Czy istnieje sposób na ustawienie wielu wykonawców dla jednej piosenki?


13

Mam album, który zawiera wiele piosenek, z których niektóre są wykonywane przez kilku artystów.

Chcę, aby wszystkie utwory pojawiały się pod jednym albumem w albumach, a kiedy przeglądam artystów, więc pod każdym artystą powinienem zobaczyć ten album i utwory, w których brał udział.

  1. Jak ustawić więcej niż jednego wykonawcę w utworze?
  2. Jak sprawić, by pojawił się w bibliotece w sposób opisany powyżej.

Odpowiedzi:


5

Nie ma łatwego sposobu, aby to zrobić, masz tylko jedno pole wykonawcy na ścieżkę.

Co możesz zrobić, to wymienić nazwiska wszystkich wykonawców w polu wykonawcy, a następnie utworzyć inteligentne listy odtwarzania z regułami dla „Wykonawca zawiera”.


1
Jak słusznie zauważył @patrix, iTunes nie zezwala na to: pole metadanych „Artist” jest traktowane jako jeden ciąg, stąd też separatory takie jak „/”, „,”, „&” lub „feat.” sprawi, że iTunes wyświetli dodatkową nazwę wykonawcy łącznie z tymi. Zobacz ten wątek dyskusyjny Wsparcia Apple, aby uzyskać najnowsze spojrzenie na ten problem.
kopischke

Użyj ;separatora, aby utworzyć wielu wykonawców w jednym utworze.
lambda23

2

Musisz ustawić „Album Artist” na dowolnego wykonawcę, którego chcesz użyć. Następnie będzie grupować się tak, jak chcesz. Dostaniesz się do „Album Artist” z GetInfo -> Informacje


2

zamiast używać (artysta; artysta) lub (artysta / artysta) możesz również po prostu użyć (artysta i artysta), ale nadal nie robi to w pełni, co chcesz.


2

Aby dodać innych wykonawców, użyj ;separatora lub /między wykonawcami. ( Artist1; Artist2; Artist3; Artist4lub Artist1/Artist2/Artist3/Artist4)
Próbowałem tego na iPodzie (Shuffle 3rd)

Przykład:
Mam piosenkę „On The Floor”. Ta piosenka ma 2 artystów. To Jennifer Lopez i Pitbull.
W polu artysty wpiszJennifer Lopez; Pitbull . Jeśli chcesz dodać inteligentną listę odtwarzania zawierającą Pitbull, użyj „Wykonawca zawiera” i wypełnij pole „Pitbull”. Następnie pokaże piosenki z artystą Pitbull.

Oto przykład: wprowadź opis zdjęcia tutaj

na powyższym obrazku, na podłodze jest wymieniony z moimi innymi piosenkami Pitbull, ale nadal pokazuje innego artystę (Jennifer Lopez)

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.