Zmniejsz rozmiar aplikacji Xcode


41

Czy istnieje możliwość zmniejszenia miejsca na dysku używanego do przechowywania aplikacji Xcode? Pobrałem Xcode tylko po to, abym mógł skompilować C i C ++, więc jeśli to możliwe, chciałbym, aby zajmował znacznie mniej niż 9,22 GB, którego teraz potrzebuje. Być może istnieją opcjonalne części, które mogę odinstalować?

Odpowiedzi:


48

Chociaż nie jest to bezpośrednio związane z rozmiarem aplikacji Xcode. Istnieje wiele miejsc, w których można usunąć pliki, aby zwolnić miejsce.

1. Dane pochodne Xcode przechowuje dane dotyczące twoich projektów, które obejmują indeks, kompilację danych wyjściowych i dzienniki. Przejdź ~/Library/Developer/Xcode/DerivedData/i usuń foldery projektów, dla których nie musisz już przechowywać tych danych.

2. Obsługa urządzeń iOS Xcode przechowuje informacje o urządzeniach używanych do programowania. Usuń dane, których już nie potrzebujesz ~/Library/Developer/Xcode/iOS DeviceSupport/.

3. Archiwa Usuń te, których nie potrzebujesz w Organizatorze, lub przejdź do, ~/Library/Developer/Xcode/Archives/aby je usunąć zbiorczo. Uważaj, aby nie usunąć archiwów, dla których nadal potrzebujesz danych dSYM do debugowania.

4. Symulatory Symulatory są przechowywane pod ~/Library/Developer/CoreSimulator/Devices. Dla każdej wersji iOS, którą budujesz.

5. Dokumentacja Przeglądaj i usuń niepotrzebne dane w ~/Library/Developer/Shared/Documentation/DocSets.


2
Mam tylko 3 foldery Xcode: DerivedData, iOS Device Logs, i UserData. Pierwsze dwa foldery mają zero KB i UserDatamają tylko 8 KB . Nie mam CoreSimulatorfolderu Developer. Już usunąłem DocSets, które zajmowały dodatkowe ~ 2,5 GB ponad 9.22, którego używa Xcode.
spacetyper

19

Być może bardziej eleganckim rozwiązaniem byłoby użycie narzędzi wiersza poleceń zamiast Xcode.

Możesz całkowicie usunąć Xcode (lub pominąć instalację). Zamiast pobierać i instalować Xcode - otwórz wiersz poleceń (aplikacja terminalu działa od razu po wyjęciu z pudełka) i wpisz gcc.

Pojawi się okno, w którym możesz zainstalować narzędzia wiersza poleceń. Kliknij przycisk instalacji, kliknij przycisk zgody, a kompilatory, biblioteki i debugery C zostaną pobrane i zainstalowane.

W dniu 10.11 narzędzia wiersza polecenia zajmują około 200 MB miejsca na dysku. Dmg do zainstalowania narzędzi wiersza poleceń w wersji beta Xcode 9 jest również mniejszy, więc jest to dość wąski zestaw narzędzi, jeśli chcesz zachować miejsce na dysku i możesz użyć innego IDE / edytora i nie potrzebujesz wszystkich funkcji Xcode zapewnia.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.