W jaki sposób mój iPod touch zna moją lokalizację (jeśli nie ma GPS)?


10

Jeśli w iPodzie nie ma GPS, to skąd może (z taką dokładnością) poznać moją lokalizację?


2
Dotyczy również iPada innego niż 3G.
Ian C.

Odpowiedzi:


12

GPS używa satelitów do triangulacji pozycji z wielką dokładnością, jednak istnieją inne sposoby uzyskania poprawki, pod warunkiem, że możesz triangulować za pomocą innych środków. Apple korzysta z bazy danych sieci WIFI ze znanymi lokalizacjami, aby pomóc ustalić twoją lokalizację w niektórych przypadkach (np. Jeśli widzisz sieci WIFI AB i E, to na przykład musisz znajdować się w przybliżeniu w punkcie Z). Korzystając z informacji komórkowej, możesz zrobić podobnie, odnotowując, które komórki widzisz i jakie siły sygnału z nich odbierasz.

EDYCJA: Możliwe jest również przy mniejszym stopniu dokładności oszacowanie lokalizacji tylko przy użyciu adresu IP. Można to prześledzić do pewnego stopnia i choć prawdopodobnie nie wystarczy, aby być samo w sobie dokładne, po połączeniu tego ze wszystkimi innymi metodami powyżej możesz zacząć uzyskiwać obraz z większą dokładnością.


Dzięki! Właśnie znalazłem komentarz mówiący, że Apple korzysta z technologii tego przedsiębiorstwa: skyhookwireless.com/howitworks
Tom Brito

2
Nie ma problemu - Skyhook (i inne) były używane aż do OS3.1, od wersji 3.2 Apple stworzyło własną bazę danych i korzystało z niej - patrz tutaj, aby uzyskać więcej techcrunch.com/2010/07/29/apple-location
faszeruj
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.