Jak uniknąć przekształcania plików QTVR w filmy


1

Mam 4 duże pliki QTVR (QuickTime VR), które są poprawnie wyświetlane w QT Player 7.4.1 na starym komputerze Mac. Ale są one przekształcane do formatu filmowego w QT Player 10.4 na nowym komputerze Mac.

Jak mogę to naprawić / uniknąć?

Odpowiedzi:


1

QuickTime VR nie był używany przez co najmniej 10 lub 11 lat, więc znalezienie odtwarzacza dla tego formatu plików będzie bardzo trudne. Prawdopodobnie nie ma drogi, aby temu zaradzić.

Nawet na stronie Apple jest wymieniony jako „starszy / historyczny”. Ten fragment dokumentacji została zaktualizowana w 2009 roku - 8 długich lat temu.

Z artykułu Business Insider 2016: Wewnętrzna historia zapomnianego projektu Apple'a, aby zmienić sposób, w jaki badamy świat z naszych komputerów

Kiedy Steve Jobs wrócił do Apple, QuickTime VR nie był brany pod uwagę. Firma Apple wydała swoją ostatnią informację prasową dotyczącą QuickTime VR w 1997 r., Chociaż Apple nadal wykorzystywała ją do zapewniania 360-stopniowych widoków nowych produktów, takich jak iPody, jeszcze w 2006 roku. „Quicktime VR wszystko naprawdę wydarzyło się w tym oknie Scully, zanim Steve wrócił i myślę, że Apple nie zwraca uwagi na rzeczy, które wydarzyły się w tych latach ”- powiedział Bohrman.

Mogą istnieć niektóre aplikacje Open Source lub zewnętrzne, które go obsługują, ale poza Wikipedią lista jest dość mała.


1

Musisz zainstalować QuickTime Player 7 dla Mac OS X 10.6.3 lub nowszy z tego linku:

Mogę potwierdzić, że nadal mogę wchodzić w interakcje z moimi plikami QTVR, zarówno panoramami, jak i filmami obiektowymi w macOS Sierra.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.