MacBook 2009 nie uruchamia się już po aktualizacji dysku SSD


2

Niedawno zainstalowałem nowy dysk SSD na moim MacBooku 2009 i działał dobrze przez mniej niż jeden dzień. Przestał jednak rozpoznawać klawiaturę i gładzik.

Jako obejście tego problemu próbowałem użyć zewnętrznej klawiatury i myszy Bluetooth, ale teraz nawet się nie włącza.

Nie wiem, czy przycisk zasilania jest uszkodzony, czy nie, ale wiem, że bateria jest zdecydowanie naładowana.

Próbowałem wyjąć każdy z modułów RAM, ale to nie miało znaczenia, więc albo oba są smażone, albo to nie jest problem. Próbowałem także użyć dysku SSD / HDD, ale nadal się nie włącza. Nawet białe światło, które włącza się podczas uruchamiania lub podczas snu, nie włącza się. Absolutnie niczego.

Jak mogę rozwiązać ten problem?

Edycja: Po tym, jak nie udało się wykryć klawiatury / panelu dotykowego, ponownie włożyłem stary dysk twardy. Więc kiedy przestał się w ogóle włączać, miał w nim oryginalny dysk twardy.

Ważne: musiałem zresetować datę (do 2015 r.), Aby móc zainstalować El Capitan. W przeciwnym razie wyświetlił się błąd „ten plik nie może zostać zweryfikowany i mógł zostać uszkodzony lub przerobiony”

Odpowiedzi:


1

Wyjmij dysk SSD i włóż oryginalny dysk twardy, aby sprawdzić, czy zadziała. Jeśli nie, zanieś go do Apple Store. Przeprowadzą diagnostykę, aby zobaczyć, co jest nie tak. Nie mów im, że sam je otworzyłeś i nie zostawiaj na dysku SSD, w przeciwnym razie powiedzą ci, że gwarancja zostanie unieważniona. BTW, jeśli jesteś palaczem, poleciłbym również wyczyścić wnętrze.


To wszystko brzmi jak dobre miejsce do rozpoczęcia: włożenie starego dysku z powrotem usuwa wiele opcji dotyczących znalezienia prawdziwego problemu.
Solar Mike

Zrobiłem to przed opublikowaniem. Pytanie jest edytowane, aby to uwzględnić.
Abhi Minhas

1

Sugestia zawarta w odpowiedzi Marka D jest dobra, ponieważ pomaga wyeliminować jedną bardzo oczywistą możliwość, chociaż nie jest dla mnie jasne, czy mogłeś już tego spróbować, ponieważ twierdzisz, że próbowałem również użyć dysku SSD / HDD, ale nadal nie będzie włącz .

Chociaż nie masz pewności, czy fizyczny przycisk zasilania jest uszkodzony, nadal próbowałbym zresetować SMC, aby ustalić, czy ma to jakikolwiek wpływ.

WAŻNY!

Nie jest jasne, który model MacBooka 2009 posiadasz, ponieważ niektóre modele miały wbudowaną baterię, a inne miały baterię wymienną. Poniżej znajdują się instrukcje dla obu scenariuszy - więc wybierz ten, który dotyczy twojego przypadku!

Instrukcje wbudowanej baterii

 1. Zamknij komputer Mac
 2. Odłącz kabel zasilający od komputera Mac
 3. Przez 10 sekund, naciśnij i przytrzymaj jednocześnie na shiftcontroloptionprzyciski (po lewej stronie wbudowanej klawiaturze) ipower button
 4. Po 10 sekundach puść wszystkie klawisze i przycisk zasilania
 5. Podłącz kabel zasilający
 6. Ponownie włącz komputer Mac za pomocą przycisku zasilania.

