Roztrzęsiony kursor myszy po najechaniu kursorem na przeglądarki w OS X Lion


10

Niedawno zaktualizowałem system Snow Leopard do OS X Lion. Jeden błąd, który znalazłem, polega na tym, że w przeglądarkach (Firefox, Safari, Chrome, Opera), kiedy najedziesz kursorem na dowolny link, kursor się nie zmienia, drga przez sekundę przed zmianą.

Ponieważ błąd jest denerwujący, ale trudny do wyjaśnienia, próbowałem zrobić krótki klip. To dziwne: nie pojawia się na wideo, gdy jest nagrywany za pomocą różnych programów do nagrywania ekranu. Jakie dziwne

Doprowadza mnie to do szału. Czy ktoś ma to naprawić lub doświadczył tego problemu?

Używam:

  • MacBook Pro 2010
  • Gładzik
  • Wszystkie przeglądarki internetowe
  • Szybko najeżdżasz na linki

Z ciekawości masz mysz do testowania? Czy to ma ten sam problem?
Nathan Greenstein

Próbowałem tego samego problemu z myszą.
alt

Miałem podobny problem. Po podłączeniu myszy do: najechanie kursorem linków podczas korzystania z gładzika nie działało - działały podczas korzystania z myszy. Bez myszy podłączonej do gładzika działa: najedź dobrze.

Nie dotyczy to tylko przeglądarek. Podczas pisania teraz Xcode pozycja kursora zmienia się, gdy próbuję wybrać strzałkę z menu autouzupełniania. Bardzo frustrujące. (Spośród około 100 innych rzeczy, których nie lubię o Lionie, muszę to zaakceptować, ponieważ muszę go uruchomić, aby uruchomić najnowszy Xcode.)
Old McStopher

1
Czy przypadkiem masz zainstalowany program Parallels Desktop? Jeśli tak, jakie wersje Parallels i Lion?
Kevin Chen

Odpowiedzi:


2

Ponieważ wydaje się, że problem ten występuje nadal, konieczne może być wykonanie dodatkowych czynności w celu jego zawężenia:

  1. Przetestuj, tworząc całkowicie nowe konto użytkownika na komputerze Mac z problemem i sprawdź, czy problem się powtarza.
  2. Zaloguj się, kiedy i gdzie wystąpi problem (zakładając, że nie jest to przedmiot w 100% gwarantowany, że możesz go zrealizować w dowolnym momencie w ciągu 5 sekund konfiguracji).
  3. Zainstaluj czysty system operacyjny na zewnętrznym napędzie USB i sprawdź, czy problem dotyczy tej konfiguracji.
  4. Zgłoś błąd lub współpracuj z Apple, aby dalej izolować problem.

Wskazówka, że ​​nagranie na ekranie jest jasne, ale artefakt jest wizualny, wydaje się świetną rzeczą do uchwycenia za pomocą nagrania wideo ekranu i jednoczesnego nagrania obrazu z ekranu przez kamerę. Częstotliwość i położenie problemu może wystarczyć, aby ktoś inny zdiagnozował prawdopodobnego winowajcę.


Mam teraz nowy komputer i nadal zauważam rozgoryczenie. Wierzę, że jest częścią każdej wersji OS X wcześniejszej niż Snow Leopard. Jestem tylko czujnym użytkownikiem komputera z OCD.
alt

Aah - to może mieć sens - jeśli kursor znajdzie się na granicy pikseli - może trochę podskoczyć. Myślałem, że to większy ruch niż piksel.
bmike
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.