Brak sygnału przy rozdzielczości 2560x1440 z początku 2013 r. Retina MacBook Pro


2

Na początku 2013 r. Mam MacBooka Pro Retina z systemem MacOS Sierra 10.12.5 podłączonego do monitora ViewSonic VX2478 za pomocą kabla MiniDisplayPort podłączonego do portu ThunderBolt. Monitor jest poprawnie wykrywany jako mający domyślną rozdzielczość 2560x1440. Jednak po ustawieniu domyślnej rozdzielczości monitor twierdzi, że nie ma sygnału, podczas gdy system MacOS wydaje się myśleć, że wszystko jest w porządku. Jeśli ustawię rozdzielczość na 1080p, wyświetlacz działa prawidłowo.

Kiedy zacząłem próbować wykonać tę pracę, miałem El Capitan zamiast Sierra. Problem był nieco inny. Monitor nie wyświetlał błędu „Brak sygnału”, ale też niczego nie wyświetlał.

Podłączyłem wyświetlacz do mojego laptopa z systemem Windows za pomocą portu ThunderBolt i pełna natywna rozdzielczość działała bez zarzutu.

Próbowałem:

  • Zarówno mini-DP do DP (dołączony do wyświetlacza), jak i kabel mini-DP do mini-DP (zakupiony nowy)
  • Resetowanie pamięci NVRAM
  • Resetowanie SMC
  • Oba porty Thunderbolt
  • Eksperymentowanie z różnymi rozdzielczościami przy użyciu SwitchResX
  • Wyłączanie automatycznego przełączania grafiki

Nie próbowałem użyć kabla HDMI, ponieważ nie mogę znaleźć żadnego z nich, a wiele rozwiązań, które znalazłem w podobnych problemach, polega na użyciu kabla DisplayPort zamiast kabla HDMI lub DVI.


Rozwiązałeś to?
Matt Sephton

Tak, kilka minut temu. Użyłem kabla HDMI. Myślę, że wystarczy upewnić się, że jest wystarczająco nowy / dobry.
Erik Engbrecht

Odpowiedzi:


0

Rozwiązałem ten problem za pomocą kabla HDMI. Pełna rozdzielczość działa prawidłowo. Nadal nie wiem, dlaczego DisplayPort nie działa w pełnej rozdzielczości.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.