Jak zainstalować teraz system macOS Sierra po tych wszystkich problemach?


12

Zaktualizowałem mojego iMaca z El Capitan do Sierra około 6 tygodni temu i wszystko działało dobrze. Kilka dni temu zdecydowałem, że chcę ponownie zainstalować system macOS Sierra, aby mieć czystą instalację, która nie została uaktualniona z El Capitan, ale była „świeża” bez starych plików itp.

Pierwszym problemem, na który natrafiłem, była nieskończona pętla podczas instalacji, więc zadałem następujące pytanie: Utknąłem w nieskończonej pętli instalacyjnej macOS Sierra . Monomeeth pomógł mi rozwiązać ten problem, tworząc instalator USB.

Potem miałem problem z paniką jądra podczas uruchamiania po ponownej instalacji Sierra, więc zadałem to pytanie: W końcu ponownie zainstalowałem macOS Sierra, ale teraz dostaję panikę z jądrem i William T Froggard i Monomeeth pomogli mi to obejść.

Następnie dostałem ten komunikat o błędzie:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Pamiętaj, że jest to odbicie na zdjęciu, a nie problem z GPU.

Postępowałem zgodnie z radą i przetestowałem swój sprzęt. Wybrałem test rozszerzony i ponad godzinę później test nie wykrył żadnych problemów. Ale kiedy ponownie uruchamiam i próbuję ponownie, przywraca mi to powyższy błąd.

Nie sądzę, że mam problem ze sprzętem, ponieważ nie było żadnych oznak problemów, zanim zdecydowałem się ponownie zainstalować system macOS Sierra. Jak wspomniałem w moim pierwszym pytaniu, zdecydowałem się sformatować HD, wykonując 2-etapowe bezpieczne kasowanie i to się udało. Myślę więc, że to oznacza, że ​​nie mam problemów z moim HD, prawda? Dodatkowo przeszedł 1-godzinny test sprzętu.

Pamiętaj, że próbowałem już uruchomić się w celu przywracania z partycji odzyskiwania oraz z Internetu. Próbowałem obu tych opcji wiele razy. Wydaje się, że żaden nie działa. Jeśli przytrzymam Alt / Option podczas uruchamiania, zobaczę opcję instalatora macOS i opcję odzyskiwania:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Próbowałem oba razy i zawsze utknąłem w jakiejś pętli.

 • Albo uruchamiam z opcji instalatora macOS i pojawia się błąd na pierwszym obrazie, który krąży w kółko, ponieważ AHT niczego nie znajduje i robimy to od nowa.
 • Albo uruchamiam się do odzyskiwania i otrzymuję całą niekończącą się pętlę opisaną w moim pierwszym pytaniu Utknąłem w niekończącej się pętli instalacyjnej macOS Sierra , w której pomógł mi Monomeeth.
 • Albo próbuję uruchomić się ponownie z instalatora USB Monomeeth pomógł mi stworzyć, ale chociaż po raz pierwszy zadziałało ponowne zainstalowanie macOS Sierra, teraz pojawia się szary ekran po wybraniu angielskiego dla mojego głównego języka. Nie jestem pewien, jak to w ogóle możliwe! Dlaczego zadziałało za pierwszym razem, ale nie teraz?

Oczywiście żałuję, że nigdy nie zdecydowałem się na ponowną instalację systemu macOS Sierra, ale teraz, co mam, co mam zrobić, aby odzyskać go na tym komputerze?


Czy instalator wyświetla ten sam błąd podczas próby instalacji na zewnętrznym dysku twardym? Skoro masz dostęp do innego komputera Mac, czy iMac uruchamia się pomyślnie, jeśli utworzysz zewnętrzny wolumin rozruchowy i uruchomisz go z tego? Jaki masz model iMac?
JMY1000,

Dzięki @ JMY1000 za pomoc. Omawiany iMac to model 27 "z połowy 2011 roku. Właśnie go przetestowałem, ustawiając 2012 MBP w trybie dysku docelowego i uruchamiając go z tego. Uruchomił się dobrze i wydaje się działać dobrze. MBP ma również zainstalowany macOS Sierra. Co czy to nam mówi?
user240852

Czy próbowałeś zresetować dysk twardy w iMacu?
Harcker

Jeśli przez „reset” masz na myśli usunięcie, to tak, bezpiecznie to usunęłem dwa dni temu.
user240852

@ user240852 Jakieś dostosowania sprzętowe, takie jak nowy HDD / SSD?
klanomath

Odpowiedzi:


6

Przeglądałem twoje pozostałe pytania i całą historię twojej sytuacji i czuję, że czegoś tu brakuje. Nie obwiniając cię, po prostu myślę, że stało się coś nieznanego (np. Awaria zasilania w pewnym momencie, o którym nie jesteś świadomy, spowodowała pewne uszkodzenie).

