Czy ktoś doświadczył problemów ergonomicznych z Magic Mouse? [Zamknięte]


10

Używam Magicznej Myszy przez ostatnie kilka miesięcy. Niedługo po tym, jak zacząłem go używać, poczułem ból w dłoni. Z biegiem czasu stało się to mniej więcej stałe, nawet gdy przez pewien czas nie używasz myszy. Właśnie wróciłem do starej, nieporęcznej myszy Logitech i po prostu oparcie na niej dłoni jest o wiele lepsze. Magiczna mysz wydaje się zbyt płaska, aby była wygodna do długotrwałego użytkowania.

Wiem, że to dość subiektywne pytanie, ale czy inni ludzie mieli podobne problemy ergonomiczne z Magic Mouse? Czy są jakieś badania na ten temat?


Myślę, że mamy wystarczające potwierdzenie, że każda mysz wywoła problemy ergonomiczne dla kogoś lub grupy ludzi. Zamknijmy to od nowych opinii na temat tego, czy ktoś napotkał problemy. Mamy odpowiedzi obejmujące zarówno tak, jak i nie, a także kilka przemyśleń na temat opcji.
bmike

Odpowiedzi:


8

Widzisz pierwsze oznaki RSI, ponieważ używasz dłoni w sposób, do którego nie jesteś przyzwyczajony, a być może dlatego, że mysz nie pasuje do dłoni.

Przejście na normalną mysz to dobra pierwsza pomoc, zwłaszcza że zauważyłeś, że problem zniknął lub stał się mniejszym problemem. Dla niektórych osób przyzwyczajenie się do nowych ruchów zajmuje trochę czasu, podczas gdy inni nie będą mogli korzystać z nowego urządzenia przez dłuższy czas. Ci pechowcy nie powinni zmuszać się do korzystania z urządzeń, które nie są dla nich wygodne, a może to dotyczyć Ciebie.

Problem z magiczną myszą, IMHO, polega na tym, że jest ona zbyt mała, aby naprawdę była użyteczna jako urządzenie gestowe, ponieważ gestykulujesz tą samą ręką, którą trzymasz. To musi być niezręczne, co podkreśla anatomię ręki, a niektórzy ludzie mają z tego problemy. Inni mogą nie zauważyć żadnych problemów - wszyscy są inni.

Rozwiązanie:

  1. Zmień na inną mysz.
  2. Jeśli musisz użyć wprowadzania gestem, użyj do tego osobnego urządzenia. Apple oferuje magiczny touchpad, który jest prostszą i mniejszą wersją oryginalnej serii urządzeń FingerWorks iGesture , które nadal można kupić w serwisie eBay. Ich laptopy mają również gładziki wielodotykowe.

1
Uwaga: tutaj jest forum dyskusyjne na temat tych produktów FingerWorks
Torben Gundtofte-Bruun,

2

Prawdopodobnie tak.

Dlatego wybrałem Magic Mouse Fix . Działał doskonale.

Potem dostałem Magic Trackpad i zdałem sobie sprawę, dlaczego nienawidzę myszy.


2

Mam poważne bóle w dolnej części kciuka z powodu tego urządzenia. Spróbuję gładzika, a jeśli to nie zajmie się, przejdę na mysz Microsoft.


1

Posiadam Magic Mouse, ale nie używam jej regularnie. Nie zauważyłem bólu w dłoni. Znam inną osobę, która cierpi na RSI i używa go lewą ręką zamiast prawej. Nie ma też problemu.


1

Sugerowałbym użycie myszy Ergonomic 3M . Działa najlepiej dla mnie i dla wielu programistów / hakerów, których znam.

alternatywny tekst


Sugeruję wersję przewodową, ponieważ śledzenie połączenia bezprzewodowego jest słabsze.
fady

0

Miałem magiczną mysz przez nieco ponad tydzień (jako część nowego iMaca) i zacząłem odczuwać ból typu RSI w mojej dłoni tuż pod palcami po długim okresie używania (tj. Ciągłe używanie przez 30 minut lub dłużej). Nigdy nie odczuwałem bólu od 25 lat codziennego używania normalnej myszy.

Kupiłem Apple Care z moim nowym komputerem Mac i skontaktowałem się dziś z Apple w sprawie tego problemu. Ich odpowiedź brzmiała; „Po raz pierwszy o tym słyszeliśmy”. Pomimo wielu skarg w Internecie na problemy ergonomiczne magicznej myszy, najwyraźniej jestem pierwszą osobą, która doradza Apple bezpośrednio na ten temat !! Hmmm, nie sądzę.

Ich rozwiązanie - kup Track Pad lub kup mysz USB Logitech.

Wstrząsający. Oczekiwałbym lepiej od Apple.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.