W końcu ponownie zainstalowałem macOS Sierra, ale teraz pojawia się panika jądra


10

Utknąłem w niekończącej się pętli, próbując ponownie zainstalować system macOS Sierra, ale po skorzystaniu z rad Monomeeth w tym pytaniu: Utknąłem w niekończącej się pętli instalacji systemu macOS Sierra , udało mi się go zainstalować.

Ale teraz podczas uruchamiania pojawia się panika jądra. Nie rozumiem paniki jądra i przeszukałem Google i przeczytałem to pytanie / odpowiedź: Co to jest panika jądra i co to oznacza? ale ja nie jestem mądrzejszy.

Nie mogę wkleić paniki jądra, jak to się dzieje za każdym razem, gdy się uruchamiam, i pojawia się tylko na krótko, więc oto zdjęcie, które zrobiłem: wprowadź opis zdjęcia tutaj

Widzę, że to mówi Mac OS version: Not yet set.

Co to znaczy? Czy to mój problem? Czy ktoś może mi pomóc to zinterpretować?

Odpowiedzi:


9

Panika jądra to nic innego jak awaria oprogramowania. To trochę tak, jak gdy aplikacja kończy pracę bez wyraźnego powodu, z wyjątkiem tego przypadku, powoduje to awarię całego systemu, ponieważ jądro jest sercem systemu operacyjnego. Wygląda na to, że nie skończyłeś instalacji, ponieważ wygląda na to, że próbuje kontynuować instalację, ale z jakiegoś powodu nie może. Uruchamiam się do odzyskiwania i instaluję ponownie stamtąd, przytrzymując commandrpodczas uruchamiania.


1
Dziękuję za Twoją odpowiedź. Właśnie próbowałem tego i dostałem dokładnie ten sam problem z nieskończoną pętlą apple.stackexchange.com/q/286189/240852, który miałem wcześniej. Aargh!
user240852

Spróbuj przytrzymać command + alt + p + rpodczas uruchamiania.
William T Froggard

Jeśli resetowanie pamięci NVRAM nie działa (jak sugeruje @WilliamTFroggard powyżej), spróbuj command+option+rzamiast tego uruchomić . Spowoduje to ponowną instalację przez Internet, więc pojawi się monit o połączenie z Internetem, gdy zobaczysz wirującą kulę ziemską na ekranie.
Monomeeth

@WilliamTFroggard Resetowanie PRAM uruchomiło mnie bezpośrednio do procesu instalacji, ale po pewnym czasie dostałem komunikat, że macOS nie może zostać zainstalowany na tym komputerze i zrestartować przytrzymanie klawisza D, aby użyć Apple Diagnostics. Zrobiłem to, ale po uruchomieniu testu rozszerzonego nie znaleziono błędów.
user240852

@Monomeeth Jeśli wykonam polecenie + opcja + r, skończę w tej samej pętli instalacyjnej, którą pomogłeś mi rozwiązać, tworząc instalator USB. Co teraz? Chodzę tu w kółko! :(
user240852
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.