Znak zakazu przy rozruchu po aktualizacji Sierra, nie można już zamontować dysku


10

Kilka dni temu postanowiłem zaktualizować do Sierra z El Capitan na obu dyskach w moim MacBooku Pro (połowa 2012 r.); aktualizacja mojego dysku SSD przebiegła bez żadnych problemów, więc zdecydowałem, że zaktualizuję też swój drugi dysk. Pobrałem .app i instalacja rozpoczęła się jak zwykle; gdy jednak doszło do punktu, w którym musiałbym ponownie uruchomić, problemy zaczęły się.

Po uruchomieniu komputera Mac pojawił się folder ze znakiem zapytania; Przeczytałem, że zresetowanie pamięci VRAM i wybranie dysku startowego (ponownie?) Pomaga w tych przypadkach i tak się stało; jednak teraz dostaję znak zakazu za każdym razem, gdy próbuję zalogować się na dysku twardym. Mówiąc dokładniej, dzieje się to po tym, jak wstawię hasło logowania i pasek ładowania jest prawie pełny.

Czy istnieje jakiś sposób na odzyskanie dostępu do woluminu, a nawet po prostu dostępu do plików? Mam ponad 100 GB biblioteki zdjęć, której tak naprawdę nie chcę stracić.

Oto niektóre z rzeczy, które próbowałem:

Podstawowe opcje naprawy i naprawy: zarówno z terminala, jak i narzędzia dyskowego, zarówno w trybie pojedynczego użytkownika, jak i w trybie odzyskiwania. W szczególności opcja „Napraw” w Narzędziu dyskowym daje następujący błąd: „Kod wyjścia systemu plików to 8. Wystąpił błąd wewnętrzny”. Próba zamontowania woluminu w jakikolwiek sposób nie przynosi żadnego efektu lub pojawia się błąd, że wolumin nie może zostać zamontowany. Ponadto partycja jest teraz wyświetlana jako wyszarzona i nazwana „-” (pusta); nazywał się „Macintosh HD”. Nazwa nadal pojawia się w kilku innych aplikacjach narzędzi dyskowych, ale nadal jest czymś do zanotowania.

Tryb odzyskiwania: próbowałem ponownie zainstalować system operacyjny, ale wolumin jest teraz odmontowany, więc nie wyświetla się jako możliwa opcja. Znalazłem również artykuł informujący, że problemy z uruchamianiem mogą pochodzić ze starych rozszerzeń, które nie działają już po aktualizacji; w artykule opisano kroki terminalu, które należy wykonać, aby przenieść wszystkie rozszerzenia firm innych niż Apple do folderu na woluminie i umożliwić ponowne uruchomienie komputera. Jednak ten sam problem, wolumin jest nienazwany i odmontowany i nigdzie się nie pojawia, ani nie mogę go „cd”.

Tryb awaryjny: Nie mogę uruchomić Bezpiecznego rozruchu na uszkodzonej partycji: aby go załadować, muszę przytrzymać klawisz Opcja i wybrać go z listy, a robienie tego i przytrzymanie Shift też nic nie robi. Mogę uruchomić się tylko w trybie awaryjnym na mojej działającej partycji OS X (SSD), co nie udaje się. Zastanawiając się teraz nad tym, czy istnieje sposób Bezpiecznego rozruchu na innym dysku / partycji?

Tryb pojedynczego użytkownika i fsck: Uruchomiłem polecenie fsck (i jego odmiany) wiele razy na uszkodzonej partycji i innych, a także w pewnym momencie dostałem „GRUB.Geom.Hard Disk.Read.Error” lub coś w tym rodzaju, o ile teraz widzę, że zostało to rozwiązane, ponieważ już się nie pojawia; nadal nie ma sukcesu podczas uruchamiania partycji OS X.

