Zupełnie nowy iMac, nie można się zalogować do niczego


10

Dzisiaj otrzymałem mój nowy iMac. Podczas instalacji / uruchamiania byłem zaskoczony, gdy nie mogłem zalogować się do iCloud. Pominąłem, uznając, że to drobna usterka i zrobiłbym to po założeniu nowego konta komputerowego.

Odkryłem, że nie mogę zalogować się do niczego na tym nowym komputerze. W każdej aplikacji pojawia się inny błąd, ale wszystkie w zasadzie stwierdzają, że „Wystąpił nieznany błąd”. Skontaktowałem się z Apple, wpadłem na obsługę poziomu 2, a teraz pracujemy nad inżynierią w celu zdiagnozowania. Myślałem, że zobaczę, czy ktoś ma jakieś inne pomysły lub podobne doświadczenia.

Oto co wiem:

 1. Zaczęło się to od momentu pierwszego włączenia komputera, gdzie początkowo masz się zalogować do iCloud.
 2. Nie mogę zalogować się do iCloud, iTunes lub App Store z tego iMaca.
 3. Po zalogowaniu każda aplikacja wyświetla nieco inny komunikat o błędzie, ale wszystkie są spójne.
 4. Kiedy się loguję, pojawia się obracająca się ikona „czekaj”, która trwa około 20-30 sekund, a następnie pojawia się komunikat.
  • Apple App Store i iTunes Store mówią „wystąpił nieznany błąd”.
  • iCloud mówi „Weryfikacja nie powiodła się. Wystąpił nieznany błąd”.
 5. Mogę zalogować się na icloud.com i appleid.apple.com na nowym komputerze iMac bez problemu.
 6. Mogę bez problemu zalogować się do wszystkich tych aplikacji na moim Macbooku Pro.
 7. Mogę bez problemu zalogować się do wszystkich tych aplikacji na iPadzie 2 i iPhonie 6.
 8. Moja żona nie może zalogować się do własnych kont aplikacji na tym nowym komputerze iMac.
 9. Próbowałem uruchomić komputer w trybie awaryjnym, nadal nie mogłem się zalogować do niczego.
 10. Wsparcie Apple kazało mi założyć dodatkowe konto „testowe” na nowym komputerze iMac, nadal nie mogę się z niego zalogować.
 11. Próbowałem przewodowego Ethernetu, domowego Wi-Fi i komórkowego Wi-Fi AT&T przez osobisty hotspot iPhone'a - te same problemy.
 12. Resetuję komputer, a także resetuję router i modem, bez kości.
 13. Uruchomiliśmy Narzędzie dyskowe, żadnych problemów.
 14. Próbowałem zmienić datę komputera na jeden dzień naprzód, to nie pomogło.
 15. Ponownie zainstalowaliśmy system MacOS, który nie działał.

Każda pomoc lub wgląd byłyby bardzo mile widziane. Uczciwe ostrzeżenie, mam zduplikowany post na forach Apple, aby poszerzyć moją sieć, przepraszam, jeśli jest to w jakikolwiek sposób nieodpowiednie.


1
Powiedziałeś, że wypróbowałeś przewodowe, domowe WiFi i osobisty hotpot, ale nigdy nie powiedziałeś, jak zweryfikowałeś, że masz połączenie. Czy potrafisz przeglądać sieć? Powiedziałeś też, że dostał komunikat o błędzie - co to za komunikat o błędzie?
Allan

Tak, mogę przeglądać strony internetowe. Jedyne, czego nie mogę zrobić na tym komputerze, to zalogować się do czegokolwiek, co wymaga Apple ID. Zobacz punkt 4 w moim oryginalnym poście dla komunikatów o błędach, które otrzymuję z każdej aplikacji.
Ben Stull

Nic nie powinno uniemożliwiać zalogowania się, szczególnie po ponownej instalacji systemu macOS. Gdybym musiał zgadywać, założę się, że ta konkretna maszyna była „przedmiotem z otwartym pudełkiem”, w którym poprzedni właściciel ją skonfigurował i zalogował się w iCloud tylko po to, aby ją zwrócić, ale nie cofnąć autoryzacji.
Allan

2
Może spróbuj spojrzeć na dzienniki podczas próby zalogowania się w aplikacji App Store. W Console.app wpisz process:storei naciśnij Enter. Następnie naciśnij Clearprzycisk w Console.app tuż przed próbą zalogowania się w App Store i sprawdź, czy którykolwiek dziennik wyświetlony w Console.app pomógłby zdiagnozować problem.
Guillaume Boudreau

1
Czy po ponownym zainstalowaniu systemu macOS użyłeś narzędzia dyskowego, aby najpierw wymazać dysk? Jeśli nie, wykonaj kopię zapasową i zrób to.
nieznana domena

Odpowiedzi:


1

Miałem to wiele razy po zainstalowaniu nowej kopii OSX, czasami mogłem połączyć się z iCloud itp. Po instalacji, ale ZAWSZE z innymi problemami, które pojawiły się później, nigdy nie wyczyściło wszystkiego, aby działało w 100%. Spędziłem też dużo czasu i wysiłku z AppleCare drugiego poziomu bezskutecznie.

