Czy istnieje alternatywa dla Dropbox, który ma mniejszy narzut procesora


9

Ok, niekoniecznie jest to Macintosh, ale w różny sposób wpływa na moje komputery Mac.

Mam 5-letniego iMaca, który jest w porządku, gdy Dropbox działa cały czas, podczas gdy mój nowy MBP (2017) zmaga się z narzutami procesora Dropbox (walka jest przesadą, ale sprawia, że ​​wentylator działa na pełnych obrotach) . Jestem dużym użytkownikiem i mam wyższy plan, co oznacza, że ​​niektóre pliki są ciągle modyfikowane, ale uważam, że to bardzo denerwujące, że tak się dzieje.

Czy istnieje alternatywa, która zużywa mniej zasobów?Korzystam z OneDrive na wszystkich moich urządzeniach oprócz Linuksa i zużywa bardzo mało procesora.
Allan

Użyłem również OneDrive o pojemności jednego TB. Nie mierzyłem procesora, ale byłem sfrustrowany tym, że nie działał dobrze. Kiedy poszedłem do szkolnych komputerów z systemem Windows, czasami nie było moich zmian plików. W końcu przełączyłem się na automatyczne montowanie dysku Windows na moim Macu (który miał swój własny zestaw problemów).
WGroleau,

Odpowiedzi:


2

To mnie też zirytowało, więc zbudowałem Rsync Client . To jest jak aplikacja FTP, ale używa rsync i działa tylko wtedy, gdy ją wywołujesz, więc nie nieustannie żuje zasoby. Współpracuje z wieloma dostawcami usług pamięci masowej zaplecza, dzięki czemu kontrolujesz, gdzie idą twoje dane.


2
Czy Twoje narzędzie zapewnia przechowywanie w chmurze, podobnie jak Dropbox?
nohillside

Ponieważ jakikolwiek zdalny host może być używany jako pamięć masowa, mogę pokusić się o rekomendację czegoś takiego jak rsync.net. Lub nawet Dreamhost, Amazon itp. Cieszę się, że o tym wspomniałeś, ponieważ byłoby łatwo zapewnić przechowywanie w chmurze ... (chociaż myślę, że wolałbym, aby ludzie przechowywali swoje dane tam, gdzie czuli się swobodnie, zamiast je przechowywać powierzenie tego krytycznego czynnika komuś innemu, jeśli wiesz, co mam na myśli).
dave
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.