Panika z jądra na MacBooku Air 2012


1

wprowadź opis zdjęcia tutaj

To jest MacBook Air 2012 A1706
Teraz nawet się nie włącza. To tylko 3 krótkie dźwięki.

Gdzie może być problem?


Spróbuj wykonać bezpieczny rozruch, uruchom ponownie komputer Mac i przytrzymaj klawisz Shift, aż zobaczysz szare logo Apple. Czy zainstalowałeś jakieś dziwne oprogramowanie?
LH16

Już się nie uruchamia, wydaje 3 krótkie dźwięki
mu3

Najprawdopodobniej twoja pamięć. Zamieść swój dokładny model MacBooka, abyśmy mogli przekazać ci lepsze instrukcje dotyczące ewentualnej naprawy.
Allan

To MacBook Air 2012 8 GB
mu3

@ mu3 prześlij numer modelu (wydrukowany na dole). Wygląda to mniej więcej tak: A1706
Jackson1442

Odpowiedzi:


0

Trzy krótkie dźwięki z 5-sekundowym odstępem między zestawami wskazują na awarię pamięci RAM

Z dokumentu wsparcia Apple: Informacje o dźwiękach uruchamiania komputera Mac

Trzy kolejne dźwięki, a następnie pięciosekundowa przerwa (powtarzanie): RAM nie przechodzi kontroli integralności danych.

MacBook Air nie ma pamięci obsługiwanej przez użytkownika, więc jest to problem z kartą logiczną. Ponieważ nie można uruchomić systemu, naprawdę nie ma innej opcji, jak tylko wziąć go do serwisu.

Prawdopodobnie Apple będzie chciał wymienić płytę logiczną za dużą sumę pieniędzy. Sugeruję, aby spojrzeć na renomowany zewnętrzny warsztat naprawczy. W przeszłości korzystałem z Rossmann Repair Group z wielkim sukcesem (nie związany, tylko klient)

Ma nawet film na YouTube z twoim dokładnym problemem i jak go naprawił; jest techniczny, ale pełen dobrych informacji. Uwaga: pochodzi z Nowego Jorku, więc jego język jest zazwyczaj kolorowy.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.