Automatycznie zmieniaj układ klawiatury w oparciu o fokus aplikacji


9

Zasadniczo używam klawiatury amerykańskiej do programowania i hiszpańskiego do wszystkiego innego, i zawsze zmieniam układ klawiatury, kiedy zmieniam przeglądarkę na VIM lub konsolę.

W Linuksie (gnome) układ klawiatury był preferencją dla poszczególnych aplikacji, którą menedżer okien zapamiętywał automatycznie, więc dla każdej aplikacji, jeśli zmieniłeś układ klawiatury, gdy skupisz się ponownie na tej aplikacji, układ klawiatury zmieni się dla ciebie.

Czy można to zrobić w OSX Lion?

Odpowiedzi:


5

Jeśli przejdziesz do Preferencji systemowych -> Język i tekst -> Źródła wejściowe, powinieneś mieć opcję „Zezwalaj na inny dla każdego dokumentu” w obszarze Opcje źródła wejściowego.

Zmiana dotyczy jednego dokumentu, a nie aplikacji, ale jeśli nie zmienisz ustawienia dla jednego dokumentu, gdy masz kilka otwartych dokumentów, możesz nawet nie zauważyć różnicy.


3
Jest w dobrym kierunku, ale jest trochę wadliwy - szczególnie jeśli przełączam się między, powiedzmy, przeglądarką i czymś bez pól tekstowych. Zwykle nie przełącza się samodzielnie. Zastanawiam się, czy istnieje coś takiego na przykład dla poszczególnych aplikacji
Adi
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.