Dlaczego kursor myszy pozostaje domyślną strzałką zamiast selektora tekstu?


18

Korzystam z NetBeans, a kiedy aktywuję inne aplikacje lub okna, a następnie wracam do NetBeans, kursor nie zmienia się już w kursor zaznaczania tekstu, ale pozostaje domyślną ikoną myszy. Mogę rozwiązać problem, najeżdżając kursorem na pasek narzędzi aplikacji, a następnie wracając do obszaru edytora.

Mam ten problem w innym IDE, phpstorm, zdarza się to także czasami w Chrome. TextMate i TextEdit nie mają tego problemu.

Dlaczego to się dzieje? Jak mogę to naprawić, aby nie musiałem ciągle przesuwać kursora poza edytor?

W celu uzyskania dalszych wyjaśnień zwróć uwagę na kursor myszy w nagranym przeze mnie wideo pokazującym problem .

Odpowiedzi:


1

Spróbuj edytować kod źródłowy NetBeans. Nie jestem ekspertem od GUI Java, ale powinna istnieć setCursor()funkcja, którą można wprowadzić onHoverlub coś w tym rodzaju. Sprawdź dokumentację zestawu GUI, którego używa NetBeans.

(@tubedogg, Chrome nie używa natywnego interfejsu GUI. Mimo że stara się jak najlepiej wykorzystać wygląd systemu operacyjnego, pasek tytułowy jest niestandardowy, czego nie można zrobić za pomocą natywnego zestawu narzędzi GUI firmy Apple).


0

Miałem ten problem w Snow Leopard, gdy kursor nie zmieniał się z piłki plażowej (zamrożona piłka plażowa, nie obracająca się) do normalnego kursora. To, co zrobiłem, aby to naprawić, to najechanie myszką na punkt zmiany rozmiaru stacji dokującej (patrz obrazek poniżej). Mam nadzieję że to pomoże!

punkt dokowania


Próbowałem, ale niestety nie :(
s3yfullah

Ma już obejście, które polega na przeniesieniu go na pasek narzędzi aplikacji. Posiadanie obejścia nie jest celem pytania, chce naprawy.
Jason Salaz,

@daviesgeek Twoje zdjęcie zniknęło z dowolnego miejsca, w którym jest przechowywane. Czy nadal masz kopię, którą możesz przenieść w nowe miejsce?
CajunLuke

@CajunLuke Proszę bardzo!
daviesgeek

@daviesgeek Thanks. Po prostu zauważyłem, że go brakuje i pomyślałem, że będziesz w pobliżu, aby to naprawić.
CajunLuke
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.