Jak mogę znaleźć klucz produktu Office 2011 po przywróceniu z kopii zapasowej?


19

Musiałem przywrócić iMaca z kopii zapasowej Time Machine.

Wszystko wydawało się w porządku, dopóki nie próbowałem uruchomić pakietu Office 2011 i prosi mnie o ponowne wprowadzenie klucza produktu. Próbuję zlokalizować mój klucz (myślę, że pierwotnie pobrałem tę wersję i powinna ona znajdować się w e-mailu, ale nie mogę jej znaleźć)

Wypróbowałem program, który ma „znaleźć klucze do produktów zainstalowanych na twoim komputerze” (Mac Product Key Finder) i znalazł mój bardzo stary klucz Office 2008, ale nie 2011.

Jestem zaskoczony, że jeśli miałem całkowicie działającą instalację przed odzyskaniem z kopii zapasowej, to również nie zostało przywrócone - czy mam jakieś opcje, aby ukryć ją gdzieś na moim dysku?

Uwaga: Odzyskiwanie nastąpiło po wymianie dysku twardego w sklepie Apple - jeśli to robi różnicę, więc jest to nowy dysk wewnętrzny.

Odpowiedzi:


6

Pakiet Office 2011 wymaga aktywacji i jest powiązany ze sprzętem, dlatego równie dobrze może być konieczne ponowne aktywowanie pakietu Office 2011 po zmianie HD. Cała procedura aktywacji została opisana w pakiecie Office 2011 dla komputerów Mac Aktywacja i informacje o kluczu produktu (przez archive.org). Zgodnie z tym dokumentem klucz produktu został wysłany pocztą e-mail z tematem „Microsoft Office dla komputerów Mac - potwierdzenie zamówienia”.


Microsoft zastąpił powyższy artykuł pomocy technicznej nowym, opisującym sposób aktywacji pakietu Office 2011 dla komputerów Mac . Jak wspomniano na górze tej strony

Obsługa pakietu Office 2011 dla komputerów Mac zakończyła się 10 października 2017 r. Wszystkie aplikacje pakietu Office 2011 dla komputerów Mac będą nadal działać. Możesz jednak narazić się na poważne i potencjalnie szkodliwe zagrożenia bezpieczeństwa. Uaktualnij do nowszej wersji pakietu Office, aby być na bieżąco ze wszystkimi najnowszymi funkcjami, poprawkami i aktualizacjami zabezpieczeń.


1
Ups, zgubiłem klucze, więc muszę teraz kupić nowy samochód! : D
pokaż iluminację

@nohillside: link do procedury jest uszkodzony. Jeśli posiadasz te informacje, rozważ edycję swojego postu z tymi informacjami. Dziękuję
gatorback

@gatorback archive.org nadal ma kopię, odpowiednio zaktualizowałem link. Dzięki za pingowanie mnie w tej sprawie.
nohillside

16

Ten wątek jest nieco stary, ale na wypadek, gdyby ktoś szukał odpowiedzi, zadziałało to dla mnie:

Aby przenieść / ponownie zainstalować licencjonowaną kopię pakietu Microsoft Office 2011 dla komputerów Mac na innej instalacji komputera / OSX i ponownie autoryzować ją bez dostępnej licencji / numeru seryjnego / klucza, skopiuj poniższe dane ze starego komputera na odpowiedni (taki sam) miejsce na nowym komputerze.

Pamiętaj, że powinieneś szukać tych folderów w katalogu głównym dysku, na którym jest zainstalowany OSX - NIE w katalogu użytkownika. Aby się tam dostać, w Finderze kliknij Idź -> Komputer -> [nazwa dysku twardego, na którym jest zainstalowany system OSX ... zwykle „Macintosh HD”]…, a następnie poszukaj następujących folderów:

  • / Aplikacje / folder Microsoft Office 2011 (skopiuj cały folder z całą zawartością)
  • /Library/LaunchDaemons/com.microsoft.office.licensing.helper.plist
  • /Library/PrivilegedHelperTools/com.microsoft.office.licensing.helper
  • /Library/Preferences/com.microsoft.office.licensing.plist

Od: http://cwl.cc/2012/02/easy-way-to-move-your-microsoft-office.html


1
to powinna być zaakceptowana odpowiedź IMHO (niestety, możesz nigdy nie wiedzieć, ile kolesia mnie uratowałeś / ile miłości mam do ciebie 🙏)
Joel Balmer

1
Jesteś najlepszą rzeczą, jaka kiedykolwiek wydarzyła się na tym świecie. Kocham cię, jakbyś był moim własnym dzieckiem
13

1
świetna odpowiedź! BTW Jeśli ktoś chce go uruchomić, to MacOS Mojave 10.14.5DOBRA WIADOMOŚĆ brzmi - TO WCIĄŻ DZIAŁA!
andilabs,

1

Jest tylko w e-mailu, jeśli kupiłeś go online. Jeśli kupiłeś go w Best Buy i jesteś w innym mieście (tak jak teraz), najwyraźniej nie masz szczęścia!

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.