenie lepiej byłoby kupić jeden z czterordzeniowych rdzeni z początku 2011 r. Lub ostatniego 2011 r. Teraz nie są one drogie. Idealnie byłoby szukać jednej ze słabszą kartą graficzną 6490, ponieważ wyższej klasy Radeon 6750 wypala się bardzo często i nie pozostawia przy tym żadnej grafiki. Mówię z doświadczenia. W ciągu roku miałem trzy Radeona 6750, które wypaliły płytę główną na dwóch MBP. Do grudnia grudzień naprawa była objęta przedłużoną gwarancją Apple. Już nie.

Powinieneś uruchomić swój 2011 MBP 15 "lub 17" (mam oba i zdecydowanie wolę 17 ") z włączoną tylko wbudowaną kartą graficzną Intel 3000. Możesz to zrobić za pomocą bezpłatnej / darowizny gfxCardStatus od Cody Krieger (przekazałem jako gfxCardStatus jest linią ratunkową dla tych komputerów, a Apple nigdy nie zrobił tak dużo dla użytkowników MBP. Oznacza to, że nie ma zewnętrznych monitorów. Jeśli chcesz konfiguracji z dwoma monitorami (przy opracowywaniu oprogramowania podwójne monitory są bardzo pomocne), powinieneś kupić którykolwiek ze starych komputerów MacPro Są proste sposoby na uruchomienie nawet najnowszego systemu operacyjnego. MBP 2011 działają znacznie ciszej przy wyłączonej dyskretnej karcie graficznej.

Stare MacBook Pro nie są dla osób o słabym sercu. Dużym plusem w przypadku MBP z 2011 r. I wcześniejszych jest to, że w przeciwieństwie do późniejszych modeli , można je stosunkowo łatwo zdemontować i naprawić.


1
Solidna rada - dobra odpowiedź. Zasadniczo, jeśli ten rok 2009 jest bezpłatny i nie masz nic przeciwko spędzaniu dużo czasu na jego pracy / majstrowaniu przy ustawieniach / wymianie go, to działałoby, w przeciwnym razie - znajdź nowszy procesor.
bmike

Mike, ten 17-calowy 2009 nie jest bez wartości. Mam duet z rdzeniem 2 2,5 GHz 2008 17-calowy, który uwielbiam używać do przeglądania Internetu, w tym przeglądania zdjęć, oglądania filmów, pisania, badań i lekkich prac projektowych. Nie używałbym tego do przetwarzania zdjęć z RAW ani niczego związanego z edycją wideo lub tworzeniem oprogramowania. Jest to teraz komputer zapasowy zarówno dla mojej żony, jak i dla mnie, jeśli albo jej 13 MBP Retina 2013 lub mój MBP 2011 17 cale są na fritz (zbyt często). W ciągu ostatnich trzech lat był to trzeci najczęściej używany komputer w rodzinie. Ale to nie dotyczy programowania i Xcode.
Foliovision

Xcode znacznie mniej obciąża mój MacBook Pro niż Safari lub Chrome…
Cody Gray

Uzgodnione - idealne dla wydajności - dla kogoś, kto potrzebuje Xcode 9 - naprawdę zły wybór. W przypadku Xcode ogólnie - dość nieoptymalny.
bmike

Dobrze wiedzieć, Cody. Zwykle używam niektórych narzędzi Xcode i nie robię pełnych kompilacji. Czytałem, że kompilowanie nawet aplikacji średniej wielkości może wymagać dużej ilości procesora (stąd powolne na dwóch podstawowych komputerach). Wiem, że wszystko, co ma związek z rozwojem RAW, jest beznadziejnie wolne na moim MBP 2008 (pomimo zainstalowanej 6 GB pamięci). Nawet podczas tworzenia stron internetowych, przy otwartych wielu kartach, dual core naprawdę ma problemy w porównaniu z moimi modelami z 2011 roku.
Foliovision,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.