Czy można dostać wirusa na iPadzie Air?


2

Poszedłem na stronę internetową i pojawiły się niektóre reklamy (te, które otwierają kolejną kartę na ekranie).

Potem przeprowadziłem badania i okazało się, że witryna, na którą się udałem, jest fałszywa i znana z hakowania, jednak nie wprowadziłem żadnych danych osobowych, więc chcę tylko wiedzieć, czy to możliwe, że witryna lub reklamy w jakiś sposób dostały wirusa do mojego iPada.

(pamiętaj, że nie wchodziłem w interakcje z reklamami, po prostu zamknąłem go po załadowaniu strony!)

Odpowiedzi:


3

Krótka odpowiedź

Prosta odpowiedź na twoje pytanie brzmi: wszystko jest możliwe. Czy to jednak prawdopodobne? Nie.

Długa odpowiedź

Technicznie rzecz biorąc, wirus to po prostu kod, który się replikuje, tworząc kopie w ramach innych programów. Jedną z najlepszych rzeczy w iOS jest to, że tak naprawdę nie pozwala aplikacjom na bezpośredni dostęp do innego oprogramowania na urządzeniu. To sprawia, że ​​replikacja wirusa jest prawie niemożliwa.

Uwaga: - Jedynym powodem, dla którego nie mówię, że to niemożliwe, jest to, że w zasadzie nie wierzę, że wszystko jest niemożliwe!

Teraz, w twoim przypadku, odwiedziłeś stronę internetową, która jest podejrzana, a najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić w tej sytuacji, jest natychmiastowe opuszczenie strony internetowej - i właśnie to zrobiłeś!

Ponadto wirusy nie są jedynymi rzeczami, których należy się wystrzegać. Złośliwe oprogramowanie, oprogramowanie szpiegujące, robaki i konie trojańskie stanowią ryzyko dla użytkowników komputerów. Jednak ze względu na App Store ryzyko tych rzeczy jest bardzo odległe (z pamięci jedyne zgłoszone przypadki dotyczyły chińskiego App Store, a Apple bardzo szybko zdało sobie z tego sprawę i rozwiązało to).

Krótko mówiąc, myślę, że największym zagrożeniem, z jakim mogłeś się zmierzyć, jest złośliwe oprogramowanie. To dlatego, że podejrzane strony internetowe używają wyskakujących okienek do informowania użytkowników, że ich urządzenie jest zainfekowane wirusem, a następnie nakłaniają ich do instalowania złośliwego oprogramowania na ich urządzeniach, udając, że pomagają im zwiększyć bezpieczeństwo.

Ponieważ jednak niczego nie kliknąłeś ani nie pobrałeś, ryzyko jest prawie zerowe.

Możesz odpocząć.


0

Nie całkiem. Jeśli nie odwiedzasz szkicowych stron internetowych, nie ma się czym martwić. Musisz się martwić, jeśli otworzysz go na urządzeniu z Androidem. Exploity oparte na przeglądarce nie są dość powszechne na iOS. Zawsze upewnij się, że korzystasz z najnowszej wersji systemu iOS, która zawiera wszystkie najnowsze poprawki bezpieczeństwa.

Ostatni zauważony atak oparty na przeglądarce to „Safari scareware pop-up JavaScript” w marcu 2017 r., Który został szybko załatany na iOS 10.3, Apple zmieniło obsługę wyskakujących okienek JavaScript, aby zapobiec temu problemowi, tworząc wyskakujące okienka na zakładkę zamiast przejmować całą aplikację ”.

Napiwki

  1. Użyj Adblocker na iOS.
  2. Wyczyść historię i dane witryny. Przejdź do Ustawienia> Safari> Wyczyść historię i dane witryny, a następnie dotknij wyczyść.
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.