MacOS Sierra nie pojawia się na mojej liście zakupów w Mac App Store


26

Zazwyczaj, gdy użytkownicy pobierają i / lub aktualizują do nowej wersji lub macOS (wcześniej Mac OS X), za pośrednictwem Mac App Store, ta wersja instalatora pojawia się na karcie Kupione w App Store.

Poniżej znajduje się przykład tego, jak to wygląda (dodałem strzałki, aby podświetlić instalacje macOS):

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Użytkownicy zgłaszają jednak, że nie widzą instalatora systemu macOS Sierra na liście zakupionych produktów. Wylogowanie i powrót do App Store nie rozwiązuje tego problemu.

pytania

 1. W jaki sposób użytkownicy wyświetlają na liście pobraną wcześniej instalację systemu macOS Sierra?

 2. W jaki sposób użytkownicy mogą zapewnić, że system macOS Sierra (lub nowsze wersje systemu macOS) będą dla nich dostępne po wydaniu nowszych wersji systemu macOS?

Odpowiedzi:


8

W przeciwieństwie do poprzednich wersji systemu operacyjnego, w których instalator N-1 został usunięty wkrótce po uruchomieniu wersji N , Apple ma artykuł z linkami do sklepu i szczegółowymi wymaganiami dotyczącymi pobierania i instalowania macOS Sierra (nawet po wydaniu High Sierra).

Chciałbym skorzystać z artykułu pomocy HT20802, aby sprawdzić zaktualizowany link, jeśli Mac App Store go zawiedzie. Gdy tylko Sierra zostanie zainstalowana, stworzę bootowalny dysk USB do osobistego zestawu ratunkowego - szczególnie jeśli macOS Recovery nie jest dostępny dla twojego sprzętu lub typowej sytuacji w sieci.


+1 Będę pierwszym, który zagłosuje na twoją odpowiedź! :) Przy okazji fajne znalezisko. Tyle dla każdego, kto uważa, że ​​Apple nie słucha opinii!
Monomeeth

Och, pierwotnie zadałem to pytanie - to znaczy, że mogę zaakceptować twoją odpowiedź! LOL
Monomeeth

Podobna aktualizacja sytuacji dotyczy teraz El Capitan .
LаngLаngС

31

Pobieranie systemu macOS Sierra nie jest powiązane z identyfikatorem Apple ID . W rzeczywistości użytkownicy mogą je pobrać bez konieczności logowania się do Mac App Store.

Kolejną niedawną zmianą dokonaną przez Apple jest włączenie dodatkowej opcji odzyskiwania systemu macOS. Zamiast dwóch mamy teraz trzy opcje:

 • commandRaby ponownie zainstalować najnowszą wersję systemu macOS zainstalowaną na komputerze Mac, bez aktualizacji do nowszej wersji
 • optioncommandRuaktualnić do najnowszego systemu macOS, który jest zgodny z komputerem Mac
 • shiftoptioncommandRaby ponownie zainstalować system macOS dostarczony z komputerem Mac lub wersję najbliższą , która jest nadal dostępna 1

1 Trzecia opcja jest nową opcją dostępną tylko od 27 marca 2017 r. I wymaga systemu macOS Sierra 10.12.4.

Rezultatem tych zmian jest to, że w przyszłości, jeśli będziesz musiał zainstalować kompatybilną wersję systemu macOS wcześniejszą niż ta, która jest nadal dostępna , będziesz musiał mieć kopię instalatora.

Podsumowując, jeśli chcesz mieć wersję systemu macOS dostępną do ewentualnej przyszłej instalacji, zaleca się pobranie i przechowywanie odpowiedniego instalatora, aby był on dostępny dla Ciebie. Nie musisz go instalować, aby to zrobić, możesz pobrać go za pośrednictwem Mac App Store, a następnie zamknąć program instalacyjny po uruchomieniu. Następnie możesz wykonać kopię do przyszłego użytku.

[Aktualizacja na 3 października 2017 r.]

Ta edycja zawiera aktualizację dotyczącą sposobu uzyskiwania dostępu do instalatora systemu macOS Sierra dla komputerów Mac, na których jest już zainstalowany system macOS High Sierra.

Jak wcześniej zalecałem, jeśli chcesz mieć wersję macOS Sierra dostępną do ewentualnej przyszłej instalacji, użytkownicy musieli pobrać i przechowywać odpowiedni instalator, aby był dla nich dostępny.

