Poczta obsesyjnie związana ze starą wiadomością


2

To jest na IOS, ale zdarzyło się to w OS X w przeszłości.

Bez względu na to, ile wiadomości otrzymałem, przeczytałem lub na co odpowiedziałem, za każdym razem, gdy otwieram Mail, wybierana jest ta sama pięciotygodniowa wiadomość i muszę przewinąć długą drogę, aby dostać się do nowych.

Nie wstrząsające ziemią, ale chciałbym znaleźć sposób, aby zawsze trafiał do nowych wiadomości, tak jak kiedyś.

Przeniosłem wiadomość do innego folderu, co spowodowało, że skrzynka odbiorcza nie została wybrana. Ale to prawdopodobnie tymczasowe - kiedy to się ostatnio zdarzyło, Mail wkrótce zaczął prześladować kolejną wiadomość.

Odpowiedzi:


2

Baza danych poczty jest prawdopodobnie trochę popsuta. Często można rozwiązać problemy z folderami skrzynki pocztowej, odbudowując je. To łatwe do zrobienia.

Otwórz Mail.app i wybierz skrzynkę pocztową z pytaniem. To MAILBOX, a nie wiadomość. Z menu Skrzynka pocztowa wybierz „Przebuduj” (na dole menu) i pozwól Mailowi ​​zrobić to samo. W zależności od wielkości skrzynki pocztowej może to potrwać kilka sekund lub nieco dłużej. Po zakończeniu zazwyczaj zamykam pocztę i uruchamiam ponownie. Nie jestem jednak tego pewien.


Przegapiłeś pierwsze cztery słowa. „… Na IOS”, ale kiedy stało się to w OS X, przebudowa go nie naprawiła.
WGroleau,

1
Cholera, przykro mi, DODAJ chwilę ... Jednak jeśli jest to konto IMAP, działające na komputerze Mac powinno to zrobić. Możesz spróbować przenieść wszystko z tej skrzynki pocztowej do folderu tymczasowego, odbudować źródłową skrzynkę pocztową, a następnie przenieść wiadomości z powrotem, pozostawiając złą wiadomość i usuwając nowo utworzony folder ...
Steve Chambers

Myślałem, że usunięcie konta IMAP i jego ponowne utworzenie automatycznie zsynchronizuje wiadomości z serwerem (i usunie takie dziwne artefakty). Ale potem zauważyłem, że przeczytane wiadomości są nadal oznaczone jako nieprzeczytane na serwerze, więc nie chciałem ryzykować.
WGroleau
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.