iPhone 7 Plus utknął w trybie odzyskiwania i nie może przywrócić / zaktualizować nawet w DFU po obniżeniu wersji systemu iOS 11


8

Oto co się stało. Mam nadzieję, że wciąż mam nadzieję, że to naprawię, ponieważ weekend jest już nadszedł, a najwcześniej mogę umówić się na naprawę w poniedziałek.

Korzystam z wersji beta dla programistów iOS 11 od około dwóch tygodni. Dziś rano zdecydowałem, że zamierzam wrócić do iOS 10. Wykonałem wszystkie instrukcje i po kilku minutach moje urządzenie zostało „zaktualizowane” z powrotem do iOS 10.3.2. Tutaj wszystko poszło nie tak.

Opuszczam telefon i wracam około 20 minut później, aby zobaczyć, jak iTunes mówi, że mój telefon jest w trybie odzyskiwania i wymaga aktualizacji lub przywrócenia. Klikam „Aktualizuj”, a to się nie powiedzie i mówi, że trzeba je przywrócić. Więc tym razem klikam przycisk przywracania, przechodzi przez cały proces, a iTunes mówi, że mój telefon został przywrócony i właśnie się restartuje. Jednak po ponownym uruchomieniu pojawia się ten sam przeklęty komunikat, że muszę przywrócić lub zaktualizować.

Robię to około 4-5 razy bez powodzenia. Następnie zdecyduję, że nadszedł czas, aby przełączyć urządzenie w tryb DFU. Nawet gdy mój telefon jest w DFU i próbuję przywrócić go do najnowszej aktualizacji iOS 10, mam ten sam problem. iPhone uruchomi się ponownie i powie, że muszę połączyć się z iTunes i jest w trybie odzyskiwania.

Jakieś sugestie? Szaleję, próbując to rozgryźć.


Dam niejasną odpowiedź, ponieważ jest wiele odpowiedzi „ja też”, które spowodowały automatyczną ochronę przed tym. Nie mam iPhone'a do poświęcenia wyłącznie na testowanie, ale nie miałem problemów z wycofaniem iPada z iOS 11 do iOS 10 i nie mogę porozmawiać o tym, czy to w ogóle możliwe w tej rundzie beta.
bmike

powinieneś wypróbować ten support.apple.com/en-us/HT203282?cid=tw_sr Mam go od wsparcia Apple. Musisz tylko użyć iOS 10.3.3 beta ipsw, aby przywrócić
arjavlad

Odpowiedzi:


2

Unikałbym DFU, aby dowiedzieć się, co jest nie tak - to rodzaj ostatniego wysiłku, aby ożywić urządzenie bez dużej ilości diagnostyki lub zgłaszania błędów. Ponieważ Apple ogranicza liczbę osób, które mogą otrzymywać bety, i prosi ich o komunikowanie się z użytkownikami w różnych grupach dyskusyjnych na temat nasion i wersji beta - wiele osób tutaj odmawia udziału w dyskusjach na temat wersji beta, dzięki czemu można uzyskać lepsze odpowiedzi na forach Apple poświęconych programom w wersji beta.

Ponadto - skoro wiesz, że oprogramowanie układowe znajduje się w systemie iOS 11, dlaczego nie spróbować ponownie zainstalować systemu iOS 11, aby sprawdzić, czy urządzenie nadal działa?

W związku z tym, co się stanie, gdy podłączysz urządzenie do iTunes i spróbujesz przywrócić?

Operacja ta ma na celu rejestrowanie błędów, statystyk, przyczyn i wielu elementów do rejestrowania plików. Stamtąd skorzystasz z możliwości skontaktowania się z pomocą techniczną Apple, a także dużej grupy odbiorców z doświadczeniem w przywracaniu błędów. Może to być mało prawdopodobna awaria sprzętowa lub prawdopodobny problem z oprogramowaniem układowym, w którym jesteś teraz zaangażowany w uruchamianie wersji beta w oczekiwaniu na pewne zmiany w oprogramowaniu po stronie iTunes lub po stronie iOS, aby umożliwić Ci cofnięcie się w wersji kodu.

