Pasek menu pokazuje, że macOS Sierra bardzo często korzysta z usług lokalizacyjnych, aby sprawdzić strefę czasową, mimo że ustawienie strefy czasowej jest wyłączone


12

Od czasu uaktualnienia do systemu macOS Sierra byłem w stanie śledzić, kiedy programy używają mojej lokalizacji, ponieważ pasek menu wyświetla ikonę, ilekroć aplikacja zażąda tych informacji. Zauważyłem, że mniej więcej raz na godzinę ikona usług lokalizacyjnych pojawia się na kilka sekund, a po kliknięciu wyświetla się „Aplikacje żądające lokalizacji: ustawianie strefy czasowej”

Próbowałem wyłączyć automatyczne wykrywanie strefy czasowej w Preferencjach systemowych (w obszarze Prywatność> Opcje usług lokalizacji), ale to nie zapobiega. Oto jak to ustawienie wygląda na moim komputerze, zwróć uwagę, że pole „Strefa czasowa” jest już niezaznaczone:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Spojrzałem na listę innych programów, które ostatnio zażądały mojej lokalizacji, i nie pojawia się nic niezwykłego:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Co to powoduje i czy można to wyłączyć? Jeśli nie można tego wyłączyć, to czy istnieje sposób, aby nie pojawiał się na pasku menu?1
@ Mateusz OP w tym pytaniu już wyłączył opcję Ustaw strefę czasową w przeciwieństwie do tego linku, stąd moje rozwiązanie tam nie będzie działać - to nie jest duplikat?
grg

1
@Mateusz Mój drugi zrzut ekranu w mojej odpowiedzi pokazuje, co się stanie, jeśli spróbujesz włączyć opcję Night Shift's Sunset to Sunrise, gdy opcja Ustawianie strefy czasowej jest wyłączona: nie pozwoli. Być może natknął się tutaj na błąd, ale to też nie czyni go duplikatem?
grg

Odpowiedzi:


2

Miałem ten sam problem na macOS 10.12.6. Wypróbuj to:

  1. W Preferencjach systemowych> Data i czas> Strefa czasowa: odznacz „Ustaw strefę czasową automatycznie przy użyciu bieżącej lokalizacji”
  2. Całkowicie wyłącz usługi lokalizacyjne
  3. Usuń plik „/Library/Caches/com.apple.AutoTimeZone.plist”
  4. Ponownie włącz usługi lokalizacyjne
  5. Zrestartuj swój komputer

Czy to rozwiązuje problem? Źródło


1
Działa to dla mnie w Sierra (macOS X 12), ale w High Sierra (macOS X13) Nie widzę pliku „com.apple.AutoTimeZone.plist” w folderze „/ Library / Caches /” (w Finderze lub terminalu ).
jtheletter
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.