Czy wszystkie notatki Notes.app są przechowywane w zaszyfrowanej iCloud?


2

Ta strona sprawia, że ​​jest niejasne:

https://support.apple.com/en-us/HT202303

Notatka „Szyfrowanie jest dostępne tylko wtedy, gdy używasz najnowszego systemu iOS lub macOS i aktualizujesz aplikację Notes”. - a najnowsza wersja aplikacji Notes ma opcję „ochrony hasłem”.

Próbuję znaleźć to w najnowszej wersji aplikacji Notes wszystko notatki zaszyfrowane na serwerach Apple lub tylko te, które są wyraźnie chronione hasłem?

Odpowiedzi:


2

Tak. Wszystkie dane iCloud są chronione w minimalnym stopniu przez szyfrowanie, jak opisano w białym dokumencie dotyczącym bezpieczeństwa, który Apple regularnie publikuje.

Każdy plik jest podzielony na kawałki i zaszyfrowany przez iCloud przy użyciu AES-128 i klucz uzyskany z zawartości każdego fragmentu, który wykorzystuje SHA-256. Klucze i metadane pliku są przechowywane przez Apple na koncie iCloud użytkownika. Zaszyfrowane porcje pliku są przechowywane bez żadnych informacji identyfikujących użytkownika za pomocą usług pamięci masowej innych firm, takich jak Amazon S3 i Windows Azure.

https://www.apple.com/business/docs/iOS_Security_Guide.pdf - Strona 44

Dane iCloud Drive i CloudKit zawierają dodatkową warstwę (-y) szyfrowania / kluczy, ale w przypadku notatek otrzymujesz opisany poziom bezpieczeństwa, w którym dane są szyfrowane przed opuszczeniem urządzenia i trafieniem do sieci.

Lokalna funkcja hasła służy wyłącznie do uniemożliwienia dostępu do notatki na urządzeniu (urządzeniach) po pobraniu notatki z chmury.


Dziękuję Ci. Przyjmę tę odpowiedź! (Próbowałem zaakceptować teraz, ale prosi mnie, żebym poczekał 4 minuty)
tobeannounced
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.