Jak mogę wymusić zbliżenie na niektórych stronach internetowych?


9

Jako osoba z problemami ze wzrokiem zazwyczaj muszę powiększać każdą stronę ładowaną na iPhonie.

„Trzy dotknięcie palcem”, aby powiększyć, jest do bani, więc szczypta, aby powiększyć działa świetnie. Jednak od czasu uaktualnienia do iPhone'a 4S zauważyłem, że wiele stron na to nie pozwala.

Wiem, że istnieje metatag, którego można użyć do wyłączenia tej funkcji, ale czy istnieje przesłonięcie, które można ustawić, aby móc powiększać każdą stronę? Nie mogę powiększać wyników Google, więc tak naprawdę ich nie widzę. NFL.com nie zezwala również na powiększanie przez pinch.


1
Wiesz, nigdy o tym nie myślałem, ale wiem dokładnie o czym mówisz. Witryny, które mają „układ mobilny”, nie pozwalają na uszczypnięcie / powiększenie. To naprawdę interesująca / niefortunna sytuacja.
Jason Salaz,

Mój 3GS był w stanie powiększyć, ale niektóre układy mobilne na to nie pozwalają. Jest to metatag, który nie pozwala na to i sprawia, że ​​surfowanie po stronach jest dla mnie bezużyteczne, ponieważ nie widzę go. Naprawdę do bani.
Jack Marchetti,

Odpowiedzi:


15

Ugh, to takie denerwujące - to szczyt arogancji projektantów / programistów (moim zdaniem - i sam jestem programistą). Kod drugiej odpowiedzi nie działał dla mnie, ale po wielu eksperymentach udało mi się to (iPad 3 / iOS 5):

javascript:document.querySelector('meta[name=viewport]').setAttribute('content','width=device-width,initial-scale=1.0,maximum-scale=10.0,user-scalable=1');

Użyj tej samej metody, co druga odpowiedź mówi, aby ją dodać (utwórz zakładkę dla dowolnej strony, a następnie edytuj zakładkę i zastąp adres URL powyższym kodem).


Nie sądzę, żeby miało to coś wspólnego z „projektantem”, ale bardziej, aby zmusić ludzi do oglądania reklam, które zazwyczaj znajdują się wzdłuż górnej lub prawej krawędzi.
Chris

To zadziałało dla mnie. Druga odpowiedź nie. Korzystanie z iPada mini. Dzięki za to.
cbmeeks

6

Możesz utworzyć skryptozakładkę JavaScript, aby usunąć metatag.

Najpierw naciśnij przycisk udostępniania (ikona strzałki wychodzącej z pudełka) i naciśnij Dodaj zakładkę. Nazwij to „Enable Zoom” lub podobnie. Pole adresu jest wyłączone, ale nie martw się: istnieje sposób, aby to naprawić.

Stuknij Zapisz, a następnie naciśnij przycisk zakładek (ikona książki), a następnie Edytuj i właśnie utworzoną zakładkę. Teraz wpisz to w polu adresu, upewniając się, że nie dodajesz spacji:

javascript:void(document.head.removeChild(document.querySelector('meta[name=viewport]')))

Na koniec zapisz to i przejdź do strony, która uniemożliwia powiększanie. Przejdź do zakładek i naciśnij zakładkę, aby ją uruchomić. Powinieneś być teraz w stanie powiększać i pomniejszać.

(Wskazówka dla użytkowników iPada: włącz pasek zakładek w Ustawieniach, a następnie przenieś zakładkę do folderu Pasek zakładek, aby zawsze był widoczny pod paskiem adresu).


Fajny pomysł, ale dla mnie nie działa. Kiedy zapisuję zakładkę, koduje nawiasy - zastanawiam się, czy to może być problem?
Jack Marchetti,

@JackMarchetti To też się zdarza, ale Safari dekoduje nawiasy przed uruchomieniem skryptu. Spróbuj zmienić document.head na document.querySelector('head').
kirb

3

Upewnij się, że Zoom jest włączony w Ustawienia> Ogólne> Dostępność .

Gdy Zoom jest włączony, możesz stuknąć dwukrotnie trzema palcami, aby powiększyć cały ekran iPhone'a / iPoda / iPada. Aby się poruszać, przytrzymaj trzy palce na ekranie i przeciągnij, aby pokazać różne części w okienku ekranu, lub przytrzymaj jeden palec wzdłuż krawędzi ekranu, aby przesuwać.

Jeśli chcesz powiększyć, dotknij dwukrotnie trzema palcami i przeciągnij w górę lub w dół. Aby pomniejszyć, stuknij dwukrotnie trzema palcami.

Ale jest coraz lepiej: zamiast konieczności dwukrotnego stuknięcia trzema palcami, aby powiększyć cały ekran iPhone'a, iPoda Touch lub iPada, okazuje się, że włączenie ustawienia Zoom powoduje również, że Safari ignoruje wszelkie meta name="viewport"ustawienia skalowania na stronie. Możesz powiększać i pomniejszać w normalny sposób, używając dwóch palców.

ale czy istnieje przesłonięcie, które można ustawić, aby móc powiększać każdą stronę?

Zasadniczo więc ustawienie Zoom jest nadrzędne. Cieszyć się!

Źródło

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.