Force Mount: także za pomocą terminala i opcji readOnly; bez powodzenia. Wszystko, co montuje się, gdy próbuję zamontować cały dysk, to partycja „EFI” zawierająca folder o nazwie „APPLE” z trzema dodatkowymi folderami: CACHES (jeszcze jeden folder, pusty), EXTENSIONS (Firmware.scap) i FIRMWARE ( MBP91_00D3_B0C_LOCKED.scap). Co to jest?

Reset pamięci VRAM: nic nie zrobił.

Odbudowywanie woluminu: Próbowałem użyć zarówno TechTool Pro, jak i DiskWarrior do odbudowania partycji, ponieważ obie aplikacje sygnalizowały uszkodzenie integralności i struktury woluminu; żadna aplikacja nie była w stanie odbudować woluminu. W szczególności TechTool Pro zatrzymuje się na pierwszym etapie weryfikacji, „Journaled HFS Plus Volume”. Czy to oznacza, że ​​wolumin nie jest już rozpoznawany jako HFS +? Czy to ma jakieś znaczenie?

Aktualizacje zestawu OS X: Wolumin odmontowany nie pojawia się, więc nie mogę nic zainstalować na tej partycji.

Narzędzia do odzyskiwania danych: wypróbowałem inne oprogramowanie i prawie wszystkie z nich wyodrębniły kilka plików o bardzo dużych rozmiarach, wszystkie nieczytelne.

Klonowanie: Zrobiłem dwa różne obrazy .dmg mojego woluminu, używając Narzędzia dyskowego i Data Rescue 4, ale nie mogę zamontować żadnego z nich, ponieważ pojawia się błąd „Brak montowanych systemów plików”.


To jest mój schemat partycji; „uszkodzony” wolumin na / dev / disk1 ma identyfikator disk1s2 . Jak widać, na tym samym dysku znajdują się jeszcze dwie partycje, uruchamiająca system Windows 7 i Ubuntu Linux; oba działają poprawnie, więc wyklucza to nagle awarię dysku twardego. Ponadto kilka kontroli dysku nie pokazuje żadnych nieprawidłowości. Drugi dysk (dysk0), SSD, jest moim dyskiem rozruchowym i działa dobrze.

/dev/disk0 (internal, physical):
  #:            TYPE NAME          SIZE    IDENTIFIER
  0:   GUID_partition_scheme            *250.1 GB  disk0
  1:            EFI EFI           209.7 MB  disk0s1
  2:         Apple_HFS Crucial SSD       249.2 GB  disk0s2
  3:         Apple_Boot Recovery HD       650.0 MB  disk0s3

/dev/disk1 (internal, physical):
  #:            TYPE NAME          SIZE    IDENTIFIER
  0:   GUID_partition_scheme            *500.1 GB  disk1
  1:            EFI EFI           209.7 MB  disk1s1
  2:         Apple_HFS             301.2 GB  disk1s2
  3:         Apple_Boot Recovery HD       650.0 MB  disk1s3
  4:    Microsoft Basic Data BOOTCAMP        165.8 GB  disk1s4
  5:      Linux Filesystem             32.2 GB  disk1s5

Zamiast tego fdisk / dev / disk1 pokazuje:

Signature: 0xAA55
     Starting    Ending
 #: id cyl hd sec - cyl hd sec [   start -    size]
------------------------------------------------------------------------
 1: EE  0  0  2 - 1023 254 63 [     1 - 588785887] <Unknown ID>
 2: AB 1023 254 63 - 1023 254 63 [ 588785888 -  1269536] Darwin Boot 
*3: 07 1023 254 63 - 1023 254 63 [ 590055424 - 323803136] HPFS/QNX/AUX
 4: 83 1023 254 63 - 1023 254 63 [ 913858560 -  62914063] Linux files*

Brakuje mi dalszych działań, napisałem nawet na forach społeczności Apple i nie otrzymałem żadnych przydatnych odpowiedzi - naprawdę doceniłbym pomoc w tym zakresie. Zdaję sobie sprawę, że to mój schemat partycji prawdopodobnie spowodował problem, ponieważ aby OS X, Windows i Linux wszystkie uruchamiały się z tego samego dysku, musiałem grać trochę z hybrydowym MBR - ale nadal nie ma sposobu na rozwiązanie to?

