Czy mogę odzyskać skasowany dysk wehikułu czasu?


8

I skasowane (nie usunięte) całego dysku Time Machine przez przypadek w Disk Utility zamiast innego dysku. W „Opcjach bezpieczeństwa” ustawiono opcję „Nie usuwaj danych”, więc sądzę, że oznacza to, że dane tam są, ale katalog i informacje o tym, gdzie / jak wszystko jest przechowywane, zniknęło.

Czy można odzyskać dysk Time Machine?

EDYCJA: Patrząc na programy do odzyskiwania dysku, niektórzy wydają się być w stanie odzyskać całe partycje, jeśli nic nie zostało nadpisane (co jest w moim przypadku). Korzystam z Disk Drill jako przykładu, który wydaje się mieć tę funkcję. Zastanawiam się więc, czy odzyskanie skasowanego dysku na nowy dysk byłoby sposobem na odzyskanie dysku Time Machine?

AKTUALIZACJA: Oto, co mogłem zrobić:

- Użyłem Disk Drill do skanowania i odzyskiwania wszystkich plików na inny dysk, ale zgodnie z oczekiwaniami struktura plików i nazwy zniknęły. Próbowałem także Disk Utility i Disk Warrior, aby spróbować naprawić / odzyskać katalog bez powodzenia.

-Na razie utworzyłem pełną kopię zapasową mojego systemu na innym dysku.

- Mam też dysk, który trzymam poza siedzibą, który ma tylko kilka kopii zapasowych od 6 miesięcy temu, ale nie tak daleko jak mój wymazany dysk.

Wydaje się to dziwne, jak skonfigurowano Wehikuł Czasu, w którym właściwie wszystko jest, ale nie można niczego zidentyfikować. Ktoś powinien napisać program, który porówna wszystkie bezimienne pliki z plikami na samym komputerze, aby przynajmniej zmienić nazwy tych plików, a wtedy pliki z nim związane musiałyby być starszymi wersjami. Czy ktoś ma jakieś inne pomysły?

Odpowiedzi:


9

Szanse na odzyskanie struktury katalogów, a tym samym nienaruszonych danych w oryginalnej formie, są minimalne.

Time Machine korzysta ze złożonej struktury łączy do plików, aby zmniejszyć zużycie dysku i zachować rzeczywistą oś czasu.

Być może będziesz w stanie odzyskać określone pojedyncze pliki, jeśli absolutnie potrzebujesz czegoś odzyskanego z historii - chociaż skłaniam się do myślenia, że ​​każde oprogramowanie do odzyskiwania zostanie zdezorientowane przez połączoną strukturę i sądzę, że może odzyskać 10 TB z kopii zapasowej 1 TB.

Jeśli uważasz, że jesteś wystarczająco bezpieczny, mając jedynie kopię zapasową od dzisiaj, bez historii, to powiedziałbym, że byłby to najlepszy plan.
Zacznij od nowa, niech Time Machine wykona pełną kopię zapasową.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.