Jak działa iPhone Auto Focus?


9

Jak działa automatyczne ustawianie ostrości w telefonie iPhone? Czy jest tam coś mechanicznego do regulacji obiektywu, czy jest to całkowicie oprogramowanie?

Google udostępnia ten artykuł, który sugeruje, że niektóre telefony z aparatem mają mechaniczny mechanizm ustawiania ostrości. Nie znalazłem jednak nic konkretnego dla iPhone'a.

Odpowiedzi:


5

Autofokus na iPhonie odbywa się za pomocą silnika elektrycznego, przesuwającego przednią soczewkę do tyłu i do przodu, oraz oprogramowania, które rejestruje i analizuje obraz w celu uzyskania najlepszej ostrości, co zwykle jest „słodkim” miejscem. Najnowsze wersje iOS prawdopodobnie przenoszą analizę do procesora sygnału obrazu dostępnego od układu Apple A5.


0

Mogę się mylić, ale skupienie zawsze wymaga kombinacji ruchomych obiektywów + oprogramowania.


Teoretycznie zawsze możliwe było matematyczne przestawianie dowolnych obrazów, a dzięki kilku produktom wysyłkowym, takim jak lytro.com, jest to teraz możliwe dzięki nowej technologii czujników. Na pewno masz rację z 99,99% czujników, ostrość oznacza ruch soczewki.
bmike

0

Istnieją materiały, które zmieniają swój współczynnik załamania światła lub kształt za pomocą odchylenia elektrycznego. W ten sposób można również kontrolować ogniskową obiektywu. Byłbym zaskoczony, gdyby w grę wchodzi silnik elektryczny, choć wyobrażam sobie urządzenie MEM lub piezoelektryczny materiał montażowy dociskający soczewkę do sprężyny. To wszystko spekuluje.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.