Synchronizować muzykę z iPoda classic do iTunes?


12

IPod mojego ojca (klasyczny) ma całą swoją muzykę zaaranżowaną i nazwaną idealnie.

Jednak jego iTunes nie jest zsynchronizowany z iPodem, ponieważ dysk twardy komputera został uszkodzony, a wszystkie dane iTunes utracone. Z tego powodu nie byliśmy w stanie wykonać kopii zapasowej iPoda, a jeśli zostanie uszkodzony, będzie musiał ponownie zmienić nazwę tysięcy utworów.

Czy istnieje sposób na zsynchronizowanie muzyki z iPoda z iTunes lub inny możliwy sposób tworzenia kopii zapasowej danych iPoda?


1
Czy próbowałeś wykonać następujące kroki? otwórz iTunes, naciśnij cmd + o (Pliki -> Dodaj do biblioteki), przejdź do urządzenia iPod jako dysk zewnętrzny, wybierz folder z plikami muzycznymi (zostaną nazwane losowo, ale wszystkie dane nazw utworów są przechowywane w plikach, więc będzie odzyskane przez iTunes) i zobacz, jak zostały dodane do biblioteki iTunes. Następnie, jeśli masz zaawansowaną opcję preferencji „Zachowaj porządek w multimediach iTunes” wyłączoną - wybierz wszystkie nowo dodane pliki i wybierz opcję menu „Konsoliduj pliki”.
toma

Aby upewnić się, że uzyskasz najlepszą możliwą odpowiedź, prawdopodobnie powinieneś edytować swoje pytanie, aby wyjaśnić wersję używanego iTunes i czy to na komputerze PC, czy Macu?
Monomeeth

Odpowiedzi:8

iMazing działa dla mnie naprawdę dobrze.

https://imazing.com/transfer-all-data-to-any-other-iphone-or-ipad


Witamy, aby zapytać inaczej! Staramy się znaleźć najlepsze odpowiedzi, które dostarczą informacji, dlaczego są najlepsze. Wyjaśnij, dlaczego uważasz, że zalecane oprogramowanie jest lepsze od innych. Odpowiedzi powinny być samodzielne i zawierać wszystkie istotne informacje, aby rozwiązać problemy zawarte w pytaniu. Zobacz Jak odpowiedzieć na pytanie, jak udzielić wysokiej jakości odpowiedzi. - Z recenzji
fsb

7

Aby dodać pliki z iPoda classic z powrotem do iTunes, wykonaj następujące czynności:

  1. Podłącz iPoda do komputera Mac (lub PC) i otwórz iTunes.
  2. Wybierz menu „Plik -> Dodaj do biblioteki ...” (lub naciśnij cmd + o).
  3. W otwartym oknie dialogowym przejdź do iPoda Classic. Powinien być wyświetlany jako dysk zewnętrzny.
  4. Wybierz folder iPod_Control / Music i kliknij przycisk „Otwórz”. Uwaga: folder iPhod_Control może być ukryty, więc włącz wyświetlanie ukrytych plików w systemie Windows lub użyj kombinacji cmd + shift + g, aby otworzyć pole wprowadzania „Idź do folderu” i po prostu wpisz nazwę potrzebnego folderu (w twoim przypadku iPod_Control).
  5. Zobacz nowe pliki dodane do biblioteki iTunes. Teraz, jeśli masz wyłączoną opcję „Preferencje zaawansowane -> Zachowaj porządek w folderze iTunes Media” - zaznacz wszystkie nowo dodane pliki i wybierz menu „Plik -> Biblioteka -> Konsoliduj pliki”

Wszystkie informacje o ścieżce są przechowywane w pliku muzycznym, więc nie przejmuj się losowymi nazwami - iTunes odzyska informacje o ścieżce podczas otwierania.

Możesz także chcieć wiedzieć o zaszyfrowanych plikach muzycznych. Utwory zakupione w iTunes i dodane do iPoda nie zostaną odzyskane w ten sposób - użyj swojego Apple ID, aby uzyskać do nich dostęp.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.