Jak mogę wyłączyć powiadomienia push dla poszczególnych aplikacji w iOS 5?


19

Gdy aplikacja jest instalowana po raz pierwszy, od czasu do czasu pojawia się pytanie, czy chcesz otrzymywać powiadomienia push dla tej aplikacji. Zwykle klikam „Nie” i nigdy więcej o tym nie myślę. Ale wczoraj przypadkowo kliknąłem „Tak” i teraz chcę wyłączyć tę aplikację, aby oszczędzać baterię.

Jeśli przejdę do powiadomień w aplikacji ustawień, mogę łatwo zmienić typ powiadomienia na „Brak”, ale czy to faktycznie wyłącza push, czy po prostu ukrywa powiadomienie?

Niektóre z aplikacji, które jestem pewien, że kliknąłem „Nie”, aby wysłać powiadomienia, mają to ustawienie ustawione na „Baner” - co sprawia, że ​​myślę, że te ustawienia nie są powiązane z tym, czy dla tej aplikacji jest włączone, czy wyłączone.


Jaki jest prawidłowy sposób włączania / wyłączania wypychania po początkowym wybraniu opcji instalacji aplikacji? Czy ustawienia powiadomień dotyczą push?


Dlaczego miałbyś chcieć to zrobić dla WSZYSTKICH powiadomień?
Alexander - Przywróć Monikę

@XAleXOwnZX nie wszystkie, otrzymuję pocztę i jeden lub dwa inne wypychane. Ale tak naprawdę nie chcę miliona powiadomień „oznaczonych na zdjęciu na Facebooku” lub „nowych treści dostępnych dla tej aplikacji”, tak jak kiedyś - dostaję wystarczającą ilość poczty / wiadomości!
Jordan Smith

w takim przypadku całkowite wyłączenie wypychania nie jest twoim celem… i dokładnie to można ustalić po przeczytaniu twojego pytania
Alexander - Przywróć Monikę

2
@XAleXOwnZX to nie to pytanie mówi, jeśli je czytasz, powiedziałem „wyłącz push dla tej aplikacji”. Tytuł mógłby być prawdopodobnie jaśniejszy, ale w każdym razie ...
Jordan Smith,

Odpowiedzi:


13

Nie ma możliwości wyłączenia powiadomień push. Są obsługiwane przez serwery Apple i zostaną wysłane na twoje urządzenie, nawet jeśli odinstalujesz program.

Wyłączenie wszystkich odpowiednich ustawień aplikacji w Centrum powiadomień spowoduje tylko ich ukrycie. Więcej informacji można znaleźć w dokumentacji Push programisty Apple .

wprowadź opis zdjęcia tutaj

W szczególności spójrz na usługę Apple Push Notification (APN), która „przenosi i kieruje powiadomienie od danego dostawcy na dane urządzenie”. Apple mówi o APN:

Czasami APN mogą próbować dostarczyć powiadomienia dla aplikacji na urządzeniu, ale urządzenie może wielokrotnie odmawiać dostarczenia, ponieważ nie ma aplikacji docelowej. Zdarza się to często, gdy użytkownik odinstalował aplikację. W takich przypadkach nazwy APN informują dostawcę za pośrednictwem usługi informacji zwrotnej, z którą dostawca się łączy. Usługa przesyłania opinii utrzymuje listę urządzeń dla aplikacji, dla których ostatnio powtarzano nieudane próby dostarczenia powiadomień. Dostawca powinien uzyskać tę listę urządzeń i przestać wysyłać do nich powiadomienia.

- Źródło

Krótko mówiąc, powiadomienia push są obsługiwane na zewnątrz urządzenia. Aby je zatrzymać, po zainstalowaniu programu oznacza to, że twórca programu musi usunąć urządzenie z listy (lub powiadomienie musi wystarczyć, aby APN przestał je całkowicie wysyłać). Jako użytkownik nie ma możliwości ich „zatrzymania”, wystarczy ukryć przed iOS.


1
Dzięki. Nie jest to jednak bardzo intuicyjne IMO. Wydaje mi się, że ma to sens, ale osobiście uważam, że tytuł „Powiadomienia wypychane” zamiast „Styl ostrzeżenia” uczyniłby go bardziej intuicyjnym dla użytkowników.
Jordan Smith

3
@Jordan Nie, to nie jest. Apple naprawdę powinien umieścić suwak „główny” na górze, który brzmi: Wyłącz powiadomienia wypychane dla tej aplikacji. Oznaczenia, które powinny wyszarzyć (lub jeszcze lepiej usunąć) wszystkie powyższe opcje. Sprawiłoby, że byłoby to znacznie jaśniejsze i łatwiejsze do zrozumienia.

Nie jestem pewien, czy ta odpowiedź jest teraz poprawna. Ta sama aplikacja, dla której ustawiłem opcję „none”, nadal otrzymywałem powiadomienie bez otwierania go - co oznacza, że ​​kliknięcie „tak” w pierwotnym powiadomieniu push (to kęs ..) nie wydaje się możliwe aby faktycznie wyłączyć funkcję push dla tej aplikacji, oszczędzaj od ustawiania poszczególnych ustawień na „off”. W przypadku aplikacji, które pierwotnie kliknąłem „nie”, odznaki są nadal włączone, chociaż wydaje się, że push nie działa dla nich. Może czegoś mi brakuje, ale wydaje się to dość skomplikowanym i mylącym zachowaniem.
Jordan Smith

@Jordan jest normalny i nie oznacza, że ​​push działa, wystarczy, że odznaki są włączone. Powiadomienia wypychane różnią się od zwykłych powiadomień. Spójrz na Reedera. Ma możliwość wyświetlania odznak dla nieprzeczytanych kanałów informacyjnych, ale nie ma funkcji wypychania. To samo z Mail (jeśli zamiast tego wybierzesz opcję pobierania). Aplikacje nadal będą wyświetlać alerty, ale nie zostaną wypchnięte, ale wyświetlane po pobraniu informacji.

