Zmienianie nazw dokumentów w oknach dialogowych „Otwórz” i „Zapisz jako”, tak jak w systemie Windows


16

Mam doświadczenie w Windowsie, nie tyle w Macu. Często zmieniam nazwy dokumentów w oknach dialogowych Otwórz i Zapisz jako . Mam nadzieję, że poniższy opis ma sens, aby wyjaśnić, co mam na myśli.

Jeśli przyjrzysz się uważnie, zobaczysz poniższy obrazek przedstawiający okno dialogowe Otwórz programu Microsoft Word w systemie Windows.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

W powyższym przykładzie załóżmy, że zamierzam otworzyć dokument o nazwie The Leadership Factor , ale zanim to zrobiłem, zdałem sobie sprawę, że nazwa pliku powyższego dokumentu jest nieprawidłowa. Więc mogę kliknąć ten dokument (zobacz, jak jest podświetlony) i jeśli chcę, mogę teraz zmienić jego nazwę, tak aby kończył się na „2017” zamiast „2013”. Po zmianie nazwy mogę następnie kliknąć dokument o nazwie The Leadership Factor, aby go otworzyć.

Czy mogę zrobić to samo w systemie macOS?

Odpowiedzi:


16

Czy mogę zrobić to samo w systemie macOS?

Tak i nie. Pozwól mi wyjaśnić.

tak

Państwo może zrobić to samo z poziomu okna otwartego dialogu wniosku, jednak nie odbywa się poprzez kliknięcie na nazwę pliku, aby go podświetlić. Zamiast tego kliknij prawym przyciskiem myszy nazwę pliku i wybierz Zmień nazwę. Spowoduje to podświetlenie go i możesz zmienić jego nazwę według własnego uznania.

Jeśli moje wyjaśnienie nie jest jasne, daj mi znać, a prześlę kilka zrzutów ekranu.

Nie

Niestety, macOS nie pozwala na zmianę nazwy dokumentu z poziomu okna dialogowego Zapisz jako. Może to być w rzeczywistości błąd, ponieważ kliknięcie prawym przyciskiem myszy nazwy pliku faktycznie daje opcję Zmień nazwę , po prostu nie pozwala na zmianę nazwy dokumentu.

Właściwie teraz, gdy o tym myślę, sugeruję przesłanie informacji zwrotnych do Apple. Kiedy wybierzesz Raport o błędzie jako typ opinii, a dla obszaru opinii wybierz opcję Pulpit / Finder / System plików . Zrobię to samo, ponieważ albo nie powinieneś być w stanie wybrać Zmień nazwę w oknie dialogowym Zapisz jako, albo powinno działać, ponieważ możesz je wybrać.


Monomeeth, złóż radar w Apple < bugreport.apple.com >. Albo opcja Zmień nazwę powinna działać, albo nie można jej wybrać (wyłączyć ani usunąć).
Ɱark Ƭ

Haha, wielkie umysły myślą podobnie! :) Właśnie zrobiłem dokładnie to i dodałem kroki, których użyłem do mojej odpowiedzi.
Monomeeth

5

Kliknij plik prawym przyciskiem myszy lub kliknij z wciśniętym klawiszem Control, aby zmienić nazwę pliku w otwartym oknie dialogowym.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.