MacBook 12 '' 2017 procesor 2017: 1,4 GHz, ale Intel mówi, że to 1,3 GHz


9

Pełna specyfikacja 12-calowego MacBooka 2017 to procesor i7 Kaby Lake o częstotliwości podstawowej 1,4 GHz i Turbo do 3,6 GHz.

Różne artykuły w Internecie mówią, że i7 to właśnie ten model:

Intel i7-7Y75

Patrząc na to na Intel Ark pokazuje częstotliwość podstawową jako 1,3 GHz.

Dlaczego podana częstotliwość podstawowa na stronie Apple jest wyższa niż częstotliwość w Intel Ark? Czy Apple używa fabrycznego podkręcania na i7 w swoich MacBookach?


2
oficjalne oświadczenie jabłka jest godne zaufania.
samolot

Odpowiedzi:


14

Kluczowym wyrażeniem, o którym wspomniałeś, było:

„... pokazuje częstotliwość podstawową jako 1,3 GHz”

(moje podkreślenie).

Z podanego łącza do arkusza specyfikacji Intel Ark

Bazowa częstotliwość procesora

Bazowa częstotliwość procesora opisuje szybkość, z jaką tranzystory procesora otwierają się i zamykają. Bazowa częstotliwość procesora to punkt pracy, w którym zdefiniowano TDP. Częstotliwość jest mierzona w gigahercach (GHz) lub miliardach cykli na sekundę.

(TDP to Thermal Design Power - lub moc rozpraszana przez wszystkie rdzenie pracujące z normalną częstotliwością roboczą - „podstawową”, jeśli wolisz)

Nieco dalej w specyfikacjach znajdziesz następujące wartości:

Konfigurowalna częstotliwość TDP-up 1,60 GHz
Konfigurowalny TDP-up 7 W.
Konfigurowalna częstotliwość TDP-down 600 MHz
Konfigurowalny TDP-down 3,5 W.

Mówi nam to, że procesor można konfigurować w górę lub w dół, dostosowując prędkość i wartości TDP. Może wzrosnąć do 1,6 GHz (1,4 GHz mieści się w tym limicie) lub do 600 MHz. Większa prędkość, więcej ciepła, większe zużycie energii; mniejsza prędkość, mniej ciepła, mniejsze zużycie energii. Integrator decyduje, co ma dla nich największy sens.

Apple podjął decyzję o dostosowaniu go do 1,4 GHz.


2

Na komputerze funkcja Hyper-Threading jest funkcją i7. W segmencie laptopów o małej mocy, nazwy i7 / i5 to głównie marketing. Tak więc i7-7200 jest nieco niższą taktowaną wersją i7-7600. Oto przegląd Wikipedii


2
Tak, tym bardziej, że poprzednie m5 i m7 są teraz również nazywane i5 i i7 z Kaby Lake. Ale chociaż interesujące, to tak naprawdę nie odpowiada na pytanie.
Wilbert

1

Intel pozwala producentom OEM na poprawianie procesorów, których używają, jeśli chcą, tak jak to robił Apple. Na przykład i5s firmy Apple są jedynymi znanymi mi i5, które obsługują hiperwątkowość, zwykle funkcję i7. Nie możesz wyjść ze specyfikacji Intela.


1
Państwo może zgasnąć od specyfikacji Intela, po prostu trzeba czytać je jak Allan zrobił.
Nick T
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.