Dostosuj pasek dotykowy do konkretnej aplikacji


40

Używam MacBooka Pro z paskiem dotykowym od tygodnia, a pasek dotykowy wydaje się całkiem wygodny. Nie znalazłem jednak opcji dostosowania paska dotykowego do konkretnej aplikacji.

Na przykład za każdym razem, gdy koduję za pomocą phpStorm jetBrains , przyzwyczajam się do posiadania F[0-12] Buttons(które nie są już wyświetlane na klawiaturze na korzyść paska dotykowego). Wiem, że jeśli przytrzymam fnprzycisk, będę mógł zobaczyć F[0-12] Buttons. Ale chcę, aby były domyślnie wyświetlane bez konieczności przytrzymywania fnprzycisku.

Czy mogę to osiągnąć?


Jest to bliskie bycia duplikatem tego pytania . Jednak odpowiedzi tutaj są dobre, więc prawdopodobnie nie należy ich zamykać.
Emil

Odpowiedzi:


57

Zakładając, że rozumiem twoje pytanie, możesz ustawić pasek Touch Bar, aby wyświetlał klawisze funkcyjne jako domyślny ekran w aplikacji według aplikacji.

Aby to zrobić:

  1. Przejdź do Apple> Preferencje systemowe
  2. Wybierz panel preferencji Klawiatura
  3. Kliknij kartę Skróty
  4. Na lewym pasku bocznym wybierz opcję Klawisze funkcyjne
  5. Po prawej stronie kliknij +przycisk plus
  6. Wybierz aplikację JetBrains PhpStorm
  7. Dodaj aplikację

Teraz, ilekroć korzystasz z aplikacji JetBrains PhpStorm, pasek dotykowy powinien wyświetlać wszystkie klawisze funkcyjne.


1
Czy to jedyny sposób na wyłączenie „Kontroli aplikacji” dla określonej aplikacji? Czy istnieje inny sposób, aby zachować pasek kontrolny zamiast klawiszy funkcyjnych, ale bez Kontroli aplikacji, tylko dla określonej aplikacji?
trusktr

Niestety nie działało to ze Spyderem, mimo że stworzyłem aplikację za pomocą appify. MacOS prawdopodobnie szuka czegoś innego ... w monitorze aktywności jest wiele procesów w Pythonie, ale nie ma procesu Spyder.
Leo

22

Jeśli chcesz NAPRAWDĘ dostosować pasek Touch Bar, potrzebujesz BetterTouchTool .

Na oficjalnej stronie BTT znajduje się krótki post , który zawiera link do długiego postu na blogu na medium.com, ilustrującego dostosowanie paska Touch Bar za pomocą BTT.


Aby zapobiec gniciu linków, oto kilka zrzutów ekranu paska Touch Bar z posta na blogu.

Przytrzymanie Ctrlklawisza niestandardowego paska zarządzania oknem:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Dostosowane do PyCharm IDE:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Jest o wiele więcej, a powyższe ustalenia zostały dostosowane przez UŻYTKOWNIKA , a nie deweloperów Pycharm, a nawet programistów BTT.


Uwaga: w żaden sposób nie jestem związany z BetterTouchTool, po prostu go używam i uważam, że jest to produkt tego typu najlepszej jakości - i więcej osób powinno go używać! :)


1
+1 Zgoda! Korzystanie z BTT to doskonały sposób na zaawansowane dostosowywanie paska Touch Bar. Istnieją inne opcje, ale BTT jest liderem paczki, chociaż zauważyłem, że dla niektórych zajmuje to trochę czasu, aby to sprawdzić. Ale zdecydowanie warto, kiedy to robią! :)
Monomeeth
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.