Jak ustawić urządzenie rozruchowe, gdy nie jest wyświetlane na ekranie rozruchowym


1

Używam mojego Mac Pro jako serwera FreeNAS. FreeNAS jest oparty na FreeBSD, więc założyłem, że będzie dobrze grał z Mac Pro, ale tak naprawdę nie, ponieważ dotyczy urządzeń rozruchowych.

Wolna wola tylko uruchom JEŚLI oszukujesz Asystenta Boot Camp, aby sądził, że FreeNAS to Windows, a kiedy poprosi o zainstalowanie Windowsa, przełączasz dysk przy starcie i instalujesz FreeNAS.

Wreszcie, FreeNAS będzie tylko uruchom, jeśli masz dysk SATA podłączony do jednego z 6 wbudowanych kanałów SATA w komputerze Mac Pro. To będzie NIE uruchom, jeśli masz kartę PCIe z zamontowanym dyskiem SSD SATA.

Jeśli zrobisz wszystko dobrze i uruchomisz FreeNAS z jednego z wbudowanych kanałów SATA, przytrzymanie klawisza Option podczas uruchamiania nie spowoduje wyświetlenia dysków rozruchowych.

Moją troską jest to, że Mac Pro z przyjemnością uruchomi dziś FreeNAS, jeśli z jakiegoś powodu przestanie się uruchamiać, jak mam powiedzieć Mac Pro, aby uruchomił się z dysku, który nie pojawia się na ekranie dysku startowego?

(Uwaga: FreeNAS ma opcję dublowania dysków rozruchowych, więc jeśli się nie powiedzie, w normalnej sytuacji sprzętowej komputera PC można po prostu wskazać dysk lustrzany do rozruchu. ale ponieważ Mac nie rozpoznaje FreeNAS jako urządzenia startowego, chyba że oszukasz go za pomocą Asystenta Boot Camp, nie uważam tego za realną opcję, chyba że ktoś wie, jak to zrobić inaczej.)

Odpowiedzi:


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.