JEDYNIE udanym rozwiązaniem, które znalazłem, niestety, było czyszczenie instalacji w kółko, dopóki nie przejdzie pomyślnie. To często musiało czekać kilka dni.

Osobiście podejrzewam problemy z siecią, których firma Apple nie była w stanie zidentyfikować.

W końcu wszystkie komputery, z którymi miałem problemy (w tym zupełnie nowy iMac), działały i działają odtąd - około 2 lata (plus jeden 6 miesięcy temu).

Powodzenia!

Paweł.


1

Wystarczy usunąć urządzenie z iCloud. Możesz to zrobić z iPhonem w ustawieniach -> profil -> lista urządzeń -> macbook -> usuń


0

Zgadzam się z jednym z komentujących. Zrób netrestore, ale pamiętaj, aby otworzyć Narzędzie dyskowe i całkowicie usunąć dysk przed ponowną instalacją. To powinno rozwiązać problem. Jeśli NIE naprawi to problemu, problem będzie musiał leżeć po stronie Apple.


0

Jest to duplikat https://apple.stackexchange.com/a/380264/170023 , ale biorąc pod uwagę, że rozwiązanie jest o wiele, znacznie mniej wymijające niż niektóre z nich, ważne jest, aby przekazać je tutaj.

Uszkodzony pęku kluczy może uniemożliwić zalogowanie się wielu usług, w tym iCloud. Oto sposób, aby dowiedzieć się, czy Twój brelok jest przyczyną niemożności zalogowania się do iCloud.

 1. Otwórz aplikację konsoli (w części Narzędzia)
 2. W polu wyszukiwania wpisz „Zaloguj się”
 3. Naciśnij przycisk Wyczyść.
 4. Spróbuj zalogować się do iCloud.
 5. Zwróć uwagę na komunikaty o błędach. Mogą wyglądać mniej więcej tak ”

Error Domain = com.apple.accounts Code = 13 UserInfo = {NSLocalizedDescription =, NSUnderlyingError = 0x7f ******* c10 {Error Domain = com.apple.accounts.keychain Code = -25295}}}}

Podziel kody błędów:

Błąd Domena = com.apple.accounts Kod = 13

Ten kod można powiązać z błędami pęku kluczy za pomocą prostej wyszukiwarki Google

Błąd Domena = com.apple.accounts.keychain Kod = -25295

Ten kod błędu (i wiele innych) można zinterpretować pod tym linkiem:

      https://krypted.com/lists/comprehensive-list-of-mac-os-x-error-codes/

W tym przypadku numer 25295 jest interpretowany przez naciśnięcie polecenia F i wyszukanie „25295”. Wyszukiwanie lokalizuje następujący kod:

Kody błędów Menedżera pęku kluczy

errKCInvalidKeychain = -25295

Wszystko wskazuje na to, że pęku kluczy jest uszkodzony, blokując usługi logowania. W rzeczywistości, wyszukując własny identyfikator Apple ID w pęku kluczy w celu zlokalizowania kluczy logowania, możesz spróbować usunąć klucze publiczne. W ten sposób macOS nie usunie żadnego uszkodzonego klucza.

ROZWIĄZANIE:

Rozwiązanie znajduje się pod tym linkiem: Jak wykonać kopię zapasową pęku kluczy iCloud

https://eclecticlight.co/2019/09/05/how-to-back-up-your-icloud-keychain/

Jeśli wykonasz kopię zapasową urządzenia macOS, twoja kopia pęku kluczy również zostanie utworzona. W tym artykule opisano, jak upewnić się, że elementy pęku kluczy iCloud są również zawarte w każdej lokalnej kopii zapasowej, a przy tym opisuje również sposób przywrócenia pęku kluczy. Twój brelok znajduje się w pliku w bibliotece w ~ / Library / Keychains. W wyszukiwarce musisz wybrać GO w górnym menu (istnieje sposób, aby odkryć kartę „Idź ... Nie pamiętam od razu, ale łatwo ją znaleźć). Biblioteka znajduje się na karcie GO. To powiedziawszy, kopia tego folderu jest również tworzona w Time Machine lub dowolnym duplikacie urządzenia MacOS. Postępuj zgodnie z instrukcjami w linku, aby przywrócić folder ~ / Library / Keychains do urządzenia MacOS. W tym momencie zrestartowałem MacBooka Pro i po raz pierwszy od kilku tygodni udało mi się zalogować do wszystkich usług. Problem rozwiązany!

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.