MacBook Pro (Retina, 13-calowy, połowa 2014) 2,6 GHz Intel Core i5 Intel Iris 1536 MB Mac OS Sierra 10.12.5 (16F73)


0

Jak pozbyć się nazwy WINBI NetBIOS MacBook-Pro Workgroup jest obecnie w użyciu? Byłoby wspaniale, gdyby ktoś mógł mi pomóc zrozumieć, co to jest dokładnie. Urządzenia, które widzę w wizjerze, są 1. Macintosh HD 2. Sieć - otoczenie (Dlaczego muszę to zobaczyć) 3. Dysk zdalny - zdalny wolumin (nie jestem pewien, co to dokładnie)

MacBook Pro (Retina, 13-calowy, połowa 2014 r.) 2,6 GHz Intel Core i5 Intel Iris 1536 MB Mac OS Sierra 10.12.5 (16F73)

Odpowiedzi:


1

Nazwę NETBIOS można edytować w okienku Preferencje sieciowe: Wybierz połączenie sieciowe aktualnie używane po lewej stronie, kliknij przycisk „Zaawansowane ...”, a następnie kartę „WINS”. Edytuj tam nazwę.

W szczególności jest tak, że można udostępniać pliki na komputerach z systemem Windows za pośrednictwem SMB. Możesz wyłączyć tę opcję w okienku preferencji udostępniania, a następnie kliknąć Udostępnianie plików i przycisk Opcje i odznaczyć „Udostępnij pliki i foldery przez SMB”.

Mam ten sam system operacyjny i nie widzę „Otoczenie sieciowe”. To jest nazewnictwo systemu Windows i może to oznaczać, że widzisz komputer z systemem Windows lub komputery PC w sieci lokalnej. Niektórzy ludzie mają włączone udostępnianie plików i nie zdają sobie z tego sprawy.

Dysk zdalny to sposób na udostępnienie napędu optycznego z komputera Mac, który ma taki napęd, komputerowi Mac, który tego nie robi. Możesz wybrać to, co zobaczyłeś na pasku bocznym Findera, przechodząc do Findera (zwykle otwieram nowe okno Findera) i stukam DOWÓDZTWO , (lub przejdź do menu Findera i wybierz preferencje). Następnie kliknij zakładkę paska bocznego i zaznacz lub usuń zaznaczenie elementów, które robisz lub nie chcesz widzieć.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.