Użyj Macbooka, aby anulować hałas otoczenia


27

Nie posiadam słuchawek z redukcją szumów, ale mam macbooka (który ma mikrofon) i parę słuchawek.

Czy mogę skorzystać z tej konfiguracji (aplikacji MacOS lub podobnej) do anulowania szumu w taki sam sposób, jak aktywne słuchawki redukujące hałas?

Odpowiedzi:


34

Krótko mówiąc, nie.

Pomiar wymagany do zapewnienia prawidłowej eliminacji fazy w zestawie słuchawkowym jest mierzony w mikronach, a nie w calach.
Nie można było ani zmierzyć go wystarczająco dokładnie, ani pozostać wystarczająco nieruchomym, aby zadziałało.
Będziesz także cierpieć na tak duże opóźnienia w oprogramowaniu sprzętowym i sprzętowym, że każda próba korekty przyjdzie o wiele za późno, aby mogła się przydać.

Wydaje się, że niektórzy sprzeciwiają się mojej definicji precyzji wymaganej do tego, aby była skuteczna.
Dodajmy do tego więcej.

Nie tylko potrzebujesz, aby odległości były dokładne dla odstępu między mikrofonem i głośnikiem, ale musisz także przywrócić otrzymany dźwięk z powrotem we właściwej fazie, w odniesieniu do orientacji głośnika / mikrofonu.
Jeśli próbujesz to zrobić za pomocą mikrofonu ustawionego pod kątem około 90 ° względem głośników słuchawek, zakładając, że stoisz twarzą do komputera, Twoje szanse na sukces są jeszcze mniejsze.

Następnie musisz zdecydować, którą fazę chcesz wysłać do którego ucha. Czy zgadniesz w przybliżeniu o 90 °, a następnie odwrócisz o 180 ° w porównaniu do drugiego?

Czy to lepiej wyjaśnia, dlaczego systemy te są mierzone w mikronach, a nie w calach? Ma to niewiele wspólnego z długością fali przy dowolnej częstotliwości, a więcej z orientacją fazy ... w przeciwnym razie istnieje większe prawdopodobieństwo wzmocnienia fali, jak ją anulować.


3
Mikrony? Hah Typowy dźwięk 5 kHz ma długość fali około 7 cm lub 3 cale. Faza nie musi być mierzona dokładniej niż kilka stopni, aby uzyskać praktycznie całkowite anulowanie, więc wymagana jest tylko dokładność umieszczenia od mm do cm.
Forrest Voight,

Jeśli uważasz, że moja przesada w kwestii nacisku sprawia, że ​​odpowiedź jest zła, to głosuj za nią. Jeśli masz lepszą odpowiedź, podaj ją. W praktyce to opóźnienie będzie nie do pokonania, a nie sama zmiana fazy.
Tetsujin,

2
Skąd należy wiedzieć, że to przesada? Dlaczego jesteś tak defensywny? Ok, @ForrestVoight mógł pominąć „Hah”, ale nie sądzę, żeby było tak źle.
Carsten S

Dodałem dalsze wyjaśnienie, dlaczego sama długość fali jest nieistotna.
Tetsujin

3
Odpowiedź można podsumować, zadając pytanie: Ile systemów redukcji hałasu jest dostępnych w pokojach? Żaden. Ta odpowiedź wyjaśnia dlaczego.
Allan

15

Myślę, że to nie zadziała z tego prostego powodu, że opóźnienie między mikrofonem i słuchawkami jest po prostu zbyt długie, aby anulować szum, zanim go usłyszysz.

Jeśli używasz tłumacza google, w tym artykule wyjaśniono problemy bardziej szczegółowo: https://www.heise.de/ct/hotline/PC-Beruhigung-mit-Antischall-319834.html

Jakim działaniem jest anulowanie stałego hałasu przez normalny zestaw słuchawkowy poprzez obliczenie, a następnie ręczne dostosowanie fazy Gegenschall.


9

Tak bardzo, jak chcieliby, abyś w to wierzył, Apple nie jest w stanie naruszyć praw fizyki.

Funkcja redukcji szumów działa, ponieważ względne pozycje między głośnikiem, uchem i mikrofonem są dokładnie znane. Kiedy masz przewód między słuchawkami a mikrofonem (laptopem), nie znasz już względnych pozycji.

Mac OS nie jest systemem operacyjnym czasu rzeczywistego, jest mało prawdopodobne, aby mógł to zrobić, nawet gdybyś mógł przykręcić głowę do swojego laptopa.


Ale plakat powiedział, że to magiczne! ;)
StockB

1
Teoretycznie można było ustalić względne pozycje, wykonując pomiary różnic faz, kalibrując za pomocą znanego tonu fazowego ze słuchawek / głośnika ... :)
rackandboneman

1
@rackandboneman - nie zrobiłby nic dla opóźnienia.
Tetsujin
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.