Jak jawnie zablokować iPhone'a hasłem niezależnie od ustawienia limitu czasu?


17

Czy mogę wyraźnie zablokować iPhone'a, aby do odblokowania potrzebował hasła?

Chcę natychmiast zablokować iPhone'a i nie czekać, aż „Wymagaj hasła” (obecnie o 1 godzinie).

Zasadniczo chcę, aby iPhone blokował się automatycznie po godzinie, ale jeśli chcę teraz zablokować, zrób to łatwo.


1
Wyjaśnienie: Chcę natychmiast zablokować iPhone'a i nie czekać, aż włączy się „Wymagaj kodu dostępu” (obecnie 1 godzina). Zasadniczo chcę, aby iPhone automatycznie się zablokował po godzinie, ale jeśli chcę teraz zablokować, zrobić tak łatwo. To samo zachowanie, co każdy komputer stacjonarny ...
daefu

Odpowiedzi:


11

Istnieją 2 rodzaje mechanizmów blokujących (z pewnością w iOS 5 i iOS 4.2.1).

Po pierwsze, w Ustawienia> Ogólne dostępna jest Auto-Lock, z ustawieniami 1-5 minut lub Nigdy.

Po drugie, w tym samym miejscu znajduje się Blokada kodu dostępu, która, jeśli jest ustawiona, ma opcje Natychmiast, po 1, 5, 15 minutach lub 1, 4 godzinach.

Pierwszy z nich blokuje ekran po okresie bezczynności (w celu oszczędzania baterii, a więc maksymalnie 5 minut), ale drugi odnosi się do ilości czasu, który musi upłynąć po zablokowaniu ekranu, zanim wymagane będzie podanie hasła odblokuj (w celu bezpieczeństwa).

Powszechnym błędem jest mylenie tych dwóch i zastanawianie się, dlaczego za każdym razem pyta (lub nie) o podanie hasła. Możesz ustawić automatyczną blokadę na 5 minut, uważając, że jest to prawidłowe ustawienie, pozostawiając blokadę hasła natychmiastową, co jest ustawieniem domyślnym. Dlatego może być konieczne ponowne wprowadzenie kodu PIN, nawet jeśli spróbujesz go kilka sekund po zablokowaniu, jeśli uważasz, że jest ustawiony na 5 minut.

Aby powrócić do pierwotnego pytania, bez ustawienia natychmiastowej blokady kodu dostępu, nie ma możliwości natychmiastowego zablokowania telefonu bez oczekiwania na ustawienie, które masz. Byłoby miło, gdyby coś takiego jak dwukrotne dotknięcie przycisku zasilania podczas blokowania to zrobiło, lub jeśli przytrzymanie go, aby uzyskać suwak wyłączania ekranu, miało również sekcję slajdów do zablokowania teraz, a ja mogę przejść do opinii Apple teraz, aby zasugerować to samo, ale bezpośrednio odpowiedzieć na pytanie OP i ostatecznie odpowiedź brzmi „nie”.


+1, dokładnie tak się stało !! Prawdopodobnie usunę moją odpowiedź, ponieważ tak naprawdę nie odpowiada na pytanie PO.
Jonas Heidelberg

Nie ma problemu, edytowałem mój, aby twój przykład był bardziej ogólny. To był dobry wysiłek, a odpowiedzi z
piciem

:-) Do twojej odpowiedzi dodałem fakt, że dwa mechanizmy blokujące już istnieją w iOS 4.2.1.
Jonas Heidelberg,

7

Nie można jawnie zablokować iPhone'a. Najbliższym możliwym rozwiązaniem jest ręczne włączenie hasła za każdym razem, gdy chcesz je zablokować, ale oczywiście jest to trochę uciążliwe. Może to być aplikacja z jailbreakiem, która to robi, ale w standardowej instalacji iOS blokowanie opiera się wyłącznie na przekroczeniu limitu czasu bez możliwości jawnego zablokowania urządzenia.


3

Nie jest to do końca wygodne, ale jeśli masz Wymagane hasło na godzinę, ale wyłącz iPhone'a, a następnie włącz go ponownie, będzie wymagać hasła, nawet jeśli wprowadziłeś je w ostatniej godzinie.


