„Zapisz jako PDF…” w podmenu Safari


3

Czy można umieścić przycisk „Zapisz jako PDF…” z menu drukowania pod przyciskiem „Drukuj…” w menu „Plik / drukuj…” w Safari?


Teraz istnieje opcja „Eksportuj jako PDF ...”.
Ivan Chau,

Odpowiedzi:


1

Jeśli pytasz, czy można zmodyfikować interfejs użytkownika Safari, odpowiedź brzmi: tak, ale jeśli pytanie brzmi, czy istnieje prosty sposób na modyfikację zawartości menu w programie dostarczanym przez Apple, odpowiedź brzmi niestety, nie, nie bez głębokiego hakowania.

Istnieją jednak obejścia. Można dodać rozszerzenie Safari, aby dodać element do paska narzędzi lub menu kontekstowego, chociaż nie do paska menu. Napisanie tego rozszerzenia byłoby pytaniem dla programistów wykraczającym poza zakres tej witryny.

Usługa automatyzująca, która wywołuje AppleScript w celu zapisania bieżącej strony jako PDF, można dodać do menu Safari (nie menu Plik) i przypisać skrót klawiaturowy.

O ile mi wiadomo, dodanie polecenia do menu Plik nie jest możliwe za pomocą standardowego (tj. Obsługiwanego) mechanizmu rozszerzenia i wymagałoby włamania się do plików binarnych Safari.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.