Jeśli to w jakiś sposób pomoże, zarówno partycja Windows, jak i Linux mogą przejść, może więc mógłbym w jakiś sposób wymusić odczytanie całego dysku jako HFS +? Może to by się przynajmniej zamontowało? Nie wiem, to tylko myśli ...

Czytam, że czasami może to być tak proste, jak usunięcie niektórych rozszerzeń kext, które uniemożliwiają uruchomienie woluminu, ale jak mam to zrobić, jeśli partycja nie zostanie zamontowana?


Zainstalowałem oba i loguję się jako root, wysyłam poświadczenia teraz, dziękuję.
Czerwona flaga

Odpowiedzi:


7

Instalator Sierra pomylił się z tabelą partycji dysku 1 - prawdopodobnie myloną przez niestandardową konfigurację potrójnego rozruchu i hybrydowy MBR na dysku 1.

Disk1s2 jest szyfrowany za pomocą FileVault i w jakiś sposób uzyskał niewłaściwy typ partycji w procesie aktualizacji.

Typ partycji disk1s2 to 48465300-0000-11AA-AA11-00306543ECAC, ale musi to być 53746F72-6167-11AA-AA11-00306543ECAC .


W sesji TeamViewer wykonano następujące czynności:

 • Zainstaluj wxHexEditor na „Crucial SSD”, aby móc sprawdzić zawartość dysku1
 • Włącz użytkownika root
 • zaloguj się jako root
 • zbadaj surową zawartość dysku1s2 za pomocą wxHexEditor. Typ woluminu można wykryć, przyglądając się bliżej nagłówkom wolumenu i innym strukturom systemu plików (co wymaga jednak pewnej wiedzy i / lub wikipedii - przykłady: HFS + , NTFS ).

Po usunięciu partycji disk1s2 z gpt i ponownym dodaniu jej odpowiednim typem wolumin można ponownie zamontować:

diskutil list #get all disks and partitions
gpt -r show disk1 #get the partition map of disk1
gpt remove -i 2 disk1
gpt add -i 2 -b 409640 -s 588376248† -t 53746F72-6167-11AA-AA11-00306543ECAC disk1
diskutil verifyDisk disk1

i po odblokowaniu woluminu FileVault

diskutil verifyVolume disk2 

†: przykładowy rozmiar


Problem został rozwiązany. Po uruchomieniu systemu na partycji OS X Sierra nadal instalowała się, następnie Mac uruchomił się ponownie i wszystko działa teraz idealnie. Nie mogę wyrazić, jak szczęśliwy jestem, dziękuję bardzo, bardzo.
Czerwona flaga

@Izare OK ... ;-) i nie zapomnij wyłączyć rootowania / odinstalowania wxhexeditor i Teamviewer ...
klanomath

Zrobię ...! :))
Czerwona flaga

5
+1 Świetna robota klanomath - mamy szczęście, że cię tu mamy! :) @Izare, czy mogę zasugerować, aby potraktować to doświadczenie jako ostrzeżenie i upewnić się, że masz system tworzenia kopii zapasowych (np. Time Machine , Carbon Copy Cloner , SuperDuper! Itp .). Niezależnie od tego, co wybierzesz, żadne z nich nie jest dobre, chyba że faktycznie z nich korzystasz. Przepraszam, jeśli to brzmi, jakbym głosił, ale kiedy widzisz, jak wiele osób traci dane, tak jak ja, masz pomysł! :)
Monomeeth

2
Masz całkowitą rację, @Monomeeth, i nie głoszę, kiedy masz rację;) W tej chwili robię kopię zapasową, jeśli coś takiego się kiedyś powtórzy, przynajmniej będę objęty ubezpieczeniem. Mam nadzieję, że tymczasem nauczyłem się rozwiązywać takie sytuacje, jak klanomath. ;)
Czerwona flaga
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.