Myślałem, że pytasz, jak wymagać hasła (w przeciwieństwie do braku hasła w ogóle). Aby odpowiedzieć na twoje pytanie w sposób wyjaśniony, oryginalna odpowiedź wcale nie pomaga. Wypróbuj ten nowy.
Daniel

To powinna być zaakceptowana odpowiedź, ponieważ zapewnia prawdziwy sposób na ukończenie zadania
ponury

3

Prawdopodobnie nie dokładnie to, czego szukasz, ale i tak warto wiedzieć. Jeśli zalogujesz się do iCloud, możesz przejść do „Znajdź mojego iPhone'a”, a następnie po zlokalizowaniu telefonu możesz kliknąć ikonę informacji i masz możliwość zablokowania telefonu (pod warunkiem, że masz włączony Znajdź mój iPhone i to jest Podłączony do internetu).


1
Możesz to zrobić bezpośrednio z urządzenia, które chcesz zablokować, za pomocą aplikacji Znajdź telefon.
BeeOnRope,

2

Można to zrobić na jeden sposób: Uruchom ponownie telefon, przytrzymując przycisk Home i Zasilanie przez kilka sekund. Spowoduje to zablokowanie telefonu (a jeśli używasz TouchID, będzie wymagać hasła zamiast odcisku palca).

(Jest to nieco inne i szybsze niż poprzednia odpowiedź na wyłączenie i iPhone'a.)

Wspomniana wcześniej metoda korzystania z Find iPhone również działa; wejdź w tryb Lost.

Żadne z tych rozwiązań nie jest oczywiście idealne, ale wydają się być jedynymi dostępnymi poza wejściem do Ustawień i tymczasową zmianą czasu blokady.


1

Wygląda na to, że masz różnych nośników, jednak odpowiedź na temat dwóch różnych „blokad” jest poprawna.

Możesz ustawić „automatyczną blokadę” i „blokadę hasłem”

Ustawiłem blokadę hasła i podałem jej hasło. A potem raz wyraźnie wciskam przycisk zasilania, aby uśpić iPhone'a. Natychmiast przechodzi w tryb uśpienia, a gdy raz wcisnę przycisk zasilania, budzi się, ale hasło jest zablokowane; i oczywiście zasilanie było „wyłączone” (oszczędność baterii) bez faktycznego przytrzymywania przycisku i wyłączania urządzenia ...1

Jeśli masz iPhone'a 5S lub nowszego, z zabezpieczeniem linii papilarnych - Touch ID - zawsze jest blokowane natychmiast po „uśpieniu” - bez możliwości obejścia lub zmiany funkcji, poza ponownym wyłączeniem Touch ID.

Ponieważ metoda otwierania telefonu za pomocą Touch ID jest szybsza niż jakakolwiek zmiana machnięcia / cyfry, w rzeczywistości nie stanowi to wady.


0

Możesz to zrobić, jeśli nie korzystasz z kiosku (czego ja nie używam). Umieść stojak z wiadomościami w folderze . Po wykonaniu tej czynności za każdym razem, gdy spróbujesz uruchomić kiosk, trampolina uruchomi się ponownie. To monituje o podanie hasła.

Robię to cały czas, gdy mój telefon jest odblokowany, ale chcę przekazać go komuś, aby zrobić zdjęcie (ponieważ teraz możesz dostać się do aparatu z ekranu blokady)

Wygląda na to, że 5.1 naprawił ten błąd w kiosku, ale zrobiłem to przed 5.1, a kiedy uaktualniłem, nie przeniosłem go z folderu, więc nadal działa dla mnie.


-1

Wystarczy przytrzymać górny przycisk zasilania przez sekundę, a przejdzie on w tryb gotowości i natychmiast zablokuje telefon.


-3

jeśli masz na myśli blokadę, która wymaga wprowadzenia 4-cyfrowego hasła na ekranie, wystarczy szybko nacisnąć przycisk zasilania (przycisk na górnej krawędzi). Następnie zamyka się


Nie: jeśli ustawienia mają wymagać podania hasła po pewnym czasie, telefon nie zostanie zablokowany.
Matteo,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.