Proponuję więc wykonać następujące czynności:

 1. Uruchom iMaca w trybie dysku docelowego
 2. Podłącz go do swojego MBP (upewnij się, że MBP jest podłączony do źródła prądu przemiennego)
 3. Uruchom Narzędzie dyskowe z MBP, aby skasować iMaca HD (nie trzeba wykonywać kolejnego bezpiecznego kasowania), a także uruchomić pierwszą pomoc
 4. Zakładając, że nie napotkasz żadnych błędów, ponownie pobierz instalacyjną aplikację macOS Sierra z Mac App Store (tj. Nie uruchamiaj instalatora z utworzonego instalatora USB, ale pobierz świeżą kopię z App Store bezpośrednio do swojego MBP)
 5. Teraz uruchom instalator z MBP
 6. Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby zainstalować macOS Sierra (upewnij się, że wybierasz HD iMaca, aby go zainstalować)

Daj mi znać, jeśli napotkasz jakieś problemy, ale mam nadzieję , że to rozwiąże problem raz na zawsze, ponieważ wyeliminuje wiele możliwych problemów.


5

Najbardziej prawdopodobnym winowajcą jest uszkodzenie dysku twardego lub jego awaria.

Podałeś wiele dobrych informacji, więc sprawdźmy, czy możemy to wszystko przetrawić ...

Omawiany iMac to model 27 "z połowy 2011 roku. Właśnie go przetestowałem, ustawiając 2012 MBP w trybie dysku docelowego i uruchamiając go z tego. Uruchomił się dobrze i wydaje się działać dobrze.

Oznacza to, że iMac jest w stanie obsługiwać Sierra, a jedynym odizolowanym komponentem, który wyeliminował problem, jest dysk twardy.

Jak wspomniałem w moim pierwszym pytaniu, zdecydowałem się sformatować HD, wykonując 2-etapowe bezpieczne kasowanie i to się udało. Myślę więc, że to oznacza, że ​​nie mam problemów z moim HD, prawda? Dodatkowo przeszedł 1-godzinny test sprzętu.

Niekoniecznie. Kasowanie dwuprzebiegowe po prostu zapisuje dane na dysku. Sztuczka polega na tym, aby wykonać weryfikację po zapisie (odczytać dane z powrotem). Widziałem wiele przypadków awarii dysku, ale nie udało się (kalambur nie zamierzał) zgłosić awarii.

Wiele osób lubi „testować” swoje dyski w nadziei, że jakoś to naprawi. To mniej więcej to, co zrobiłeś i ostatecznie nie poprawia niczego.

Pierwszym problemem, na który natrafiłem, była nieskończona pętla podczas instalacji, więc zadałem następujące pytanie: Utknąłem w nieskończonej pętli instalacyjnej macOS Sierra. Monomeeth pomógł mi rozwiązać ten problem, tworząc instalator USB.

Ponownie omijamy instalatora, pobierając go na USB, a nie instalatora znajdującego się na dysku twardym. Skutecznie izolowałeś swój dysk twardy (ponownie) i wyeliminowałeś problem (do pewnego stopnia).

Z poprzedniego postu:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

vfs_mountrootto, co montuje główny system plików, który znajduje się na dysku twardym. Ryzyko nadmiernego uproszczenia powoduje, że jądro zostało załadowane, ale gdy próbuje załadować resztę systemu operacyjnego, rzeczy się psują. To jest „panika”, ponieważ bez niej nie można nic zrobić, więc (w przenośni) wyrzuca ręce w powietrze, „panikuje”.

Dalej (z tego samego postu) mamy ten mały klejnot:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

To mówi nam, że jądro, które zostało załadowane, było nośnikiem instalacyjnym, ale o tyle, o ile to możliwe. Ponieważ nie mógł zamontować głównego systemu plików, zatrzymał się tutaj. Nie mógł odczytać dysku, więc nie mógł pójść dalej.

Podsumowując (i TL; DR) ....

