Jak mogę się upewnić, że mój komputer Mac nie wysyła danych do Apple lub programistów


10

Pytanie jest oczywiste: jak mogę się upewnić, że mój komputer Mac nie wysyła danych do Apple lub programistów?

Wydaje mi się, że pamiętam te opcje pojawiające się podczas ostatniej instalacji systemu macOS, ale chcę się upewnić, że nie powiedziałem „tak”.

Odpowiedzi:


9

Możesz:

 1. Wybierz Preferencje systemowe> Bezpieczeństwo i prywatność .
 2. Wybierz zakładkę Prywatność .
 3. Wybierz Diagnostyka i użycie z listy po lewej stronie.
 4. Upewnij się, że 2 pola wyboru po prawej stronie są wyczyszczone.

Możesz również wybrać inne opcje z listy po lewej stronie (np. Usługi lokalizacji), aby upewnić się, że pozostałe ustawienia prywatności są prawidłowe.


4
Należy dodać, że jedynym sposobem (w połowie) na pewno jest użycie monitora połączenia, takiego jak LittleSnitch. W przeciwnym razie nie da się jednoznacznie stwierdzić, czy jakiś program dzwoni do domu.
wiosłowa

1
Tak Pobierz LittleSnitch i dowiedz się, ile aplikacji informacyjnych i systemu operacyjnego wymienia się z różnymi podmiotami w Internecie (odpowiedź: „DUŻO”). Niektóre są oczekiwane i rozsądne (czas, aktualizacje, porządek w sieci i kopia zapasowa, żeby wymienić tylko kilka) Nie zrobiłbym Mac bez Little Snitch.
Steve Chambers,

3

Filtr / zapora sieciowa oparta na aplikacji, taka jak Little Snitch lub Hands Off! zaleca się zidentyfikować podejrzane zachowanie, choć Little Snitch wydaje się bardziej godny zaufania, ponieważ ma oficjalny adres; Ręce przy sobie! sprzedawca One Periodic z drugiej strony ukrywa swoją tożsamość i informacje o domenie ... zgadnij, że jest własnością jakiejś agencji wywiadowczej ...

Te monitory sieciowe mogą jednak nie powiadamiać Cię o połączeniach inicjowanych przez usługi, które nie działają pod twoją nazwą użytkownika (np. Te działające jako root).

Firma Apple podjęła starania, aby same zebrać informacje o domach telefonicznych i zawsze podłączonych do sieci, chociaż nie mam pod ręką żadnych nowych witryn poza pozornie przestarzałą https://fix-macosx.com/ i https: // lifehacker. com / Let's-talk-about-apples-privacy-problems-1655944758 .

To powiedziawszy, oprócz danych diagnostycznych i użytkowania wspomnianych przez user242397 , istnieje mnóstwo innych usług, które łączą się z usługami Apple.

Z mojej pamięci:

 • Spotlight . Jeśli wyłączysz wyszukiwanie w Internecie i sugestie Spotlight i wyszukiwanie w preferencjach systemowych, nadal będziesz mieć np. Aktualizacje przeliczników walut, których nie można wyłączyć o ile wiem (ale możesz je zablokować np. Za pomocą Little Snitch)
 • Safari . Podobnie jak Spotlight, chyba że wyłączysz wszystkie sugestie.
 • Siri i dyktando . Dyktowanie ma tryb offline, ale nadal może wysyłać dane o użytkowaniu do Apple.
 • apsd , demon ułatwiający usługi powiadomień wypychanych, który utrzymuje połączenie z Apple, aby otrzymywać powiadomienia za każdym razem, gdy coś jest skierowane na Ciebie, np. połączenie FaceTime. Dlatego Apple zawsze zna Twój adres IP i Twoją tożsamość w dowolnym momencie.
 • Przekazywanie / ciągłość synchronizacji między urządzeniami, patrz http://osxdaily.com/2014/10/30/use-handoff-mac-os-x-and-ios/
 • Usługi fotograficzne iCloud i usługi w chmurze, które utrzymują mniej więcej stałe połączenie identyfikacyjne w celu świadczenia usług iCloud, przechowywania notatek, a nawet niezapisanych plików znajdujących się np. w folderze Dokumenty lub poniżej.
 • Usługi Mac App Store (np. Storeaccountd), które okresowo sprawdzają dostępność aktualizacji i sygnatury złośliwego oprogramowania itp., Nawet jeśli wyłączono automatyczne aktualizacje w preferencjach systemowych
 • iTunes, który jest aktywny, gdy aplikacja jest uruchomiona
 • Łączność Wi-Fi i wykrywanie portalu typu captive za pośrednictwem WISPr . Po połączeniu się z siecią bezprzewodową (nawet własną) system operacyjny spróbuje załadować stronę apple.com, aby sprawdzić, czy jesteś online, a jeśli zamiast tego zostanie załadowana strona portalu typu captive, macOS wyświetli tę stronę, aby Zaloguj się.
 • Mapy i usługi geolokalizacyjne.

Aha, i czy wspomniałem, że Apple zbiera dane o twoim użyciu za pomocą „prywatności różnicowej”, poczynając od macOS Sierra, który jest opcjonalny według różnych źródeł wiadomości (prawdopodobnie poprzez Diagnostykę i Użycie), ale to zgadywanie i może się zmienić czas. Teoretycznie prywatność różnicowa zapewnia, że ​​zebranych danych nie można prześledzić z powrotem do pojedynczego użytkownika, ale są one gromadzone w grupie użytkowników, ale działa to tylko wtedy, gdy nie ma żadnych wad we wdrożeniu, a firma Apple jest wyjątkowo nieprzejrzysta ich architektury i projekty takich funkcji.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.