Czy istnieje skrót klawiaturowy do przenoszenia okna z jednego monitora na drugi?


112

Czy istnieje darmowa aplikacja, za pomocą której można przenosić okno z jednego monitora na drugi (zakładając, że tylko dwa monitory) za pomocą klawiatury? Nie powinienem w ogóle korzystać z myszy (np. Do wybierania okna lub monitora albo do przeciągania).

Wiem, że można to zrobić w Linuksie za pomocą compiz; Dziwi mnie, że nie ma (darmowej) opcji dla OS X.

Odpowiedzi:


50

Skończyło się na tym, że użyłem BetterTouchTool . Ogólnie uważam, że jest najbardziej konfigurowalny. Oto zrzut ekranu mojej konfiguracji, natomiast Cmd+ Ctrl+ Wprzenosi okno do następnego monitora.

Jeśli masz konfigurację z 3 monitorami (2 monitory zewnętrzne i monitor Mac), możesz skonfigurować „Przenieś okno do następnego monitora” w prawo , wykonując następujące czynności:

  1. skonfiguruj nowy skrót, określ „Przenieś okno do następnego monitora” jako działanie predefiniowane
  2. kliknij Dołącz dodatkową akcję i ponownie określ jako akcję „Przenieś okno do następnego monitora”
  3. Voila, możesz teraz przenieść okno do monitora po prawej stronie (trochę hacky wiem, ale działa, dopóki programista BTT nie zaktualizuje aplikacji)

Konfiguracja klawiatury BetterTouchTool

Jedyną wadą BetterTouchTool jest słaba obsługa Lion (nie wszystkie funkcje są dostępne), ale jest dostępna w wersji alfa. Myślę, że ten konkretny skrót klawiaturowy powinien działać dobrze w Lion ze stabilną wersją.


3
Aha, i jest darmowy.
adamrmcd

Pozbyłem się Mooma (prawie skończyły mi się kliknięcia próbne) i używam go teraz BTT. Wydaje mi się, że BTT można schudnąć i wypolerować, ale przenosi okna z jednego monitora na drugi za darmo, więc nie mogę narzekać.
volni

8
To nie jest teraz freeware. Darowizna.
vr_driver

5
O ile mogłem powiedzieć, BTT nie jest już darmowy (jest jednak bezpłatny okres próbny)
guyarad

4
W 2019 roku ta odpowiedź sugerowała komercyjne rozwiązanie, użyj innego A'er, jeśli wolisz nie płacić za aplikację, aby zrobić coś, co system operacyjny powinien skazać. robić dla ciebie za darmo.
slm

102

Właśnie wypróbowałem Spectacle , świetną aplikację i jest darmowa.

To właśnie może zrobić z wybraną grupą okien.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Musisz aktywować obsługę ułatwień dostępu.

Preferencje systemowe> Dostępność> Włącz dostęp dla urządzeń objętych pomocą

Zgodnie z komentarzami: Opcja ułatwień dostępu w Mavericks jest teraz dostępna

Preferencje systemowe> Bezpieczeństwo i prywatność> Prywatność> Dostępność

wprowadź opis zdjęcia tutaj

wprowadź opis zdjęcia tutaj


1
Pracował dla mnie bez konieczności włączania urządzeń pomocniczych w opcjach dostępności.
Adrian Spinei

2
W OS X Mavericks opcja włączenia dostępu dla urządzeń pomocniczych została przeniesiona do Preferencji systemowych -> Bezpieczeństwo i prywatność -> Prywatność -> Dostępność, gdzie zobaczysz Spectacle na liście i możesz kontrolować komputer.
nathan

Aby konkretnie zidentyfikować skrót, Spectacle używa skrótów, ⌃⌥⌘ ← i ⌃⌥⌘ →, aby zamieniać okna na każdym ekranie.
Shawn Conn

3
jest niesamowity i potrafi robić wiele fajnych rzeczy, które Win7 + może zrobić, a które mi umknęły, ALE nie mogłem zrobić tego, o co pyta oryginalne pytanie - przesunąć okno między monitorami. :(
kumetix,