Jeśli inne osoby mają ten problem, proponuję zadać nowe pytanie ze szczegółowymi szczegółami, takimi jak - jaka wersja iTunes i jaki system operacyjny (Mac lub Windows) i jaki konkretny komunikat o błędzie pojawia się przed wypróbowaniem DFU. Jak potwierdzono w poście, odzyskiwanie po awarii DFU zwykle odbywa się przy pomocy certyfikowanych przez Apple techników i / lub wymiany sprzętu, zakładając, że komputer PC / Mac i iTunes nie jest przyczyną problemu z przywracaniem.


Nie jestem pewien, dlaczego nie wpadłem na pomysł, aby spróbować zaktualizować system do wersji 11.0. Zrobiłem to i zadziałało. Więc chyba zostanę na chwilę haha. Dziękujemy za pomoc i sugestie!
Kołczan

Niesamowite @Quiver. Jeśli spróbujesz obniżyć wersję po następnej wersji beta - możesz otworzyć nowy wątek z kilkoma szczegółami na temat komunikatu o przywróceniu.
bmike

@bike jak zaktualizować z powrotem do iOS 11, moje urządzenie nie uruchamia się i daje to samo, co pytanie.
pk75

@ KarunPant75 Korzystasz z iTunes, aby wymusić instalację obrazu w wersji beta. Jeśli to się nie powiedzie - potrzebujesz pomocy ze strony inżynierii Apple i / lub wsparcia, aby zobaczyć o naprawie urządzenia.
bmike

1
@ KarunPant75 Skontaktowałem się z pomocą techniczną Apple na Twitterze i użyłem obrazów przywracania wersji beta 10.3.3 i zadziałało.
arjavlad

1

Zamieszczam to również tutaj, ponieważ to pytanie ma wiele wyświetleń. Wydaje się, że jest jeszcze możliwość downgrade od iOS 11 Beta 2celu iOS 10.3.2, ale to nie jest tak proste, jak tylko powrócić do pracy iOS 10.3.2 .ipsw, ponieważ to, co jest przyczyną pętlę odzyskiwania.

  1. Zmień wersję z iOS 11 Beta 2naiOS 11 Beta 1
  2. Zmień wersję z iOS 11 Beta 1naiOS 10.3.2

LUB

  1. Zmień wersję z iOS 11 Beta 2naiOS 10.3.3 Beta
  2. Zmień wersję z wersji iOS 10.3.3beta naiOS 10.3.2

dzisiaj rozmawiałem z obsługą Apple i przysłali mi ten link do wersji beta 10.3.3, powiedzieli, że to działa wcześniej, jak powiedzieliście 11 beta 1 -> 10.3.3 beta iPhone_4.7_10.3.3_14G5053a_Restore.ipsw
Bradley

0

Rozwiązany przez wypchnięcie go z cyklu trybu odzyskiwania za pomocą ReiBoot ( https://www.tenorshare.com/products/reiboot.html ). Jestem pewien, że są też inne aplikacje, które mogą to zrobić. Jest to bardzo proste, po prostu go zainstalowałem, uruchomiłem, podłącz iPhone'a do komputera przez USB. Wykrywa iPhone'a, oferuje swego rodzaju przycisk „wyjdź z trybu odzyskiwania”. Kliknij przycisk i voila!


0

Spróbuj zainstalować Reiboot, a następnie wykonaj następujące kroki:

  1. Podłącz iPhone'a 7 do komputera.
  2. Wejdź do trybu DFU za pomocą Reiboot.
  3. Pozwól, aby Reiboot go przeskanował w poszukiwaniu problemów, a następnie napraw.
  4. Odłącz go i uruchom ponownie.
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.