Jak skonfigurować statyczny adres IP dla określonego punktu dostępu w systemie OS X?


15

Posiadam MacBooka Pro i zawsze używałem Ubuntu w przeszłości. W Ubuntu mogłem skonfigurować mój adres IP, DNS, bramę dla określonego punktu dostępu. Była lista wszystkich punktów dostępu, każdy z własnymi ustawieniami.

Celem, który chcę osiągnąć, jest przekierowanie portów w mojej sieci lokalnej ze statycznym adresem IP i nadal możliwość połączenia się z automatycznymi ustawieniami DHCP gdzie indziej (nie w mojej własnej sieci).

Ale nie mogę tego zrobić / znaleźć w Mac OS X. Czy jest to możliwe (z dodatkowymi aplikacjami lub bez)?


Podobne pytanie została udzielona odpowiedź administratora, z informacją bym prezentowanym: superuser.com/questions/341182/...
AndrewNimmo

Odpowiedzi:


20

Sam to znalazłem. Jest już wbudowany w OS X. W Preferencjach systemowych , goto Network i w górnej części okna możesz zobaczyć combobox, który mówi: Lokalizacja . Musisz go kliknąć i wybrać Edytuj lokalizacje .

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Na tym zdjęciu mam już utworzone moje Home Network.

Utwórz i skonfiguruj sieć domową. Następnie kliknij Zastosuj . Zamknij okno.

Od teraz możesz wybrać konfigurację (lub lokalizację), której chcesz użyć, otwierając menu Apple () na pasku menu. I wybierz z podmenu Lokalizacja .

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.