Spotlight na Macu nie akceptuje wprowadzania danych z klawiatury


35

Od czasu do czasu Spotlight przestaje reagować na klawiaturę na moim komputerze Mac. Kiedy tak się dzieje, naciśnięcie cmd-space powoduje wyświetlenie pola wyszukiwania Spotlight, ale wpisanie wyszukiwanych terminów nie ma żadnego efektu. Znaki nie pojawiają się w polu wyszukiwania, a nawet naciśnięcie ESCnie wychodzi z Spotlight. Klawiatura nadal działa normalnie w każdej innej aplikacji - dotyczy tylko Spotlight.

Ponowne uruchomienie przywraca normalne działanie, ale mam nadzieję, że istnieje jakiś sposób na ponowne uruchomienie, aby przywrócić działanie.

Używam macOS 10.12.5 (16F73) na 15-calowym pasku dotykowym MacBook Pro. Dotyczy to zarówno wewnętrznej klawiatury, jak i zewnętrznej klawiatury Apple USB.


Czy próbowałeś odbudować indeks Spotlight? Widziałem, że może rozwiązać niektóre problemy z Spotlight, ale nie wiem o tym.
N. Cornet

Nie, ponieważ problemem nie jest to, że Spotlight nie może znaleźć wyników, po prostu nie można wpisać wyszukiwanych haseł. Spróbuję jednak w duchu objęcia wszystkich baz.
Tom Harrington

FWIW, to nie miało znaczenia.
Tom Harrington

Kiedy miałem ten problem, wyszukiwanie za pomocą wiersza poleceń mdfind MySearchQuerydziała idealnie, więc nie jest to problem z indeksem reflektorów.
Demis,

Odpowiedzi:


55

To wydaje się działać. Nadal byłbym zainteresowany innymi odpowiedziami, na wypadek gdyby było coś lepszego.

 1. Uruchom Monitor aktywności
 2. Wpisz „reflektor” w polu wyszukiwania.
 3. Pozostanie kilka przedmiotów. Wybierz ten o nazwie „Spotlight”. Użyj przycisku „x” w lewym górnym rogu okna, aby go zabić.

Spotlight automatycznie uruchamia się ponownie i teraz działa.


7
Pomoc, uruchamiam monitor aktywności tylko w świetle reflektorów (wiem, że to zabawne, ale nie żartuję) ... k, jest w obszarze Aplikacje -> Narzędzia, przyszła osoba, która ma ten problem
czerwony

14

Szybszym sposobem niż GUI jest przejście przez Terminal:

 1. Uruchom terminal (za pomocą panelu aplikacji -> Inne -> terminal )
 2. Rodzaj: killall Spotlight

Reflektor uruchomi się ponownie i zacznie działać.


To powinno działać, ale nie widzę, żeby było szybciej.
Tom Harrington,

2
Korzystanie killall Spotlightz Terminalu bezpośrednio zabije aplikację Spotlight, a Monitor aktywności wymaga: 1) wyszukiwania na liście wyników i 2) kliknięcia przycisku zamykania.
Aurélien Bourdon

Eh, w obu przypadkach uruchamiasz aplikację, a następnie coś piszesz. Za pomocą Monitora aktywności możesz wskazać i kliknąć, aby podjąć działanie, a w Terminalu wpisujesz nieco więcej. O ile nie robisz tego stale, każda różnica czasu w obu kierunkach jest bez znaczenia.
Tom Harrington,

1
Racja, ale wiele osób i tak będzie miało terminal otwarty ...
Peter

Torebki o świcie.
Pan Chris,


1

Jeśli powyższe nie działają, spróbuj tego:

 1. Otwórz terminal
 2. Wpisz - nie kopiuj! - następujące, ale poczekaj kilka sekund między nimi:

  sudo mdutil -i off /
  sudo mdutil -i on /
  sudo mdutil -E /
  

Jeśli po kilku minutach program Spotlight nadal nie indeksuje, spróbuj uruchomić to polecenie, a następnie trzy powyższe polecenia:

sudo rm -rf /.Spotlight-V100

To jest strona, z której pochodzi pomoc, wielkie dzięki za to !:

https://www.amsys.co.uk/blog/how-to-fix-spotlight-search-on-a-mac/


Ta strona nie brzmi, jakby dotyczyła tego samego problemu. Nie chodziło o to, by nie uzyskać dobrych wyników wyszukiwania, było to, że niemożliwe było nawet wpisanie wyszukiwanego hasła.
Tom Harrington,

0

Czasami działa najprostsze i najbardziej oczywiste rozwiązanie. W Preferencjach systemowych otwórz Spotlight i wybierz panel Wyniki wyszukiwania. Odznacz wszystko, a następnie zamknij Preferencje systemowe. Otwórz ponownie, a następnie zaznacz wszystkie elementy, które chcesz włączyć. to jest to! BTW: Jako wskazówkę dotyczącą prywatności, nie zaznaczając samodzielnego pola umożliwiającego sugestie Spotlight, wyłączasz automatyczne wysyłanie wyników wyszukiwania do Apple.


Czy to zadziałało z problemem opisanym powyżej? Dawno nie miałem tego problemu, więc nie mogę zweryfikować, ale nie wydaje się, żeby to działało. Wydawało się, że kluczem było zamknięcie i ponowne uruchomienie Spotlight, ale te kroki tego nie robią.
Tom Harrington,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.