iCloud odtwarza puste foldery dla starych aplikacji iOS


10

Ostatnio nawigowałem do:

Users/gruberbastian/Library/Mobile Documents

Tam zobaczyłem mnóstwo starych aplikacji na iOS, które zainstalowałem na iPadzie ponad rok temu. Te foldery są puste, ale bez względu na to, jak często próbuję je usunąć ( rm -r 'foldername'), same się odtwarzają.

Nawet nie mogę ich znaleźć pod

Preferencje systemowe> iCloud> Dysk iCloud

Na przykład znajduję folder o nazwie

iCloud~com~FireproofStudios~TheRoom3

Wpisuję to w wierszu poleceń:

rm -r iCloud~com~FireproofStudios~TheRoom3

Teraz folder zniknął, ale po kilku sekundach ponownie się pojawia.

Jak mogę trwale usunąć stare aplikacje i dane iCloud?

AKTUALIZACJA To jest Library/Mobile Documentsfolder

[1]: https://i.stack.imgur.com/Wtf

Aplikacje takie jak readdle~scanner~pdf(i wiele innych) nie są częścią przeglądu dysku iCloud:

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Czy możesz zalogować się na konto z problemem na urządzeniu z systemem iOS (iPad, iPhone, iPod itp.) I przejść do Ustawienia> Ogólne -> Użycie pamięci i iCloud -> Zarządzaj pamięcią (iCloud) i sprawdź wszystkie urządzenia pod kątem starych aplikacji , a jeśli nie mają żadnej aplikacji, ręcznie usuń informacje w obszarze „Wybierz dane do kopii zapasowej”. Daj mi znać, jak to idzie. Dane zawsze pojawią się ponownie, jeśli aplikacje zostaną zainstalowane na urządzeniu, którego kopię zapasową utworzono.
Jahhein

Może to być stare urządzenie, chociaż skasowałem wszystko z tego miejsca. Obecnie mam iPhone'a i iPada. Oba nie mają zainstalowanych starych aplikacji i mają raczej nowe kopie zapasowe.
Bastian Gruber

To pytanie może dotyczyć innego pytania: apple.stackexchange.com/q/180990/122152
intagli

Odpowiedzi:


2

Pomoże ci to wyjaśnić, dlaczego chcesz to zrobić. Na przykład, czy chcesz po prostu usunąć bałagan na dysku? Czy chcesz usunąć każdy ślad usuniętych aplikacji?

Jeśli chcesz tylko zaoszczędzić miejsce, odpowiednie polecenie brctljest częścią bird. ( brctldla „kontroli ptaków”, ponieważ Apple używa metafory ptaka lecącego przez iCloud). Przynajmniej zgodnie z oficjalną dokumentacją, najbliższe polecenie, którego byś szukał, byłoby brctl evict, ale to nie usuwa folderu, ale usuwa kopię lokalną. W swoim przykładzie wpisz: cd ~/Library/Mobile\ Documents brctl evict iCloud~com~FireproofStudios~TheRoom3

Miałem oko na stronę podręcznika brctl, aby zobaczyć, czy dodadzą one dodatkową funkcjonalność na przyszłość, aby całkowicie pozbyć się tych folderów.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.