1
@cksum: Ukrywa tylko powiadomienia. Push jest bardzo aktywny.
bobbyalex

6

Musisz wyłączyć wszystkie 5 ustawień tej aplikacji w Ustawieniach -> Powiadomienia

Wyłączenie Centrum powiadomień usuwa tylko tę aplikację z Centrum powiadomień (przesuń palcem w dół od góry ekranu). Nie wyłącza alertów, odznak, dźwięków ani ekranu blokady.


2

W obszarze Ustawienia przejdź do Powiadomień Wybierz styl alertu: BRAK

Wyłącz DŹWIĘKI Wyłącz VIEW IN LOCK SCREEN


2

Oryginalne pytanie (jak sądzę, zadane przez Jordan) zawiera komentarz, który wskazuje, że mogą istnieć pomyłki między powiadomieniami push a powiadomieniami e-mail.

Wspomniał, że nie chce otrzymywać tak wielu wiadomości e-mail na temat aktywności w swoich aplikacjach. Wszystkie te odpowiedzi dotyczą tylko powiadomień push (które są pop-upami na twoim urządzeniu), ale nawet jeśli uda ci się je wyłączyć, nadal będziesz otrzymywać mnóstwo powiadomień e-mail.

Niektóre aplikacje, takie jak Pinterest, nie mają miejsca w ustawieniach aplikacji mobilnej do kontrolowania powiadomień e-mail. Musisz zalogować się do aplikacji online, aby uzyskać dostęp do pełnych ustawień i wyłączyć Powiadomienia e-mail.

Wtedy Twoja skrzynka odbiorcza przestanie się zapełniać!


1

Odinstaluj i zainstaluj ponownie, a gdy pojawi się monit o powiadomienia, kliknij „Nie”. Twój pierwszy wybór jest absolutny.


To wydaje się jedyną możliwością.
Marius Soutier,

2
Nie sądzę, że to działa dla wszystkich aplikacji. Odinstalowałem / zainstalowałem aplikację Twitter, ale nie zapytało mnie, czy push powinien być aktywny / nieaktywny, czy nie.
Filipe Correia,

2
Ustawienia wypychania są zapisywane na 24 godziny podczas odinstalowywania aplikacji. Nie mogę znaleźć, gdzie to widziałem, więc musisz mi wierzyć na słowo :)
Loïc Wolff

1

Apple wydaje się popierać teorię, że wyłączenie różnych ustawień powiadomień spowoduje wyłączenie wypychania dla tej aplikacji.

„Wyłącz powiadomienia wypychane: niektóre aplikacje ze sklepu App Store korzystają z usługi powiadomień wypychanych Apple w celu powiadamiania o nowych danych. Aplikacje, które w dużej mierze polegają na powiadomieniach wypychanych (takie jak komunikatory), mogą mieć wpływ na żywotność baterii. Aby wyłączyć powiadomienia wypychane, przejdź do do Ustawienia> Powiadomienia i wyłącz powiadomienia dla wybranych aplikacji. Pamiętaj, że nie zapobiega to otrzymywaniu nowych danych po otwarciu aplikacji. Ponadto ustawienie Powiadomienia nie będzie widoczne, jeśli nie masz zainstalowanych aplikacji obsługujących powiadomienia push. „

http://www.apple.com/batteries/iphone.html


1

Po wyłączeniu wszystkich powiadomień dla konkretnej aplikacji (alerty, znaczki itp.) Wyłącza się również „push”, aby dane były odbierane tylko po otwarciu aplikacji. Sprawdziłem to za pomocą WhatsApp.


0

Ustawienia -> Powiadomienia -> włącz / wyłącz (dla aplikacji, które chcesz to zmienić)


3
Myślę, że odnosi się do iOS 4 i wcześniejszych. Chodzi o iOS 5
Jordan Smith,

0

Wydaje się, że serwery APNS przechowują listę włączonych powiadomień wypychanych dla urządzenia, więc przynajmniej teoretycznie mogą odfiltrować wszystko, co nie jest włączone na danym urządzeniu, w celu oszczędzania energii.

Sprawdziłem to, obserwując wzorce ruchu w gnieździe APNS z urządzenia z systemem iOS 7 na serwery powiadomień wypychanych Apple, modyfikując jednocześnie ustawienia powiadomień zainstalowanej aplikacji.

Poniższe ustawienia powodują, że ruch jest wysyłany do Apple po przełączeniu:

  • Ikony aplikacji znaczek
  • Dźwięki
  • Banery / Alerty

Tak długo, jak jedna z tych trzech opcji jest włączona, zmiany pozostałych dwóch nie powodują wysyłania komunikatów przez połączenie, więc prawdopodobnie na serwerze przechowywany jest stan binarny (zainteresowany / niezainteresowany), a szczegóły są obsługiwane na urządzeniu.

Zmiana ustawień w obszarze powiadomień, przełączanie między bannerami i alertami oraz ustawienia ekranu blokady również wydają się obsługiwane lokalnie.

Ponadto po odinstalowaniu aplikacji serwery wypychające również wydają się być powiadamiane.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.