1
Działa dobrze. Chociaż sposób przenoszenia okien z jednego ekranu (nie monitora) na inny może być pomocny. Działa na zadane pytanie.
Ajak6

20

Moom może to zrobić. To nie jest darmowe , ale Moom to fantastyczna aplikacja do zarządzania oknami. Umożliwia przypisywanie skrótów klawiaturowych do różnych ruchów okien (w tym przechodzenie do innego ekranu) i zapewnia nakładkę na standardowe elementy sterujące oknami OS X.

Oto kilka zrzutów ekranu :

użycie myszy użycie klawiatury

Oto lista aplikacji do zarządzania oknami z innego postu AskDifferent. Jakie opcje zarządzania oknami istnieją dla OS X? . Jedyną bezpłatną opcją jest Shiftit i nie jestem pewien, czy oferuje ona funkcjonalność, której szukasz.


1
+1 dla Mooma. Odkryłem to kilka miesięcy temu, uwielbiam to. Świetna jakość za jedyne 5 USD.
robmathers,

Używam ShiftIt do układania okien w tym samym monitorze. To doskonałe narzędzie do tego. Jednak nie oferuje funkcji przejścia do innego wyświetlacza.
volni

Sprawdziłbym wtedy Mooma. Wiem, że chciałeś darmową aplikację, ale jest ona dość tania w porównaniu do wielu innych menedżerów okien Mac. Ponadto nakładka, którą zaprojektowali dla przycisków zamykania / min / maksymalizowania, jest tak elastyczna, że ​​zasługują na 5 USD. :)
chrismanderson

@ArtemShnayder nie jest już prawdą, wersja 1.6 wydana w tym roku obsługuje teraz; sprawdź odpowiedź
@WilfredSpringer

13

Używałem ShiftIt od wieków, ale myślałem, że nie obsługuje on obsługi wielu ekranów. Zacząłem więc szukać alternatyw. Zainstalowałem okularów zmienił klawiszy być taka sama jak ShiftIt, a następnie, gdy chciałem odinstalować ShiftIt, I okazało się, że ma rzeczywiście wspiera przenoszenie okien na różnych ekranach, stosującCtrlOptionCommandN

Więc odinstalowałem Spectacles; wciąż szczęśliwy użytkownik ShiftIt.


Domyślnie dla mnie było Ctrl + Opcja + Command + Spacja
Mordred

To powinna być poprawna odpowiedź. To działa.
ji-ruh

2
Jeśli okno jest zmaksymalizowane, shiftlt zatrzyma je na następnym ekranie, w przeciwieństwie do okularów . Najlepsze rozwiązanie IMO :)
Elouan Keryell-Even

12

Chciałem tylko wspomnieć, że istnieje ustawienie o System Preferences > Mission Controlnazwie „Grupuj okna według aplikacji”, które pokazuje ikony aplikacji i pozwala przeciągnąć ikonę na inny pulpit / monitor. To niesamowite dla aplikacji, które mają ponad 10 okien.5

BetterSnapTool posiada również tę funkcję (jako skrót). Myślę, że była to darmowa aplikacja i była świetna.

Istnieje skrót, w którym można zmaksymalizować okno na następnym ekranie (między innymi skrótami lub sposobami wykonania tego). Zobacz zrzut ekranu powiązanych skrótów.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


szkoda, że ​​nie mieli też „pełnego ekranu na następnym monitorze”!
xyz

nazywa się BetterTouchTool wersja bezpłatna, a opcja znajduje się w obszarze
Zmiana

O ile mogłem powiedzieć, BTT nie jest już darmowy (jest jednak bezpłatny okres próbny)
guyarad0

Można to również zrobić za pomocą darmowego menedżera okien kafelkowych o otwartym kodzie źródłowym Amethyst, używając skrótu „Zamień okno skoncentrowane na (przeciwny) ekran w prawo”.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.