Jak podłączyć mysz bluetooth bez użycia kursora (problem z jajkiem i kurczakiem)


12

Baterie mojej myszy Bluetooth zgasły, a kiedy je wymieniłem, mysz nie podłączyła się ponownie. W jaki sposób mogę zmusić OS X do wykrycia i podłączenia myszy bez konieczności otwierania okna dialogowego myszy?


Alternatywne, łatwiejsze rozwiązanie: podłącz mysz przewodową. Użyj myszy przewodowej, aby klikać przyciski, aby podłączyć mysz bezprzewodową. Wymaga jednak posiadania zapasowej myszy przewodowej.
ArtOfCode

Odpowiedzi:


16

Możesz otworzyć Preferencje systemowe myszy za pomocą wyszukiwania Spotlight.

  1. Naciśnij, ⌘-Spaceaby otworzyć Spotlight. Wpisz „mouse”, aby znaleźć Preferencje systemowe myszy i naciśnij Enter.
  2. Po otwarciu Preferencji myszy upewnij się, że mysz jest włączona i poczekaj na jej wykrycie. Przycisk „Połącz” powinien być niebieski, więc możesz nacisnąć przycisk, Enteraby się z nim połączyć i gotowe.

1
Reflektor może być jednak wyłączony (mam na myśli, gdy wszystkie rodzaje indeksowania są wyłączone)
Nazwa wyświetlana

4
Jeśli Spotlight indeksuje lub jest wyłączony: Cmd + Tab do Findera, Cmd + Shift + A, aby otworzyć aplikacje, „sys”, aby przejść do preferencji systemowych, Cmd + O, aby go otworzyć, wpisz „mysz”, a następnie naciśnij klawisz Enter. Powinien otworzyć panel preferencji myszy :)
aglasser

2
Lub przy mniejszej liczbie naciśnięć klawiszy: Ctrl + Shift + (Fn, jeśli to konieczne) + F2, naciśnij strzałkę w dół, aż trafisz w preferencje systemowe, wejdź, aby go otworzyć, a następnie wpisz „mysz” i wciśnij enter.
aglasser

@aglasser, jak się tego dowiedziałeś?
tbodt

Po prostu połączę ze sobą skróty klawiaturowe, których używam na co dzień, ponieważ staram się unikać myszy tak bardzo, jak to możliwe. Polecenia Cmd + Shift + A pomagają na pulpicie szybko otworzyć folder Aplikacje. Ctrl + Shift + F2 jest przydatny, jeśli kiedykolwiek potrzebujesz paska menu bez myszy.
aglasser

4

Po włączeniu komputera powinien pojawić się monit. Jeśli nie można znaleźć myszy,

  • Sprawdź, czy mysz jest włączona.
  • Sprawdź wszystkie pozostałe komputery, aby sprawdzić, czy jeden z nich jest sparowany z myszą. W takim przypadku usuń parowanie.

Jeśli nic z tych nie działa, spróbuj użyć myszy USB.


2

Jeśli baterie wyczerpią się w mojej myszy bezprzewodowej, nigdy się nie łączy automatycznie, a ja postanowiłem ponownie podłączyć mysz przewodową, aby kliknąć ikonę bluetooth na pasku menu. Potem odkryłem, że możesz aktywować ikonę bluetooth, naciskając Control-F8 („Przenieś fokus do menu stanu” w skrótach klawiaturowych) i używając klawiszy kursora i klawisza Enter, aby przejść do pozycji menu połączenia myszy.


0

Trzymaj tanią mysz i klawiaturę USB z tyłu szafy (z wyjętymi bateriami), aby szybko skorzystać z niej w razie wypadku. Z powodzeniem korzystałem z klawiatury i myszy raz w ciągu ostatnich 8-10 lat, ale warto.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.