Różnica między czystą instalacją z rozruchowego dysku flash USB a wbudowanym dyskiem odzyskiwania


11

Chciałbym wyczyścić instalację mojego MacBooka Pro (początek 2015 r.) Z systemem macOS Sierra, który jest już zainstalowany do najnowszej wersji 10.12.5.

Poszukałem Google'a, jak to zrobić i znalazłem artykuł z macaw Jak uruchomić czystą instalację macOS Sierra . W tym artykule opisano czystą instalację za pomocą rozruchowego dysku flash USB.

Znalazłem również w artykule wsparcia Apple macOS Sierra: Wymaż i zainstaluj ponownie macOS w celu usunięcia i ponownej instalacji z Internetu lub wbudowanego dysku odzyskiwania. Znalazłem również tę samą instrukcję obsługi Apple w temacie Jak ponownie zainstalować macOS .

Chcę wykonać czystą instalację z powodu problemów z połączeniem Wi-Fi. Obecnie korzystam z Internetu z osobistego hotspotu na iPadzie. Mam problem z pobraniem MacOS Sierra na dane mobilne z Mac App Store lub ponowną instalację z Internetu. Pobieranie 5 GB z kawiarni również nie jest wygodne. Mam rozruchowy dysk flash USB oryginalnego systemu macOS Sierra (kiedy został wydany po raz pierwszy).

Czy mogę poznać różnicę między czystą instalacją z rozruchowego napędu flash USB a wbudowanego dysku odzyskiwania?

Odpowiedzi:


11

Krótka odpowiedź jest taka, że ​​nie ma różnicy w wyniku końcowym. Różnica polega na tym procesie.

Na przykład twój obecny instalator USB zainstaluje macOS Sierra 10.12.0. Po instalacji nadal musisz go zaktualizować za pośrednictwem Mac App Store, aby wrócić do macOS Sierra 10.12.5.

Jeśli usuniesz i zainstalujesz z Internetu, zainstalowaną wersją będzie już macOS Sierra 10.12.5.

Możesz także uruchomić system z macOS Recovery i być może będziesz mógł ponownie zainstalować macOS Sierra bez konieczności ponownego pobierania.

Ale aby odpowiedzieć na twoje pytanie, cokolwiek zrobisz, nie ma znaczenia dla wyniku końcowego. W tym przypadku masz tylko kilka dróg prowadzących do Rzymu.


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.