Jak korzystać z narzędzia do aktualizacji oprogramowania układowego drukarki HP Laserjet w systemie El Capitan 10.11?


8

Jestem ofiarą prześladowania gangów i odkryłem, że ktoś zainstalował zestaw narzędzi do eksploatacji drukarki PRET (github.com/RUB-NDS/PRET) na mojej drukarce HP Laserjet P2055dn.

Chcę ponownie zainstalować oprogramowanie wewnętrzne ze strony pomocy technicznej Hewlett Packard (support.hp.com/us-en/drivers/selfservice/hp-laserjet-p2055-printer-series/3662052).

Najnowsza wersja narzędzia do aktualizacji oprogramowania układowego HP Laserjet jest przeznaczona tylko dla OS X 10.7 Lion, a do późniejszych wersji OS X nie ma nic do pobrania i używania.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Używam El Capitan 10.11.

Gdy pobieram i próbuję otworzyć plik DMG (ljp2055_Firmware_Update_Utility_20141201.dmg), nie mogę otworzyć pliku i pojawia się komunikat o błędzie: „Nie można otworzyć następujących obrazów dysku: obraz nie został rozpoznany”.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Próbowałem otworzyć plik DMG za pomocą Narzędzia dyskowego bezskutecznie.

Obecnie w ogóle nie mam dostępu do systemu Microsoft Windows. Muszę wyodrębnić niezbędny plik .RFU, a następnie ponownie zainstalować oprogramowanie układowe drukarki.

Czy ktoś ma jakieś pomysły, jak mogę to zrobić?

Z góry dziękuję.


1
Wygląda na to, że DMG jest uszkodzony, niezależnie od wersji systemu macOS. diskutil mountDisk $(hdiutil attach -imagekey diskimage-class=CRawDiskImage -noverify -nomount ~/Downloads/ljp2055_Firmware_Update_Utility_20141201.dmg)nie wydaje się pomagać. Uruchomienie go przez DiskWarrior powoduje awarię programu.
grg

DiskWarrior to świetny pomysł! Wystarczy wykopać mój stary kod licencyjny, ponieważ miałem kilka awarii komputera Mac od ostatniego użycia.
Piers Sturley

Odpowiedzi:


2

https://support.hp.com/us-en/product/hp-laserjet-p2055-printer-series/3662052/document/c02008627

W tym artykule HP opisano, jak zaktualizować oprogramowanie układowe drukarki za pomocą LPR, narzędzia terminalowego dla komputerów Mac / Unix. Nie jest potrzebne narzędzie do aktualizacji oprogramowania układowego do aktualizacji oprogramowania układowego drukarki za pomocą tej metody. Powodzenia!


Znalezienie potrzebnego .rfupliku zajęło mi wieczność . Oto lista, która pozwoli Ci zaoszczędzić kłopotów: ftp.hp.com/pub/networking/software/pfirmware/pfirmware.glf
wintermeyer
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.