Po dzisiejszej dyskusji z Apple (3 października 2017 r.), Oto jak to będzie działać, jeśli zechcesz zainstalować macOS Sierra na komputerze Mac, na którym jest już zainstalowany macOS High Sierra (zakładając, że dany Mac obsługuje instalację macOS Sierra):

 • Jeśli komputer Mac był pierwotnie dostarczany z systemem macOS Sierra, najłatwiej jest skorzystać z shiftoptioncommandRopcji odzyskiwania, aby ponownie zainstalować system macOS Sierra
 • Jeśli komputer Mac nie był oryginalnie dostarczany z systemem macOS Sierra, jedynymi oficjalnymi opcjami są:
  1. użyj kopii instalatora macOS Sierra, który wcześniej pobrałeś i zapisałeś (jeśli masz), lub
  2. zabierz go do Apple Store, gdzie mogą zainstalować dla ciebie macOS Sierra (ale wątpliwe jest, jak długo byłaby to opcja).

WAŻNE - Jeśli komputer Mac został pierwotnie dostarczony z wersją El Capitan lub wcześniejszą i obsługuje instalację macOS Sierra, nie można użyć shiftoptioncommandR opcji odzyskiwania, aby ponownie zainstalować oryginalny macOS w nadziei, że można go uaktualnić do macOS Sierra. Zamiast tego spowoduje to, że Mac App Store będzie oferował macOS High Sierra jako następną opcję aktualizacji.

W odniesieniu do powyższej opcji 1, jeśli możesz uzyskać kopię instalatora macOS Sierra za pomocą innych środków (np. Od znajomego), to również zadziała. Oczywiście pobieranie instalatora macOS Sierra z podejrzanych źródeł nie jest zalecane i odbywa się na własne ryzyko.

[Aktualizacja na 18 października 2017 r.]

Proszę odnieść się do odpowiedzi bmike. Firma Apple właśnie opublikowała nowy artykuł pomocy, który umożliwia użytkownikom instalację systemu macOS Sierra.


Czy masz źródło dla systemu macOS Sierra, które nie jest powiązane z Apple ID? Ponadto, dla przypomnienia, mam macOS Sierra na mojej liście „zakupionych” w Mac App Store.
tubedogg

Ciekawy. Nie spotkałem żadnego użytkownika, który ma macOS Sierra na liście zakupów. Z ciekawości zaktualizowałeś system do macOS High Sierra? Jeśli tak, zaktualizuję tutaj jednego z komputerów Mac, aby sprawdzić, czy to coś wyzwala i dodaje macOS Sierra do listy Zakupione.
Monomeeth

Nie, wciąż jestem na El Capitan.
tubedogg 30.09.17

@Monomeeth Tak więc, bez względu na to, czy Sierra została wcześniej „zakupiona”, uzyskanie oficjalnego instalatora nie jest już możliwe po wydaniu High Sierra? (lub: Jak „użytkownicy […] mogą go pobrać bez konieczności logowania się do Mac App Store”) Wszystkie linki prowadzą teraz do elementu niedostępnego, jeśli nie jest w trybie odzyskiwania. Moje obecne zrozumienie: posiadanie instalatora jest teraz wymagane ?
LаngLаngС

@LangLangC Nie jestem do końca pewien, czy dostaję treść twojego komentarza, więc jeśli coś źle zrozumiałem, daj mi znać. Zasadniczo zadałem i odpowiedziałem na to pytanie, ponieważ pytałem mnie o to wielu zdezorientowanych użytkowników i chciałem uzyskać informacje na temat różnych opcji odzyskiwania , w tym nowej dodatkowej opcji odzyskiwania (tj. Shift + Option + Command + R) i że jeśli nie chcesz korzystać z opcji odzyskiwania, musisz pobrać i zapisać odpowiedni instalator, aby był dla Ciebie dostępny .
Monomeeth

2

WAŻNY:

Jeśli obniżasz wersję z 10.13 do 10.12 na dysku sformatowanym jako APFS, NIE NALEŻY obniżać wersji za pomocą narzędzia dyskowego macOS Sierra (Instalator 10.12), aby wymazać dysk. Zamiast tego musisz użyć narzędzia do odzyskiwania online (lub narzędzia dyskowego High Sierra (10.13)), aby usunąć dysk z APFS z powrotem do HFS +, a następnie ponownie uruchomić i użyć instalatora macOS Sierra z USB.

Jeśli użyjesz Sierra do wymazania dysku, utkniesz w pętli restartu, co mi się przydarzyło.


To wydaje się bardzo dziwne. Jest jakiś powód, dla którego to może być?
LаngLаngС

1
@LangLangC Myślę, że Sierra Disk Utilitynie jest w stanie poprawnie wymazać i sformatować ponownie APFS z powrotem do HFS + (nawet jeśli pokazano dysk podrzędny HFS +, nadal miał nadrzędny (nieedytowalny, kilkakrotnie próbowany) o nazwie APFS, co spowodowało bardzo wolną instalację i pętlę restartu na końcowych etapach, jednak za pomocą Online Recovery Disk Utilityudało mi się wymazać dysk bez śladu APFS, a nawet dysku macierzystego, po tym wszystko poszło gładko.
T. Rex,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.