Jak mogę zmienić użycie klawiszy Fn w zależności od aplikacji?


34

Chciałbym wiedzieć, czy jest jakaś aplikacja, która może umożliwić korzystanie z klawiszy Fn inaczej w zależności od bieżącej aplikacji.

Na przykład w terminalu lub ulubionym IDE chcesz używać ich jako standardowych klawiszy funkcyjnych, ale w innych aplikacjach chcesz zachować domyślne klucze Apple.


2
Nowy MacBook z TouchBarem robi dokładnie to, o co prosiłeś (sześć lat temu).
Glorfindel

Niestety preferencje dotyczące funkcji TouchBar nie są przenoszone na klawiaturę zewnętrzną. Nadal więc używam Fluora na moim MacBooku TouchBar. (To także świetna aplikacja!)
noio

Odpowiedzi:


26

Fluor jest względnym nowicjuszem w tej przestrzeni, który robi dokładnie to, co chcesz:

Fluor to narzędzie, które pozwala automatycznie zmieniać zachowanie klawiszy fn klawiatury w zależności od aktywnej aplikacji.

Jest to oprogramowanie typu open source, działa na macOs Sierra i jest aktywnie rozwijane (od marca 2017 r.).


2
Rzeczywiście, Fluor właśnie to robi. Naprawdę dobry. :)
Grogs,

2
Również bardzo łatwy w instalacji i uruchomieniu:, a brew cask install fluornastępnie po prostu uruchom z menu Aplikacje. Gdy Palua przestał działać, wyemigrowałem do Fluoru i jestem z tego bardzo zadowolony
checktts

10

Funkcja FunctionFlip może być tym, czego szukasz.

Celem FunctionFlip jest po prostu wyłączenie specjalnych funkcji - przewijanie, odtwarzanie, wyciszanie itp. - na klawiszach funkcyjnych. Na przykład, jeśli „przerzucisz” F7, F8 i F9, te klawisze - tylko te klawisze - powrócą do normalnych klawiszy F. Naciśnij klawisz fn klawiszem specjalnym, aby przywrócić funkcję specjalną. Oznacza to, że funkcje „specjalne” i „normalne” są odwracane.

Aby przypisać niestandardowe skróty do odzyskanych klawiszy, użyj programu takiego jak Quicksilver lub Keyboard Maestro.


Zredagowałem twój post z większą ilością informacji, @ron, ale samo wklejanie linków nie działa tutaj. Proszę zadawać pytania, aby uzyskać więcej.
Loïc Wolff,

@ LoïcWolff Bez problemu.
ron

9

Palua zrobi dokładnie to, czego potrzebujesz.

Przedstawiamy Palua, prosty sposób na szybkie przełączanie trybu klawiszy funkcyjnych na dowolnej klawiaturze Mac!

Musisz uruchomić grę, uruchomić aplikację graficzną lub pracować nad projektem, który wymaga F1-F12 jako klawiszy funkcyjnych, wystarczy nacisnąć opcję + polecenie + TAB, a nastąpi przełączenie.

Tryb inteligentny: tryb klucza zmienia się w zależności od aplikacji.


Link do Palua nie działa, przejdź tutaj itunes.apple.com/us/app/palua/id431494195?mt=12
fredw

1
Niestety Palua nie działa z el capitan. Skończyłem ustawiać domyślne klawisze funkcyjne (z panelem przednim klawiatury), ponieważ generalnie używam ich i używam Keyboard Maestro, aby ponownie przypisać niektóre z nich do specjalnych klawiszy Apple.
jonaustin

1
Na dzień dzisiejszy Palua zniknął z App Store i ogólnie Internetu.
krs013,

Nie jestem pewien, ale myślę, że Palua pracował nad El Capitan. Próbowałem uruchomić go z bash, /Applications/Palua.app/Contents/MacOS/Palua, ale dostałem ten błąd. „2016-03-19 23: 07: 40.302 Palua [21714: 183915] Palua musi wyjść, paragon Mac Apple Store jest nieprawidłowy.”
sigjuice

@ ksr013 Byłem bardzo rozczarowany, że nie mogę już znaleźć Palui. Zacząłem kochać tę małą aplikację. Wiesz, gdzie to mogło być?
zamrożenie

3

Istnieje aplikacja - FNable - która może ci pomóc (współpracuje również z El Capitan).

Może przełączać klawisze Fn w zależności od aplikacji lub skrótu.

Nie jest już dostępny w App Store, więc oto jego strona internetowa: https://fnable.com/


Nie jest już dostępny w App Store. Haha wszyscy znikają.
huyz

0

Nie wiem, jakich klawiszy potrzebujesz, ale dla mnie najłatwiejszym rozwiązaniem było użycie ich wszystkich jako standardowych klawiszy funkcyjnych i użycie bowtie z globalnymi skrótami, aby zachować F7-F12 jako klawisze multimedialne, mając jednocześnie F1-F6 jako standardowe klawisze funkcyjne .

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.