 • Masz komputer iMac 2011 z oryginalnym dyskiem twardym, więc ma on co najmniej 6 lat. Jeśli dobrze pamiętam, żywotność dysków zainstalowanych w iMacu została oceniona na 3 lata 1 . Jeśli masz z tego 5/6 lat, masz szczęście i prawie pożyczasz czas.

 • Za każdym razem, gdy izolujesz wewnętrzny dysk twardy od równania; Tryb dysku docelowego z MBP i / lub instalacją z USB, działa dobrze.

 • Jeśli chcesz dalej to sprawdzić, zdobądź zewnętrzny dysk USB i zainstaluj / uruchom Sierra z tego. Jeśli to działa, to wiesz, że to twój wewnętrzny dysk.

Twoja poprawka ...

Zdobądź nowy dysk; idź na SSD (używam Samsunga EVO 850 w moim iMacu i przysięgam). Twój iMac 2011 ma ekran przytrzymywany magnesami i śrubami Torx (w przeciwieństwie do 2012 i wyższych, w których stosuje się klej). Ifixit.com ma doskonały samouczek na temat wymiany dysku. Oceniany jest jako „umiarkowany”, głównie dlatego, że ekran jest duży i nieporęczny. Ale jeśli nie spiesz się, możesz to zrobić bez żadnych problemów


1 na iFixit.com: Zainstalowanym dyskiem był WD Caviar Blue. Gwarancja WD w tym czasie wynosiła 3 lata. Źródło: Polityka gwarancyjna WD


+1 uzgodnione. Myślę, że to najbardziej prawdopodobny winowajca. Wykonałeś fantastyczną robotę, wyjaśniając, jak działa proces eliminacji i dlaczego zawęziłeś go do HDD. Domyślam się, że OP otrzyma błąd w kroku 3 moich instrukcji (zakładając, że zdecydują się je wykonać), a to tylko potwierdzi uszkodzenie dysku twardego.
Monomeeth

Dzięki Allan. Zarówno ty, jak i @Monomeeth mieliście rację. Wypróbowałem kroki Monomeeth i dostałem błąd w kroku 3, ale ponieważ było napisane, aby uruchomić Pierwszą pomoc z odzyskiwania i korzystałem z MBP, postanowiłem kontynuować kroki Monomeeth, aby zobaczyć, co się stanie. To faktycznie działało i mam teraz system MacOS Sierra zainstalowany na komputerze iMac. Ale teraz wydaje się, że nie zawsze mogę się zalogować. Jeśli uruchomię Narzędzie dyskowe Pierwszej pomocy, otrzymam różne wyniki. Czasami wszystko jest w porządku lub pojawia się komunikat „Kod wyjścia sprawdzania systemu plików to 8” lub pojawia się komunikat „Znaleziono problemy z mapą partycji, które mogą uniemożliwić uruchomienie”.
user240852

Myślę, że to oznacza Allana, że ​​to, co powiedziałeś o moim dysku twardym „jest w trakcie awarii”, jest prawdą. :( Ponieważ planowałem sprzedać ten komputer iMac, nie sądzę, aby warto było korzystać z dysku SSD. Zgadzasz się? Zakładam, że jeśli nie jest zbyt trudny, mogę wymienić dysk twardy na nowy dysk 1 TB? Zgadzasz się? Wszelkie inne sugestie?
user240852

@ user240852 Osobiście uważam, że podjąłeś właściwą decyzję. Można jednak zainstalować dysk twardy o pojemności 2 TB, a nawet 3 TB, nie za dużo wyższym kosztem, a to samo z siebie zwróci się, czyniąc iMaca bardziej pożądanym dla potencjalnych nabywców. Bez względu na to, co zdecydujesz, zdecydowanie sugeruję, abyś otrzymał model 7200 obr./min. Jeśli jednak zdecydujesz się zachować iMaca, poważnie zastanów się nad radą Allana, aby uzyskać dysk SSD. Inną opcją jest użycie napędu hybrydowego (w zasadzie to samo, co Apple nazywa napędem fusion ), ponieważ można uzyskać modele 1 TB lub 2 TB za niewiele.
Monomeeth

Jeśli zamierzasz go sprzedać, sprzedaj go teraz, gdy działa. Jeśli dysk twardy jest już za daleko, spróbuj kupić z serwisu eBay - po prostu spróbuj wydać na to jak najmniej pieniędzy, ponieważ nie zamierzasz odzyskać kosztów. Jeśli zamierzasz to zatrzymać; idź z dyskiem SSD.
Allan
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.