Instrukcje dotyczące baterii wymiennej

 1. Zamknij komputer
 2. Odłącz kabel zasilający od komputera
 3. Wyjmij baterię
 4. Naciśnij power buttoni przytrzymaj przez 5 sekund
 5. Włóż baterię z powrotem
 6. Podłącz ponownie kabel MagSafe (lub kabel zasilający)
 7. Ponownie włącz komputer za pomocą przycisku zasilania

Po wykonaniu odpowiednich kroków sprawdź, czy możesz uruchomić komputer MacBook. Jeśli możesz, zresetowałbym również NVRAM w następujący sposób:

Zresetuj NVRAM

Starsze komputery Mac miały tak zwaną Parameter RAM (PRAM), nowsze komputery Mac używają nieulotnej pamięci o dostępie swobodnym (NVRAM). Oto jak zresetować to w MacBooku:

 1. Wyłącz maszynę. Tak, pełne wyłączenie, nie tylko wylogowanie.
 2. Naciśnij, power button a następnie naciśnij commandoptionprklawisze. Musisz upewnić się, że naciskasz te klawisze, zanim pojawi się szary ekran, inaczej nie zadziała.
 3. Przytrzymaj te klawisze, dopóki komputer Mac nie uruchomi się ponownie (tj. Drugi raz), a pojawi się dzwonek uruchamiania.
 4. Puść klawisze i pozwól, aby Mac uruchomił się ponownie normalnie.

Uwaga: po zalogowaniu się może być konieczne dostosowanie niektórych preferencji systemowych (np. Głośności głośników, rozdzielczości ekranu, wyboru dysku startowego, informacji o strefie czasowej itp.).

Po wypróbowaniu powyższego, daj nam znać, jak idziesz.


Czy po zresetowaniu nvram należy poczekać na 2 kuranty rozruchowe?
Solar Mike

Nie oficjalnie, chociaż od czasów PRAM wielu uważało, że pozwolenie, by wybrzmiało dwa lub nawet trzy razy, było lepsze. Rzeczywistość jest potrzebna tylko raz, aby wykonać reset. Często ludzie liczą dwa, ponieważ podczas pierwszego uruchomienia komputera Mac jest początkowy dzwonek rozruchowy (cóż, przynajmniej do momentu pojawienia się MBP 2016) i dzwonek kontrolny po resecie. To powiedziawszy, możesz przytrzymać klucze i pozwolić, aby trzasnęły trzy lub cztery razy - nie spowoduje to żadnej szkody. Wreszcie widziałem rzadkie przypadki, w których użytkownicy musieli to zrobić ponownie (od zera), zanim problem został rozwiązany.
Monomeeth

Ponieważ zadałeś pytanie, zdecydowałem, że krok 3 instrukcji resetowania pamięci NVRAM był trochę niejednoznaczny, więc trochę to wyjaśniłem. Dziękuję za komentarz! :)
Monomeeth

Identyfikator mojego macbooka to 5,2. Jest to prawdopodobnie model z początku 2009 roku, ponieważ obsługuje tylko El Capitan, a nie Sierra. 4 GB RAM i 2,13 GHz. Próbowałem zresetować zarówno NVRAM, jak i SMC. Mam pytanie, czy można w tym celu używać klawiatury zewnętrznej? Wbudowana klawiatura nie reaguje teraz, nawet przycisk zasilania
Abhi Minhas

Rozumiem, że klawiatura i przycisk zasilania wydają się nie reagować, ale i tak najpierw spróbowałbym użyć wbudowanej klawiatury. Identyfikator 5,2 został użyty w modelach 13 "zarówno na początku, jak i w połowie 2009 roku. Kluczowe jest to, że miały one wymienne baterie, więc upewnij się, że stosujesz odpowiednie instrukcje. Daj mi znać, jak sobie radzisz. Poza tym, na bok Jeśli to nie zadziała, spróbuj również do zasilania bez baterii w ogóle, aby zobaczyć co to za różnica, jeśli w ogóle, który sprawia, że buty Jeżeli go przetestować również klawiaturę / trackpad, jak również, gdy akumulator nie jest zainstalowany..
Monomeeth
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.